Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

    Първоначално публикуван от monter_m Преглед на мнение
    П.С. Колега Тедо /LJ73/, лятото си купих колесар за джета от теб и чак сега покрай снимките на IX55-цата разбрах, че съм го купил от колега от форума.
    Поздрави!
    Сега имам и много хубави ремаркета за 1-3 мотоциклета, ако случайно имаш и мотор
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      ... Тестът се провали (падна Т само до -18С)...
      Това имах предвид с " -30 е само в главите на журналята.../
      Мнооого обичат да слагат ДДС на всичко, само сензация и рейтинг да има...

      Колкото до нафтите и дизелите..
      Тойотския 1HZ /1992г./ никога не ме е предавал на ниска температура.
      На -27 С / -30 С пали както винаги с 1/4 оборот, 5-7 секунди потрепва някой цилиндър и после е като шевна машина.
      При температури над -18 С - все едно е + 20 С
      Преди слагах добавки, бензин и т.н. от страх-лозе пази. Последните две зими не съм слагал нищо, само когато/ако се сетя лисна малко 2т-масло.
      От повече от две години зареждам на no-name бензиностанция с две колонки и нафта с 10-12ст. по-евтина от прехвалените вериги.
      Подгревните свещи са оригиналните /340 000км./, сменям масло и филтри когато трябва /даже по-рано/.
      За сетен път се убеждавам, че този мотор е правен да работи, а не заради маркетингови и псевдо-еко полюции.

      Коментар


      • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
        За сетен път се убеждавам, че този мотор е правен да работи, а не заради маркетингови и псевдо-еко полюции.
        Абе ти се радвай че е имал с какво да работи.

        Вчера теглих една кола дето нафтата от резервоара се вадеше с вилица. Може и да е можел да работи с нея моторът (не беше чак на камък), ама нямаше лесен начин тя да стигне до него.

        Коментар


        • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

          Нафтите явно са като държавната лотария.
          От трибуквени вериги започваща с "Е" и с "О" имам един буркани с такава гняс на дъното, че можеш цветя да си засадиш.
          Ако се сетя ще ги снима довечера, че не съм при тях.

          Коментар


          • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

            Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
            Нафтите явно са като държавната лотария.
            Ще се самоцитирам:

            Първоначално публикуван от Ясем
            Лотария Лукойл: през този месец в страната ще се продава нафта, издържаща до -2, -5, -10 и -15 градуса. Партидите са случайно разпределени.

            Коментар


            • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

              И ко прайм - една крушка от фар в резервоара и така да се седи като не работи колата?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                Сипваме бензин предварително.

                Като стане белята се сменя филтъра и се стапя буцата в резервоара както може. После пак бензин.

                Коментар


                • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                  Първоначално публикуван от zemooo99 Преглед на мнение
                  Относно въпроса,къде е най-качествения дизел, незнам,но видно от аватара ми е ясно с какво се занимавам.Три дизелови коли прибрах от пътя , и трите бяха зареждали от ОМв.Нищо лошо против фирмата,ама-факт.
                  Зареждам предимно от OMV, обикновен дизел. От 8 години ядове не е имало и при по-екстремни температури, ама вчера за сефте - като карам кротко си върви, настъпя ли - кюф-кяф. "добавка" от 7 литра бензин, литър двутактово и 50 литра нафта оправи работата за 5 минути. Тая година явно са се осрали поголовно, и не само OMV, за съжаление. Явно дойде ли студ, трябва да се сипва превантивно бензин. Е, вярно, направи ми го на почти празен резервоар (30-5км преди лампа), ама факта си е факт - осирането на OMV е налице.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                    Да кажа и за прехвалената Ромпетрол-Русе.Миналата седмица пълен резервоар на Гранда дизел,TDA добавка на Кастрол,1л двутактово и вчера препали,изгасна и дотам.
                    2 часа по-късно,на слънце,няколко подгрева и запали.Днес без ядове.Кой може да каже вярната бензионостанция/само в ШЕЛ не съм пробвал/?
                    Този път ще й сложа газ за осветление на 78л.-едно шише.
                    Grand Cherokee WJ
                    Dodge Caliber
                    E 430 4-matic-T(S210)
                    GLK

                    Коментар


                    • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                      Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                      /само в ШЕЛ не съм пробвал/?
                      Този път ще й сложа газ за осветление на 78л.-едно шише.
                      Аз пък само там сипвам от 1991г.

                      Коментар


                      • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                        След строшен плунжер на VE помпа от ШЕЛ-ска нафта (конкретно от бензиностанцията им до Драгичево), особено зимата сипвам от тия само ако положението е на "изуй гащи". Това 2002-ра примерно, точно при подобен студ. Вътре имаше нещо между сопол и пластелин.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                          От както съм купил Ланд Круизера (преди 9 години) съм монтирал едно пластмасово филтърче от прозрачните за 2 лв. преди горивния филтър на джипа, а едно стои резерва в жабката. Това по съвет на дизелджията ми (лека му пръст). Ако тръгне да се задръства филтъра, то първо започва да се дръсти пластмасовото филтърче. За смяната му е необходима само отвертка. Сменяш го, но същевременно вземаш и мерки против замръзване, защото то вече те е индикирало за проблема. Зареждал съм нафта от почти всякакви бензиностанции, без да ползвам бензин и добавки, като досега не ми се е налагало да прилагам процедурата. Основен горивен филтър сменям един път годишно, а джипа го карам основно зимата.

                          П. п: мисля, че има някаква система за подгряване на резервоара със серпентина от охладителната система, ама дали е така, да кажат знаещите. ТЛК KZJ 70.

                          Коментар


                          • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                            Последно преди 7-8 дни заредих до горе от Круиз. За сега никакви ядове, пали все едно е бензин.
                            Миналата година от студовете карах с ЕКО (обикновена) нафта, пак никакви проблеми.

                            Добавки, бензин, масла и т.н не съм слагал.

                            Коментар


                            • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                              Надявам се, ще се даде по някой лев за отстраняване нередности по "машините", за да не четем следващата серия тиради след около 2 седмици, "видиш ли, колко е гаден дизелът в България". А той не е .... .

                              Коментар


                              • От: Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                                Сега имам и много хубави ремаркета за 1-3 мотоциклета, ако случайно имаш и мотор
                                Дай инфо на лично моля те!
                                Т5
                                Crossrunner

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X