Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    ПОСЛЕ има оправия и тя е лесна - като напече пролетното слънце лятната нафта изведнъж ще заприлича на нафта и всичко ще заработи. Но тогава, когато ти трябва - когато умираш от студ, бързаш за някъде и си заклещил натоварено кръстовище - ц...
    Мхм...Засега бензиностанцията на която съм клиент не се е излагала, дано да не е така и занапред.Инак си прав-вече започвам да се замислям какъв е реда в България да се открие нова верига бензиностанции, НО с нормално гориво, а не с всякакви бъркочи, които замръзват.Между другото като става въпрос за горива, преди време сипах БЕНЗИН на 19-ката от една верига и при -5 просто не искаше да пали.Горивната помпа подкачваше, но до там.Върти и нищо не се случва.Щом като заредих от друга верига и запали дори и при -10 ми бе пределно ясно, че не е од стартер или свещи, а до бъркоча....

    п.с.Нарочно не споменавам веригата с лошо гориво, тъй като някой може и да е довлен от него.Ако все пак се наложи съм готов и адреса да дам на въпросната злополучна бензиностанция.
    Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

    Коментар


    • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Е, може - не знам. Може все пак да е имало вода. Нафтата колкото и да се сгъсти, не може да уплаши с вискозитета си нормална дизелова помпа на оборотите на стартера. Пък може и да може - знам ли.

      Коментар


      • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Колеги , управлявам автомобил активно вече 25 г. (около 1 000 000 км ) от които последните 13 години ( около 5000 000 км ) съм заклет "дизелист" .
        Та ето какъв експеримент направих преди 10 години , по съвета на по-стар шофьр:
        Сипах в едно шише 880 г. нафта , 20г. двутактово масло и 100 г. бензин А91 , размесих добре и така получената смес поставих в "най-якия" фризер който мoжах да намеря - минус 30 С. След 24 ч. извадих и огледах течността. Бях безкрайно изумен - горивото даже не беше помътняло , да не говорим за парафинови отлагания.
        Оттогава това е единствената "рецепта" за зимен дизел която ползвам. Когато ми я каза по-стария шофьр , добави със съжаление , "така се оскъпява горивото , ама върши работа" , сега , при настоящото съотношение на горивата и това "съжаление" отпадна - тази смес е по-евтина от чистия дизел !
        Не съм имал никакви проблеми с двигателя - пали безупречно , не загрява , не пуши. От месец насам с такава смес работи и новата кола на жена ми - Nissan X-Trail , който е коман рейл , засега няма проблеми.
        ...Та това мисля аз по въпроса за зимната нафта.
        Успехи !

        Коментар


        • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Колеги, ЕВАЛА за темата и труда, положен от Вас!
          Тази тема е една КЛАСИКА във всички български форуми, когато стане дума за дизелово гориво.
          Благодаря Ви за информацията!

          От месец и аз съм собственик на дизелов автомобил. Първият ми! От сервиза за първоначално обслужване, под сурдинка ми казаха, да избягвам биогоривото. Реално, аз не знам коя верига бензиностанции и в какъв % използва биогориво в дизела си.

          Вече сме 2012 -2013 зимата.
          Търговските наименования на горивата, които предлагат големите вериги бензиностанции се различават от тези преди 3-4 години. Няма ли някой да се наеме да направи същите тестове отново? Цяла България ще споменава името му!

          OMV MaxxMotion Diesel
          OMV Diesel (
          обикновен)

          Petrol ProForce Diesel

          RomPetrol EFIX Diesel EURO 5 with 0% biocomponent
          RomPetrol Diesel EURO 5 with 0% biocomponent


          SHELL V-Power Diesel

          SHELL Diesel (обикновен)

          ЛукОилl Ecto Diesel
          ЛукОил Diesel (обикновен)

          ECO Diesel +
          ECO Diesel

          Коментар


          • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Ти си човека!!! Ще депозираш 11 лв. за 1 седмица и ще кажеш резултатите после!
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Колеги нека някой го напправи, който разбира. Аз и да го направя този експеримент едва ли ще го разчета правилно. Аз лично карам в момента само с Shell Vpower Diesel и съм много доволен в сравнение от Лукойл обикновен и OMB.

