Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Не искам да слагаш вода.И никой не иска в горивото му да се слага такава.
    Просто , като си смесиш съставките започни да добавяш по малко вода.Докато стане бозата.Така ще установиш при каква концентрация на водата става на мътилка.И дали въобще спиртът върши някаква работа.
    Бензинът ще е по-ефикасен.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      То изобщо в ЕС не се продава чист дизел от едно известно време
      Мин. по изискване е 3% за да се получи доизгаряне.
      Стана ми интересен %, а и че е обявен.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        "Бозата" си остана с явно разделение на слоеве. Пробвах само чист спирт и дизел 2/100. Ми не се получават добре нещата. Бяла "боза".

        ПП: Спирта е медицински 95%, поради липса на технически за горене. Ще направя проба и с технически, но не ми се вярва да има някакво подобрение на ситуацията. Според мен спирта няма място в дизеловото гориво! Лично мнение.
        Прикачени файлове
        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Тaкa и тaкa си нaбрaл инерция- омешaй нaфтa с олио 100/1 , и нaфтa с мaсло 100/1.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Дизел и масло съм смесвал и в повече от 100/1. Няма проблеми. С олио не съм пробвал. Ще направя смесите.
            Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
            VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              ... нооо, мисля че пропускате важен момент !

              Това което виждаме на снимките е интересно, но е статично,
              а тия адски смеси се разбъркват в помпите при температура около 80°С.

              Е това ми е по-интересно.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                ... нооо, мисля че пропускате важен момент !

                Това което виждаме на снимките е интересно, но е статично,
                а тия адски смеси се разбъркват в помпите при температура около 80°С.

                Е това ми е по-интересно.
                Голяма част от проблемите причинени от "бозите" се явяват преди помпата , особено при много ниски температури.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                  Тaкa и тaкa си нaбрaл инерция- омешaй нaфтa с олио 100/1 , и нaфтa с мaсло 100/1.
                  От ляво надясно дизел/спирт - 100/2 дизел/дв. масло 10W40 - 100/2, дизел/олио - 100/2
                  Най-бистра е комбинацията от дизел с двигателно масло. Сместа със спирт има утайки на дъното.
                  Прикачени файлове
                  Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                  VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                  Коментар


                  • Re: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Добре че пак си купих бензинов автомобил.

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Добре, че не сипвам нищо в нафтата вече 25 години. Нищо, че съм пуснал тази тема, бях провокиран от "нЕкои сУждения" във този форум.

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Преди години, имахме Мерцедес 123 - 240 D и Опел рекорд 2.3D, единствената добавка която сме сипвали за дизела за през зимно време, е добавка на Castrol:


                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от Еделвайс; 23-05-16, 19:42. Причина: Пояснение

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Достa зеленикво е с олио. Дaли по товa може дa се познaе колко био имa в дизелa?
                          П.П. Aко не си ги изхвърлил последните проби, добaвии по 10 % бензин в тях.
                          В еднa другa темa го говорихме кaто зa темперaтури под нулa.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • От: Re: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            Добре че пак си купих бензинов автомобил.
                            Абе и аз карах предимно бензинови , ама бензин виждаха при покупката и само за палене и то само последната .Иначе само на ГАЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ ............................. Сега съм на другата крайност два дизелови и мотор . Може би съм случил защото зареждам само от бензиностанция и винаги без добавки . С редовна смяна на филтри не съм имал проблем от замръзнала нафта зимата .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              Достa зеленикво е с олио. Дaли по товa може дa се познaе колко био имa в дизелa?
                              Не.

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                                Достa зеленикво е с олио....................... . Aко не си ги изхвърлил последните проби, добaвии по 10 % бензин в тях.
                                Зеленикав нюанс имаше самото гориво, защото е от друга бензиностанция. Снимките са от телефон и може леко да се променя фона заради изкуственото осветление. Като купя бензин ще пробвам и това.
                                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X