Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Към колегата denislav с инструкцията от Mitsubishi.
    Абе незнам как е в Япония, но в БГ като се понижи температурата на дизеловото гориво вискозитета му се увеличава.
    Така че небих вярвал много-много на тая инструкция.

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Вече много трудно се намира керосин ! Само по летищата !

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Първоначално публикуван от Antonii Преглед на мнение
        ...Абе незнам как е в Япония, но в БГ като се понижи температурата на дизеловото гориво вискозитета му се увеличава....
        Eб@ти шокът! Не знаех, че в България физиката е друга??? Как го измисли това с увеличаването на вискозитета?
        Зима иде

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Спор е хубаво да има!Знаеш ли на колко хил.км се прави ремонт на ТИР? По -добре питай (все някой твой познат е "стар ТИРаджия". За двутактовото масло-подчертах МНООООГО ЛИЧЕН ОПИТ,МНОГО и то само по черни пътища. До сега, само на колеги с които сме на излет се е налагало да чакаме да си дойде мощността след загряване на двигател(важи за двутактови мотори).А опит - за мен това е 60 000 КМ само ЧЕРЕН ПЪТ,МНОГО ЧЕРЕН!Д(АНО ДА МОЖЕ ДА НАПРАВИМ НЯКОЙ ОБЩ ПОХОД(и джипове , и мотори),Ще е много ЩУРО и приятно. Айде друг да се включва в спора!
          Чакай бе пич , кога ги врътна тези 60 хиляди по горите ?! Аз имам около 140 хиляди на шосе за десетина години и то по "времето , когато рокендрола беше млад " А 60К в гората или трябва да си горски стражар или арат в монголските степи , но и в двата случая да не слизаш зиме-лете от мотора още от ученическите години.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Последните дни бях малко ангажиран и нямах време за любимите ми занимания с нафта, но днес мисля да заложа още проби.
            Добавката ABRO не сме изпитали, 10-20-30% бензинови концентрации, а от последните менния се появи нов кандидат за слава ДОТ-3 спирачна течност.
            Попробуем

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              За да няма спорове.......

              Вискозитетът
              е мярка за съпротивлението на флуид, срещу преместването на едни негови пластове спрямо други. Възприема се като "гъстота" или съпротивление при изливане. Вискозитетът представя вътрешното съпротивление (напрежение) на флуида да изтича и може да бъде считан като мярка за триенето на флуида. Така водата е "рядка" имайки малък вискозитет, докато растителното масло е "гъсто" имайки голям вискозитет.

              .....копи/пейст от "Уики" че ми е най-лесно
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                За да няма спорове.......

                Вискозитетът е мярка за съпротивлението на флуид, срещу преместването на едни негови пластове спрямо други. Възприема се като "гъстота" или съпротивление при изливане. Вискозитетът представя вътрешното съпротивление (напрежение) на флуида да изтича и може да бъде считан като мярка за триенето на флуида. Така водата е "рядка" имайки малък вискозитет, докато растителното масло е "гъсто" имайки голям вискозитет.

                .....копи/пейст от "Уики" че ми е най-лесно

                Само да добавя ...
                Мери се в секунди с вискозимер. Имам такъв. Представлява пластмасов конус с точни размери (мисля, че са възприети 40 мм висоина и 40мм радиус на основата) с отвор при върха - 4мм. Пълни се до горе и се засича времето на изтичане на флуида.
                Румбата ако му се играе и с тази играчка, може да разчита
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
                  Само да добавя ...
                  Мери се в секунди с вискозимер. Имам такъв. Представлява пластмасов конус с точни размери (мисля, че са възприети 40 мм висоина и 40мм радиус на основата) с отвор при върха - 4мм. Пълни се до горе и се засича времето на изтичане на флуида.
                  Румбата ако му се играе и с тази играчка, може да разчита
                  Само да добавя. Най-дългият лабораторен експеримент в историята на съвременната наука е с използването на вискозиметър. Експериментът продължава вече 78 години. Румба, не се хващай на тази въдица

                  The Pitch Drop Experiment

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                    Само да добавя. Най-дългият лабораторен експеримент в историята на съвременната наука е с използването на вискозиметър. Експериментът продължава вече 78 години. Румба, не се хващай на тази въдица

                    The Pitch Drop Experiment
                    E, не Аз не искам да го подхлъзна и да загубим Румбата през следващите 78 години ...
                    Но и ако неговите нафти текат със скоростта на смолата в експеримента на проф. Mainstone, по-добре да направо да хвърлим дизеловите двигатели и да търсим други алтернативи
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
                      E, не Аз не искам да го подхлъзна и да загубим Румбата през следващите 78 години ...
                      Но и ако неговите нафти текат със скоростта на смолата в експеримента на проф. Mainstone, по-добре да направо да хвърлим дизеловите двигатели и да търсим други алтернативи
                      Ееее , най-после ви просветна !
                      Бензин му е майката !
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                        Само да добавя. Най-дългият лабораторен експеримент в историята на съвременната наука е с използването на вискозиметър. Експериментът продължава вече 78 години. Румба, не се хващай на тази въдица

                        The Pitch Drop Experiment


                        Изтепа всичката риба, човече.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          ... Румбата мълчи
                          Какво стана с нафтите?

                          П.П. Евала на Хората, които се заеха с експеримента!
                          Последно редактирано от Ясен; 16-12-08, 15:19. Причина: отдалечаване от добрия тон
                          ________________________________________________________________________________________
                          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение


                            Изтепа всичката риба, човече.
                            Ако не спреш да се пулиш, ще ти кажа, че повечето стъкла са течни. Има експерименти и с тях.

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Не бе, аз знаех, поне за асфалта. Ама се накефих на експеримента. Много.

                              Самия факт - 78 годишен експеримент, ей-така, само за експеримента. Това ме изкефи.

                              Отделно, капката изглежда, как да кажа, някак откачено.


                              Виж за стъклата, не знаех. То по тая логика излиза че един куп вещества с аморфна структура, си текат. Въпроса е че не можем да доживеем да го видим, май.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                ВСИЧКО с аморфна структура тече. Колко бързо,... ти за 2-3000 години ли си? Още повече, че зависи и от температурата.

                                По темата, тъпото е че парафина има кристални претенции. Прави нещо като звездовидни кристали, а те все пак са кристали и не текат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X