Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използване на бензин 100 окт. вместо 95. Плюсове и минуси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Използване на бензин 100 окт. вместо 95. Плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Клапаните не прегарят от детонацията... А детонацията като явление се свързва с употребата на бензин с ПО-НИСКО октаново число... Най-добре хвърлете един поглед върху написаното отначало в темата както и предходните теми... да не преразказвам отново...
    Прегарят , прегарят . Един приятел караше ГСМ в пътното , та горивото не му беше проблем. Хвалеше се че ладата му върви като пушка със 100 октана ... за около 20 000 км. После стана една ...Добре че шлайфането на леглата и клапаните за нея са евтини
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #47
      До: Използване на бензин 100 окт. вместо 95. Плюсове и минуси.

      А какво общо има разказаната от вас случка с детонацията?
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #48
        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        А какво общо има разказаната от вас случка с детонацията?
        Ами това , че руските двигатели са предназначени за бензин с добавка на оловен тетраетил.

        ... и явно не обичат високооктановите безоловни ...
        Последно редактирано от Ясен; 30-08-08, 11:35.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #49
          До: Използване на бензин 100 окт. вместо 95. Плюсове и минуси.

          И двете ви твърдения са неверни и при това нямат нищо общо с детонацията... Няма такова нещо като обичат или не обичат... Има си физични закони както и всеки двигател се конструира за конкретни горива... Ако човек има желание ще прочете... има начини за пренастройка за съответно различно гориво... Покрай другите машини разполагаме и с четири УАЗ-а и ви уверявам че се чувстват прекрасно с бензин 95...

          Дайте да не се повтаряме... само аз съм изписал доста страници кое и как... хвърлете им един поглед и ако нещо не е ясно ще обяснявам...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #50
            "Има си физични закони както и всеки двигател се конструира за конкретни горива... "
            Именно ! Затова мисълта ми беше че е най-добре човек да се придържа към заводските предписания за гориво.

            ... а иначе всеки е свободен да експериментира
            Последно редактирано от Ясен; 30-08-08, 11:36.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #51
              До: Използване на бензин 100 окт. вместо 95. Плюсове и минуси.

              Мда, и аз ще експериментирам със 100 октана на джипката, пътувайки към събора. Понеже при натоварване и хлопа аванса понякога с 95, да видим какво може с 98/100. Запалването няма настройка. Или върви по-деобре на ниски обороти, но похлопва на високи, или се отпушва над 3500, ама на ниски е по-тромавичка.

              Ще видим.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                До: Използване на бензин 100 окт. вместо 95. Плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                ... По-калоричния бензин отделя повече топлина при изгаряне , а от там и повече свършена работа , т.е. по-висок КПД. Мисля че за това спор няма...
                Спор няма, но е почти точно наопаки. Калоричността на бензина има само косвена връзка с КПД. Тя идва оттук:

                Разход * калоричност * КПД = мощност.

                КПД зависи от почти всичко друго, но от калоричността на горивото, твърде малко.

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts
                Ами това , че руските двигатели са предназначени за бензин с добавка на оловен тетраетил... ... и явно не обичат високооктановите безоловни ...
                ...го обясни на всички стари (пък и нови) лади по улиците. Почти няма такава без АГУ (Октаново число около 105, познай дали има тетраетилолово в пропана). Оловен бензин не са помирисвали от 50 000 - 200 000км, най-малкото защото отдавна не се продава. Моите две (виж по-горе) не правят изключение.

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts
                ... най-добре човек да се придържа към заводските предписания за гориво
                кое е най-добре, всеки сам си решава. Тук обсъждаме какво се случва, именно когато се НАРУШАВАТ заводските предписания. В зависиност от това, какви цели си поставяш и как го правиш, резултатът може да е добър или лош (за теб)

                Коментар


                • #53
                  До: Използване на бензин 100 окт. вместо 95. Плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Мда, и аз ще експериментирам със 100 октана на джипката, пътувайки към събора. Понеже при натоварване и хлопа аванса понякога с 95, да видим какво може с 98/100. Запалването няма настройка. Или върви по-деобре на ниски обороти, но похлопва на високи, или се отпушва над 3500, ама на ниски е по-тромавичка.
                  Сложи газ и остави първия вариант

                  Коментар


                  • #54
                    До: Използване на бензин 100 окт. вместо 95. Плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Сложи газ и остави първия вариант
                    Да де, ама искам инжекцион. И оставам без багажник. И не мога да мъкна с туби в гората, ако се наложи. И предвид карането от дужд на вятър, цялата икономия отива някъде си. Джипката ми е само за в гората/разходки. Надали и навъртам повече от 3000км. годишно.

