Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
    Точно пустия Алпин преди години задръсти на Партнера (2.0 HDi) филтъра с парафин така, че колата стоя 4 дена в гаража на фабриката за ски в Чепеларе с парното пуснато докрай, за да се втечни и запали. Чак СФА пращаха от Пловдив човек, който за да смени стария филтър, трябваше да изгребе с чаена лъжичка восъка от кутията на филтъра... Толкоз за горивото на OMV.


    P.S. И това при "алпийските" -15 градуса...
    А преди това с каква нафта си карал? Ако отговорът е обикновена, то не се чуди за парфина. Добавките на алпин дизела имат свойството да го отмиват, само че не могат да го отмият от филтъра.

    Коментар


    • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Първоначално публикуван от honda b16a2 Преглед на мнение
      ..... от една добавка за самолетно гориво.
      По спомени на повече от 20 години се водеше течност " И " !
      Само веднъж ми се е случвало да ми замръзне нафтата и то точно от Ш-бензиностанция ! Вярно и това е било преди около 20 години , но от тогава чуя ли за температури под 10 градуса си слага 10% бензин и не съм имал ядове ! В бензина при същите температури слагам спирт .

      Коментар


      • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        В бензина при ниски температури слагаш спирт? Поради каква причина разваляш хубавия бензин?
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Една хубава зимна сутрин просто автомобила не щя да запали . По късно през деня като се затопли си запали без проблем без да съм му правил нищо . Веднага му сложих 1 литър спирт за горене и на следващата още по-студена сутрин си запали без да се замисли ! Обяснявам си го с това , че някъде между резервоара и двигателя ( най-вероятно във филтъра ) е замръзнала вода ! Та от тогава като чуя за температури от порядъка на - 10 градуса и по-ниски винаги слагам по около 10 % спирт в резервоара ! Всъщност бензина ми е само за палене и първично подгряване , а не основно гориво и ми е важно сутрин да пали безпроблемно !
          Извинявам се за Офф-а !

          Коментар


          • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Преди много време, когато карах дизел, в смутните начало-среда на 90-те години с калпава нафта (и тънък джоб) си бях направил подгрев на цялата магистрала от резервоара до филтъра... Бях го сметнал някъде около 100Вт. Можеше да се включи за няколко минути преди палене на двигателя - акумулатора бе ОК...

            Не знам дали наистина имаше реален ефект (от сегашна гледна точка ми се струва малка мощността), но след като го монтирах - не съм имал проблеми със замръзването. Докато преди това съм стоял 'на припек' с надеждата да се постопи 'тапата', а ако успея да запаля - автомобила работи само на празен ход.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
              А преди това с каква нафта си карал? Ако отговорът е обикновена, то не се чуди за парфина. Добавките на алпин дизела имат свойството да го отмиват, само че не могат да го отмият от филтъра.
              Преди това поне 2-3 резервоара пак само OMV Alpin. Абе след тая зима от въпросната верига нищо не сипвам, само инцидентно, ако се наложи. Сега зареждам само от ЕКО и Лукоил и няма Алпини, няма глупости - най-простата им нафта се държи перфектно при всякакви условия, да чукна на дърво. Дано не се урочасам сега...
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Вместо при минус 20 замръзва при -13°. А уж дизел!

                Това са резултатите от експеримент на Нова тв с дизелово гориво от седем български бензиностанции – шест от водещи вериги и един по-малък обект.
                LZ1ZAH

                Коментар


                • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Първоначално публикуван от Zahari007 Преглед на мнение
                  Вместо при минус 20 замръзва при -13°. А уж дизел!

                  Това са резултатите от експеримент на Нова тв с дизелово гориво от седем български бензиностанции – шест от водещи вериги и един по-малък обект.
                  Един от коментарите гласи че са объркали скАлата на термометъра. Я някой който му се занимава да издири предаването от телевизията?

                  Коментар


                  • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Я някой който му се занимава да издири предаването от телевизията?
                    http://novanews.bg/news/view/2014/01...ampaign=accent

                    Коментар


                    • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Репортажа е тук: http://play.novatv.bg/play/344179?autostart=true Почва около 2ч. и 5 мин. на видеото...

                      Коментар


                      • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първоначално публикуван от dinko Преглед на мнение
                        Ами да, объркали са. Кой знае и какъв е термометърът де, ама по целзий си показва -25 някъде и всички сме пределно наясно какво става в такива случаи, след като стандартът е до -15.

                        Коментар


                        • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Нддааа... жУрналя!!

                          Коментар


                          • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            И аз около -25 го видях.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Демек успокоиха народа, който искаха да уплашат. Поне тази част от него, която може да разчита показанията на термометъра.
                              -25 градуса по Целзий, едва ли ще паднат температурите у нас тази зима. И да паднат, ще е за ден-два. А и с някои от показаните проби паленето няма да е невъзможно.
                              Добре направиха, че не казват от къде е нафтата, иначе делото за клевета, щеше да бъде спечелено преди да е започнато.
                              Журналистите са странни хора, тъкмо си мислиш, че няма как повече да ти паднат в очите, и те вземат, че те опровергаят.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Не знам къде видяхте -25, аз видях -13, обаче очичките на някои може да са замрежени от паричките на бендзинджийте...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X