Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Изчакваш да ти светне резервата (около 5-7 литра са останали в резервоара), сипваш добавката и доливаш 12-15 литра. Караш пак до светване на резервата и пълниш догоре.
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
      Изчакваш да ти светне резервата (около 5-7 литра са останали в резервоара), сипваш добавката и доливаш 12-15 литра. Караш пак до светване на резервата и пълниш догоре.
      Наистина ли някой прави това?

      И коя е тая добавка дето ако я предозираш двойно ще направи проблем?

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        При добавките за дизел как става разреждането с точно 20 литра дизел? В резервоара винаги има останало гориво, което не е известно колко литра е точно.
        На око. Гледаш стрелката - викаш си "приличат ми на ~30 литра". Люсваш 2 капачки по 30 мл(1000:1) от BDC-то (или 4 през зимата) и отиваш да сипеш още 30.
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          През двата семестъра от "Теория, конструкция и изчисление на ДВГ" едно от нещата които съм запомнил е, че резервното количество гориво на всяко МПС е съобразена с консумацията му, така че да може да измине при нормални пътни условия и натоварване около 60км. Това все пак не е закон, а теория, която едва ли се спазва от всички производители.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Винаги сипвам на око добавка, слагам и двутактово 5мл/л а зимата слагам 5-10% бензин - според зависи от студа. Предозирал съм редовно , но не виждам никакви последици.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Ако слагам добавка,нужно ли е да слагам и двутактово масло?
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Двутактовото масло маже роторните помпи. Нищо друго не прави. Към момента в нафтата има 6-7% биодизел който компенсира сярата в евродизела която маже.
                Не виждам смисъл от каквото и да е допълнително масло в нафтата.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Двутактовото масло подобрява разпръскването на нафтата от дюзите и това му е единствената роля в дизеловите двигатели. Никакъв принос няма в мазането на ГНП - или поне не повече от самата нафта. Частите чието мазане зависи от сяра никакво моторно масло не ги спасява, те си искат EP.

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Добре де,в крайна сметка защо зимата/някои и лятото/ слагаме двутактово масло?
                    Какво подобрява,или е за собствено успокоение?Има ли смисъл въобще,да се налива?
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Единственото, за което би могло е да има принос двутактовото мАсло е, че пламната му температура е по-ниска от на дизела. Абсолютно излишна инвестиция, поне за мен. Това, което пиша е цитат от уж капацитети, не е мое виждане, защото явно съм го осъзнал още, преди да го прочета наскоро.... .

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        .... слагаме двутактово масло?
                        ...
                        Не слагаме бре. Или слагаме? Аз не слагам. Достатъчно боклуци и слагат фабрично и постфабрично на купешката нафта.
                        The Flat Earth Society has members all around the globe.

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Двутактовото масло подобрява разпръскването на нафтата от дюзите и това му е единствената роля в дизеловите двигатели. Никакъв принос няма в мазането на ГНП - или поне не повече от самата нафта. Частите чието мазане зависи от сяра никакво моторно масло не ги спасява, те си искат EP.
                          И ако обясниш как нещо с по-голям вискозитет подобрява разпръскването на нещо с по-малък, няма да е зле.

                          P.S. А това за сярата и биодизела в евродизела го разправят спецовете, поради което е и задължителен.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                            Единственото, за което би могло е да има принос двутактовото мАсло е, че пламната му температура е по-ниска от на дизела. Абсолютно излишна инвестиция, поне за мен. Това, което пиша е цитат от уж капацитети, не е мое виждане, защото явно съм го осъзнал още, преди да го прочета наскоро.... .
                            Аз го сипвам в различни количества на различните поколения дизели ако не за друго, то за променения, по- приемлив за мен звук на двигателя.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              Вискозитетът не е непременно по-голям еле пък на студено, но не е и интересен в случая. Приносът на 2т маслото е че понижава повърхностното напрежение на течността.

                              Намек: с 4т моторно масло ефектът го няма.

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                                Добре де,в крайна сметка защо зимата/някои и лятото/ слагаме двутактово масло?
                                Какво подобрява,или е за собствено успокоение?Има ли смисъл въобще,да се налива?
                                Започналия темата нищо не добавя вече 26 години и над 700 000 км.
                                Просто ми беше интересно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X