                    А запалването ще стане компютърно. Някога, след като сколасам да си сложа лебедката. И вентилатора. И алтернатора. И броните. И багажника.......... Сега седят на купчина и ме чакат да се натръндя. А време - йок.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Използване на бензин 100 окт. вместо 95. Плюсове и минуси.

                      Много полезна тема. Благодаря на всички обясняващи.
                      Вече ми се изясни защо ауспуха на моя Поларис ми нагрява до такава степен пластмасите, че чак започва да ги топи. Явно трябва вече да не наливам 98 и 100 октана, а да карам с 95 или ако намеря направо с 92.
                      Още веднъж благодаря.
                      Добре, че го има тоя форум...
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • #56
                        До: Използване на бензин 100 окт. вместо 95. Плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                        Много полезна тема. Благодаря на всички обясняващи.
                        Вече ми се изясни защо ауспуха на моя Поларис ми нагрява до такава степен пластмасите, че чак започва да ги топи. Явно трябва вече да не наливам 98 и 100 октана, а да карам с 95 или ако намеря направо с 92.
                        Още веднъж благодаря.
                        Добре, че го има тоя форум...
                        А може ли да му се промени момента на подаването на иска?

                        Полариса би трябвало да е сметнат за щатския бензин, който по правило е по-ниско октанов, а ако цялата система /охладителна и изпускателна/ е сметната за по-студен климат може да се окаже, че проблема не е в бензина. Но пък пробата с бензина лесно можеш да я направиш. Аз на моете машини не помня от кога не съм слагал бензин с по-висок окт. число от А 95, включително и на 2-те АТВ-та.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #57
                          До: Използване на бензин 100 окт. вместо 95. Плюсове и минуси.

                          Аз забелязах, че ако сипвам, 95 колата работи доста по "тегавао", не е така "вървежна" и определено харчи повече. Ако сипвам 98 е доста добре, но нещо не мога да съм сигурен, че я имам от няколко дни и кадето и да зареждам има или 95 или 100. 98 е я на съседната колонка я изобщо няма. В тоз ред на мисли, аз зареждам от ОМВ, по навик, щото нафтата им е що годе ок. Друго по-добро място за бензин?

                          Коментар


                          • #58
                            До: Използване на бензин 100 окт. вместо 95. Плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            Аз забелязах, че ако сипвам, 95 колата работи доста по "тегавао", не е така "вървежна" и определено харчи повече. Ако сипвам 98 е доста добре, но нещо не мога да съм сигурен, че я имам от няколко дни и кадето и да зареждам има или 95 или 100. 98 е я на съседната колонка я изобщо няма. В тоз ред на мисли, аз зареждам от ОМВ, по навик, щото нафтата им е що годе ок. Друго по-добро място за бензин?
                            Имам вече изминати ~310км. с V-power racing. Разлика в разхода спрямо 95 категорично няма . Обаче наклонени участъци, на които се е налагало да връщам от 5-та на 3-та предавка, сега ги преодоля почти на 5-та и последните метри на 4-та . Това са моите наблюдения, дано съм бил полезен.
                            Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                            Коментар


                            • #59
                              До: Използване на бензин 100 окт. вместо 95. Плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                              Много полезна тема. Благодаря на всички обясняващи.
                              Вече ми се изясни защо ауспуха на моя Поларис ми нагрява до такава степен пластмасите, че чак започва да ги топи. Явно трябва вече да не наливам 98 и 100 октана, а да карам с 95 или ако намеря направо с 92.
                              Още веднъж благодаря.
                              Добре, че го има тоя форум...
                              Ти пробвай, ама силно ще ме изненадаш, ако подобриш нещо. Споменах вече, че съвременните горива нямат нужната ти разлика. Виж, ако му повъртиш центровката, от друга страна...

                              Коментар


                              • #60
                                До: Използване на бензин 100 окт. вместо 95. Плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
                                Имам вече изминати ~310км. с V-power racing. Разлика в разхода спрямо 95 категорично няма . Обаче наклонени участъци, на които се е налагало да връщам от 5-та на 3-та предавка, сега ги преодоля почти на 5-та и последните метри на 4-та . Това са моите наблюдения, дано съм бил полезен.
                                Аналогичен случай, с моя Трабант от едно време. Тогава просто го отдадох на разлика в калоричността на "рацинк" бензините на Шел. Сегашните ми коли, просто рядко помирисват течни горива, за да сравнявам с кое колко вървят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X