Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Аз се чудя ... Имам един варел 60 литра нафта за печки. Седи в избата от 25 години. Дали да я прекарам през Тераното? Няма да я сипвам на веднъж, а примерно на 50 литра да симпвам 10 л. от нея. Дали ще направи проблем?
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Нищо си му няма на дпф-то, ако маслото не е трансмисионно.Те, някои съвсем актуални дизели и без да им го сипеш в резервоара си го погорват.
      Да, да, ама не. Сложи му някакво масло в нафтата, покарай дизел след евро 5 с работещ ДПФ, и ще си говорим пак. Ще го убиеш точно за 4-5к км. Проблема на новите дизели е, че сипваш 5 литра масло, точиш 8, защото го разгрежда с нафта, Тя пък идва от честите регенерации.

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        ....дори и да забранят всичко под евро 6...
        Пределно ясно е, че САМО със забрани и наказания нищо няма да се промени. Друга трябва е мотивацията на хората. Но кой да се сети, тикви и кратуни, компири и рапони. И с промените в ЗДП пак така, забрани и наказания, вменяване на задължения, еми да да ама не...
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          Аз се чудя ... Имам един варел 60 литра нафта за печки. Седи в избата от 25 години. Дали да я прекарам през Тераното? Няма да я сипвам на веднъж, а примерно на 50 литра да симпвам 10 л. от нея. Дали ще направи проблем?
          Сипваш в тия 60 литра един литър двутактово масло, и сипваш така приготвената смес директно в резервоара, стремейки се единствено да не сипеш и утайките.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Егаси и темата, дето се заформи!А я пуснах единствено с идеята да не се сипва нищо различно от нафта!

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              Аз се чудя ... Имам един варел 60 литра нафта за печки. Седи в избата от 25 години. Дали да я прекарам през Тераното? Няма да я сипвам на веднъж, а примерно на 50 литра да симпвам 10 л. от нея. Дали ще направи проблем?
              Карах такава на Мондео 1.8ТД. Прецедих я добре( няколко пъти) и сложих добавка Cetane Booster. Проблем никакъв ама то си е като Белорус
              Последно редактирано от dido uzunov; 02-05-18, 16:43.
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Егаси и темата, дето се заформи!А я пуснах единствено с идеята да не се сипва нищо различно от нафта!
                Добре си е темата...Аз съм от будалите дет само скъпа нафта наливат на модерен дизел.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Егаси и темата, дето се заформи!А я пуснах единствено с идеята да не се сипва нищо различно от нафта!
                  А глей кво станА ! От горяло масло до BDC !
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Дори и отидоха по-далеко......някъде се спомена за прегоряло BDC (идея си нямам как мирише). Този емотикон как го сложи? Поне точките и тиретата са ни оставили.
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      Аз се чудя ... Имам един варел 60 литра нафта за печки. Седи в избата от 25 години. Дали да я прекарам през Тераното? Няма да я сипвам на веднъж, а примерно на 50 литра да симпвам 10 л. от нея. Дали ще направи проблем?
                      Това е по-добро от евродизела. Не му трябват никакви добавки за дърт дизел като тераното. Ако от 25г варела не е мърдал, източи го с маркуч отгоре, като оставиш 10-на см ниво, да остане утайката. Внимавай, че лесно се вдига.

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Един резервоар е, ама взе да пречи. До сега все бензинови коли съм карал. А не ми се хвърля. Ще я прекарам по малко

                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                          Един резервоар е, ама взе да пречи. До сега все бензинови коли съм карал. А не ми се хвърля. Ще я прекарам по малко
                          За да не я хвърляш, като минавам през Филибето ще я взема всичката, и нЕкой лев ще ти дам. Колега, слагай смело в резервоара без да я мислиш, особено сега като е топло, че е тая дъртата е бая парафинова. ... само я прецеди от утайката.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Сипваш в тия 60 литра един литър двутактово масло, и сипваш така приготвената смес директно в резервоара, стремейки се единствено да не сипеш и утайките.
                            Даже и двутактово масло не му трябва, в тая нафта сяра бол, ще бачка меко като комънрейл. Само качествено прецеждане и газ.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                              Даже и двутактово масло не му трябва, в тая нафта сяра бол, ще бачка меко като комънрейл. Само качествено прецеждане и газ.
                              Двутактовото не е само за смазване. Оказва се че и други положителни работи прави, като например подобряване на разпрашаването от дюзите.

                              ПП: А че точно тоя двигател ще изгори всичко що става за горене и без никакви добавки - факт.
                              Последно редактирано от sparkybg; 03-05-18, 13:39.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                В общи линии двутактовото само помага,така че слагайте,няма вреди,само ползи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X