              Коментар


              • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Всъщност зависи какви боклуци някой е решил да добави в нафтата. Казвам го защото имам строшена помпа от това, по-точно спекъл и строшен плунжер.
                Напълно възможно е да си скапеш помпата и с няколко зареждания . Един съсед с Опел Вектра 2.0 DTI двигател след няколко последователни зареждания на една голяма верига бензиностанций усетил промяна в работата на двигателя повече пушек и по труден начален старт сменил бензиностанцията ама вече било късно . След като повече от месец нямаше осезаема промяна отиде на помпаджия който пред него му свалил и разглобил помпата и му показал корозия на метални части в начален етап . Не знам дали е от попаднала вода или друга съставка на дизеловото гориво но е факт че се е получила по някакъв начин .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Първоначално публикуван от kiril_bulgaria Преглед на мнение
                  Колеги, ЕВАЛА за темата и труда, положен от Вас! Тази тема е една КЛАСИКА във всички български форуми, когато стане дума за дизелово гориво. Благодаря Ви за информацията!От месец и аз съм собственик на дизелов автомобил. Първият ми! От сервиза за първоначално обслужване, под сурдинка ми казаха, да избягвам биогоривото. Реално, аз не знам коя верига бензиностанции и в какъв % използва биогориво в дизела си. Вече сме 2012 -2013 зимата. Търговските наименования на горивата, които предлагат големите вериги бензиностанции се различават от тези преди 3-4 години. Няма ли някой да се наеме да направи същите тестове отново? Цяла България ще споменава името му!OMV MaxxMotion DieselOMV Diesel (обикновен)Petrol ProForce DieselRomPetrol EFIX Diesel EURO 5 with 0% biocomponentRomPetrol Diesel EURO 5 with 0% biocomponentSHELL V-Power DieselSHELL Diesel (обикновен)ЛукОилl Ecto DieselЛукОил Diesel (обикновен)ECO Diesel +ECO Diesel
                  Някой вече беше правил едни такива тестове,откакто и трите му джипа не запалиха една сутрин миналата зима,добре че таксито ми е с 90 амперчасов акумулатор и трябваше да изгорим половин бутилка метан не без помощта на няколко литра бензин,ама ти гледам говориш за следващата,тогава не знам какво ще е !Иначе говорим за единия от собствениците на Мобилето и две печатници за вестници!Скандала беше добър и изскочиха едни интересни неща!
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Първоначално публикуван от nisanterano Преглед на мнение
                    Колеги , управлявам автомобил активно вече 25 г. (около 1 000 000 км ) от които последните 13 години ( около 5000 000 км ) съм заклет "дизелист" .
                    Та ето какъв експеримент направих преди 10 години , по съвета на по-стар шофьр:
                    Сипах в едно шише 880 г. нафта , 20г. двутактово масло и 100 г. бензин А91 , размесих добре и така получената смес поставих в "най-якия" фризер който мoжах да намеря - минус 30 С. След 24 ч. извадих и огледах течността. Бях безкрайно изумен - горивото даже не беше помътняло , да не говорим за парафинови отлагания.
                    Оттогава това е единствената "рецепта" за зимен дизел която ползвам. Когато ми я каза по-стария шофьр , добави със съжаление , "така се оскъпява горивото , ама върши работа" , сега , при настоящото съотношение на горивата и това "съжаление" отпадна - тази смес е по-евтина от чистия дизел !
                    Не съм имал никакви проблеми с двигателя - пали безупречно , не загрява , не пуши. От месец насам с такава смес работи и новата кола на жена ми - Nissan X-Trail , който е коман рейл , засега няма проблеми.
                    ...Та това мисля аз по въпроса за зимната нафта.
                    Успехи !

                    Колеги,

                    Тая смес за комон рейл вреди ли нещо? Конкретно за ТЛК 120 питам, там дюзите са капризни? Някой с такъв двигател дали е експериментирал?
                    Т5
                    Crossrunner

                    Коментар


                    • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                      Колеги,

                      Тая смес за комон рейл вреди ли нещо? Конкретно за ТЛК 120 питам, там дюзите са капризни? Някой с такъв двигател дали е експериментирал?
                      Ако е с бош дюзи освен че са капризни са и скъпи
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Колеги, ще споделя и аз малко личен опит. Жипката е ОФА 2,3ТД.
                        След като миналата зима ми се желираше нафтата на всяко едно пътуване във филтъра. Дори на връх Нова година при прибирането ми в 5 часа през ноща с жена ми и малко дете - доста неприятно изживяване. Запалвам в повечето случай, тръгвам и след определен пробег жипката ме изоставя.
                        Налях газ за осветление, RS Antigel и двутактово масло в нафтата, зарибен от темата и след като прегледах тестовете.
                        След закъсването ми през ноща на Нова година дори не съм сменял филтъра на нафтата, а само го свалих и промих с нафта - чух, че било по-качествено да се промие с бензин, но вече го бях завъртял на мястото му. Излезна доста парафин при отвиването на филтъра.
                        Нафтата с която карам си е все същата - обикновен дизел от верига бензиностанции - няма да споменавам коя, но тази зима до сега не съм имал проблем - пали си и най-важното: не ми се е желирала в движение и не ме изостави някъде.
                        При новото зареждане мисля да спестя газта за осветление, че ми идва скъпичка - 1 литър е 5-6 лв по спомен.
                        Може да сипя бензин, но и за него не съм сигурен. Може би от любопитво ще сипя само 2Т масло и RS Antigel и дано не закъсвам
                        Ще споделя опит по-натам, че очаквам февруари да е по-студен.

                        Коментар


                        • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Няма какво да си мълчиш за веригата.

                          Ето аз ще кажа - сипвам обикновена нафта предимно от OMV, по-рядко от EKO и ROMPETROL. Добавям само двутактово масло. Филтъра сменям или всяка есен, или през есен. Не съм имал нито един случай на желирана нафта.

                          От SHELL не сипвам, освен ако от това не ми зависи живота. Имам строшена помпа от тяхна нафта и от тогава са низвергнати в моя списък. От Petrol или ЛУКОИЛ избягвам. От NONAME бензиностанции също не сипвам, освен ако случая не е съвсем краен.

                          Все пак да отбележа че съм с двукръгова система за обратна нафта. От резервоара се тегли само колкото харчи. Обратната нафта се връща във филтъра, докато подгрее филтъра до 30 градуса, и чак тогава започва да я връща в резервоара.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Некоментирам бензиностанцията, защото понякога разсъждавам, че повечето от веригите са на франчайз.
                            Всичко това добре, но предполагам има наивни собственици, който си правят магарий с горивата след като им ги доставят.
                            От там като ти възникне проблем и ти си казваш, че никога повече няма да заредиш на никоя от бензиностанциите на веригата - не съм сигурен, че е правилно.

                            Коментар


                            • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Когато бях на дизел, сипвах 2 литра бензин, на 80 литра дизел + 1 шишенце спирт от аптеката - мисля 100 грама.
                              Бензина за да не се желира, спирта за да разтвори води от кондензи натрупани в горивопроводите. Имат навика да замръзват в тънките места и да запушват.
                              По нагоре пише за добавки.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Някой може ли да вземе шише нафта от бензиностанцията при Калугерово? И да разбере кой ги зарежда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X