Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво сипвам в нафтата и защо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

    Мърлящината няма пряка зависимост от националността. Купил съм 2 коли Диско-2 от Италия. Нарочно прегледах старите горивни и маслени филтри след смяната им и бяха почти чисти. Нямаше и налеп по магнитните тапи на мотора, СК, РК и дифовете.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

      Добре ще е да можем да видим и резултат от смесен дизел с газ за осветление,каквото се ползва масово през зимата.
      Аз слагам на един резервоар 78л.едно шише газ.
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

        Ето какво ползвам аз. Чорбата за дизел, която ползвам е микс от 2 части BARDAHL B.D.C. / 5 части MOTUL 2T за моторни шейни (синия етикет)/ 3 части газ за осветление.
        Доливам за 10 литра дизел по 100мл от тази смес. Резултатът при мен е поразителен. Колата стана по-тиха, чува се като дизел само на място, добави се мощност и ми спадна разхода. От ауспуха не се вижда никакъв дим. Все едно не е запалена.
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
          Ето какво ползвам аз. Чорбата за дизел, която ползвам е микс от 2 части BARDAHL B.D.C. / 5 части MOTUL 2T за моторни шейни (синия етикет)/ 3 части газ за осветление.
          Доливам за 10 литра дизел по 100мл от тази смес. Резултатът при мен е поразителен. Колата стана по-тиха, чува се като дизел само на място, добави се мощност и ми спадна разхода. От ауспуха не се вижда никакъв дим. Все едно не е запалена.
          Това за каква кола с кой мотор?
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

            Бая скъпичъко ти излиза горивото. Важното е, че не ти го плащаме.
            Чудя се, какво значи "зимент дизел" тогава, продаван по бензиностанциите от ноември-декември, ежегодно? Сътветно с Нова, по-висока цена.

            Коментар


            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Това за каква кола с кой мотор?
              Астра Н комби, 1,9, 120НР
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                Бая скъпичъко ти излиза горивото. Важното е, че не ти го плащаме.
                Чудя се, какво значи "зимент дизел" тогава, продаван по бензиностанциите от ноември-декември, ежегодно? Сътветно с Нова, по-висока цена.
                Аз от химия не разбирам и не мога да отговоря. Цената на добавката към литър излиза 16 стотинки на всеки литър дизел и за резултата, който дава ме удовлетворява.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                  Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                  Аз от химия не разбирам и не мога да отговоря. Цената на добавката към литър излиза 16 стотинки на всеки литър дизел и за резултата, който дава ме удовлетворява.
                  Ако и разходът в пари на сто км се запазва , значи и моторът е удовлетворен.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                    Ако и разходът в пари на сто км се запазва , значи и моторът е удовлетворен.
                    Според моето усещане (не съм засичал, а вече няма и смисъл) разхода ми падна чувствително. В смисъл - усещам го по честотата по ходене в бензиностанцията. Въобразявам си, че е около литър на 100 смесено, което е удовлетворително. Аз обаче търсих ефекта върху горивната система и там също е факт. Дори нормалните вибрации на празен ход изчезнаха.
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                      Едно приятелче се мОташе в сервиза си с бардалска добавка за нафта, та искаше да ми слага и на мен, но аз си сипвам една друга, и не му дадох, да не зема да предОбра работата.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                        Аз пък установих че на дъртия Савием двутактово масло помага в концентрации до 2% (по-натам не помага повече).

                        Сипвам му и други неща ама не защото помагат, а защото не знам какво друго да ги правя. Засега не възразява.

                        Коментар


                        • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Аз пък установих че на дъртия Савием двутактово масло помага в концентрации до 2% (по-натам не помага повече).

                          Сипвам му и други неща ама не защото помагат, а защото не знам какво друго да ги правя. Засега не възразява.
                          Тоя двигател гори всичко което можеш да го запалиш на парцал
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Аз пък установих че на дъртия Савием двутактово масло помага в концентрации до 2% (по-натам не помага повече).
                            И помощта се изразява в?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                              изчиства празния ход, само това

                              Коментар


                              • От: Какво сипвам в нафтата и защо?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                изчиства празния ход, само това
                                А дюзите ти пикаят ли?
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X