Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
    т.е. ще си карам с чист бензин!
    Разбирам, аз и лятото имам проблеми с нафтата в България.

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Първоначално публикуван от yossarian Преглед на мнение
      Разбирам, аз и лятото имам проблеми с нафтата в България.
      Замръзва ли?
      Където Бирата, Там и Аз...

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        До параграф 22. Какви са ти били, или са, проблемите с нафтата в България?
        Да не я точиш от корабите?

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Интересно каква е разликата между керосина и нафтата щото единия не го разтваря а другата да

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Аз диското не съм имал проблеми да го запаля от нафтата, само токови...

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Първоначално публикуван от yossarian Преглед на мнение
              Бензин, спирт, керосин или газ за горене НЕ разтварят парафина...
              Само за спирта си прав.

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                А какво ще загрее антифриза?
                Същото, дето загрява изпарителя на газовата ти уредба.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                  Замръзва ли?
                  Не замръзва , ама ефекта с вискозитета е същия - т. е. : Сложи на Нивата дизелов мотор , едно прозрачно филтърче ( за 2 лева ) преди ГНП-то и карай 8 часа . На другия ден погледни въпросното филтърче и ако все още е прозрачно ми се обади - ше ти купувам гориво една година напред ! Това е качеството на българската нафта !
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Същото, дето загрява изпарителя на газовата ти уредба.
                    Спарки.Това е друга тема.
                    Нафтата нали се желира в резервоара и не може въобще да стигне до двигатела.А газта си стига и се запалва.А и по принцип на газ трябв да запалиш на бензин,и да позагрее колата,и тогава да правключиш.Та няма нищо общо с нафтата.
                    Където Бирата, Там и Аз...

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Може ли, аз да се включа в експеримента. Нафтата от мен и филтъра от мен.Осем часа какво? Градско или да бръмнем до Бургас и обратно? Все пак да те предупредя, че на годината врътвам около 40000 км.

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                        Замръзва ли?
                        Не, просто колата е спъната и не върви както трябва.

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Може ли, аз да се включа в експеримента. Нафтата от мен и филтъра от мен.Осем часа какво? Градско или да бръмнем до Бургас и обратно? Все пак да те предупредя, че на годината врътвам около 40000 км.
                          Поста ми е по повод офтопика на Yossarian малко по-горе за качеството на нафтата ( през лятото ) , а не като резултат от сгъстяване при ниска температура.
                          Иначе ако искаш до Бургас , ако искаш осем моточаса в гората - все тая . Кеф ти на Шел , кеф ти на Лук-а , нафтата е еднакво мръсна ...Личен професионален опит - 20 годишен с ТИР както през пустините , така и в необятна тайга през зимата .... От нашата нафта по-лоша не си спомням ...
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Същото, дето загрява изпарителя на газовата ти уредба.
                            Тъй де. Я запали на газ при -25?

                            Всички антифризни схеми за подгряване стигат до едно - като спреш, скоро трябва да тръгнеш пак. Колкото по-добре топлоизолираш, толкова по-дълго ще можеш да почиваш. Няма топлоизолация, която при практическите ограничения на автомобила да ти свърши работа за три дни престой.

                            Значи стигаме до предпусково греене на антифриза и/или горивото. Ако можем да си го позволиш като време, разход, технология - добре. Средствата - кеф ти руски, кеф ти от Аляска (значи наполовина руски), кеф ти на ток, кеф ти на някакво гориво (не това, което тепърва трябва да стапяш), кеф ти парното в гаража.

                            Ако просто искаш таралясникът да тръгне без да му изпълняваш температурни ритуали, горивата са две:
                            1. бензин
                            2. природен газ (метан)

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Само за спирта си прав.
                              Тц, не позна! За всичко изброено съм прав

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                                Спарки.Това е друга тема.
                                Нафтата нали се желира в резервоара и не може въобще да стигне до двигатела.А газта си стига и се запалва.А и по принцип на газ трябв да запалиш на бензин,и да позагрее колата,и тогава да правключиш.Та няма нищо общо с нафтата.
                                Абе, имаме си приказка със giorgio. Не видиш ли емотиконите отзад.

                                А нафтата обикновено криво-ляво стига филтъра. Ама там го задръства, щото "парчетата" гняс не могат да минат през него.

                                Карал съм дизел 3 зими, едната от които люта - тая, дето леда по улиците в София се задържа до Март. Нямах грам проблем с нафтата, между другото. Вярно че чат-пат сипвах добавки, ама на-никога не ме е оставяла на пътя заради гориво.

                                3 години след като спрях да я карам, както казах по-горе, след зареждане с нафта от Шел-Драгичево, и безгрижна работа цял ден. На другата сутрин не пожела да запали - помпата беше на сол. Ама пак не заради парафин, а заради нещо друго - лепкаво и гнусно.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X