Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Сканирал съм страницата от книжката на Исузото където примерно обясняват какво се сипва в разервара. Отнася се сигурно само за конкретния модел дизел с директно впръскване и обикновенна помпа . Дано съм полезен.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Пробите са вече във фризера.
      Остявяме ги на температура -14 -15 няколко часа.

      Ники /niki_p/ се включи да помага, с Андро /Andro_Pajero/ в момента дебнем термометъра.

      Това червеното не е вино, а индигирана нафта от 1980г.






      Пробите ги вземахме в чиста туба, че по бензиностанциите е забранено пълненето в шишета.
      После ги преливахме в шишетата.
      Останалото - в резервоара на Тойотата. В момента в него има коктейл
      Последно редактирано от rumbata; 07-12-08, 14:06.

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Ха сега. Аз залагам на това, че първа ще замръзне номер4, а последно номер 10.

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Още един път поздравления за това което правите

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Мисля към 18.00 да отчетем първите резултати.
            После ще ги засилим на -20 -22 градуса.
            Тест на -30 според мен ще е излишен.
            Последно редактирано от rumbata; 07-12-08, 14:07.

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Пробите са взети от:

              Лукойл - бул.Сливница, Западен парк
              NONAME - на Щросмайер и Кукуш до ж.п.прелеза
              ROMPETROL - Ломско шосе
              EKO-K - бул.Европа
              SHELL-V-Power - Орион
              SHELL- Орион
              OMV-Alpine - бул.Рожен
              OMV- бул.Рожен
              LITEX- Опълченска и Сливница /специално за Спарки /
              За червената нафта вече казах

              Забравихме ПЕТРОЛ, но вече е късно.

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Румба, замотах се и не можах да дойда, но с нетърпение чакам резултата. Предлагам като изберем нафтата победител и тези на 2-ро и 3- то място, да продължим теста вече с присадки само за тези 3 нафти. Как мислите?
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Интересно е да се знае как помагат и на калпавата нафта, те са по-важни за нея, не за хубавата

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    По-правилно е да се тества, как влиаят присадките, на нафта без присадки.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Общо взето това и ще направим.

                      Вместо трите най-добри резултата ще третираме с добавки двата най-лоши резултата.
                      За да видим дали помагат добавките.
                      То е ясно, че в Alpin и V-power има такива.
                      А дали да не опитаме и най-добрият резултат + коя добавка ще стане за екстремни температури?

                      Ники /niki_p/ ще донесе много ситна цедка, през която ще видим как ще преминават пробите.

                      Ако някой иска да присъства - тел. 0888978188
                      След 30мин. ще съм при фризера.

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първи снимки от -13 градуса.
                        С Ники /niki_p/ извадихме пациентите
                        На пръв поглед изглеждат мътни и желирани, но при разклащане всички са в добра кондиция.
                        С изключение на нафтата-ветеран
                        Тя вече прилича на конфитюр тип "Балкантурист".







                        Добавките, които сме събрали досега.
                        Утре ще добавя бензин, спирт и ЛикуиМоли



                        Цедката на Ники е изключително ситна, въпреки че не изглежда така на снимката.



                        Докато чакаме температурата да падне и да се стабилизира на -22 се мъчим с бира и други работи.
                        И вилици има. Заповядайте

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Евала момчета! Поздравления!

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Само едно предупреждение.Газта която виждам, според мен е менте. Имах такава и след няколко месечен престой в бутилката се раздели на два слоя: кафяв отдолу и полупрозрачен отгоре

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Аз днеска минах за малко и бях "сеирджия". Евала на колегите!

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Само едно предупреждение.Газта която виждам, според мен е менте. Имах такава и след няколко месечен престой в бутилката се раздели на два слоя: кафяв отдолу и полупрозрачен отгоре
                                Не мога да гарантирам за газта, но я имам от няколко години. От нея съм си сипвал и аз, а и на приятели съм давал. Само да да кажа за добавката от дясно - нея я препоръчват в Тойота при всеки проблем с комън-рейла. Тя е повече за почистване на горивната система, но нея пише, че се свързва с водата в резервоара, а ако го прави наистина, би трябвало да предотвратява и замръзването. Другите добавки са известни, а резултатите ще ги видим утре.
                                http://www.nakladkibg.com
                                накладки, спирачни дискове, съединители

                                088 8613380

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X