Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кажете какво масло да сложа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кажете какво масло да сложа?

    Добър ден.Нов съм във форума и искам да попитам какво масло да сложа в двигателя и хидравликата на корейски джип с двигател на мерцедес марката му е Ssang Yong Korando .Четох във един руски форум и там пишеше че 10w40 ето това http://www.izberete.com/product_info...d=596&osCsid=9
    е най-хувабото масло за двигателя
    цитирам и човек от друг форум Имай предвид, че 10/40 е полусинтетика, а 15/40 минерално.

    За зимните месеци по-скоро трябва да се притесняваш от 15/40 отколкото от 10/40, защото е по-гъсто.Мисля, че 10/40 ще ти е идеално за зимата.

    Насочи се към някой вносител на масло, за да си по-сигурен в произхода му, без да робуваш на марки!
    Та въпроса ми е 10w40 или 15w40 да сложа в двигателя.И какво да сложа в хидравликата
    Благодаря предварително

  • #2
    До: Кажете какво масло да сложа?

    За предпочитане е маслото да има индикация за турбо.

    Коментар


    • #3
      До: Кажете какво масло да сложа?

      За съвременен двигател, който не е на преклонна възраст, т.е. към края на ресурса си, за предпочитане е полусинтетично (според мен). Но за дизел не знам, не съм имал такъв.
      По-добре късно, отколкото по-късно.

      Коментар


      • #4
        До: Кажете какво масло да сложа?

        двигателя е на 174 000 км
        Първоначално публикуван от todor georgiev Преглед на мнение
        За предпочитане е маслото да има индикация за турбо.
        MOTUL 4100 Multidiesel 10W-40 Полусинтетично моторно масло, разработено специално за всички видове дизелови и турбодизелови двигатели, съвременни и по-стари. Това има идникация за турбо от това което чета и е полусинтетично има една тема за корандо но е заключена и немога да се свържа с човекът който има същия джип.

        Коментар


        • #5
          До: Кажете какво масло да сложа?

          Айде някой да каже нещо по въпроса

          Коментар


          • #6
            До: Кажете какво масло да сложа?

            Аз съм с 2.5 tdi, на същите километри, но на повече години. Слагам му 10W40 полусинтетика, но на Total. Производителят не е от значение толкова, важна е спецификацията. Тази става.
            Макар, че според мен е най-добре това което е дал производителят на мотора. В повечето случаи на по-стари машини обаче марката и моделът масло вече не са в производство...

            Коментар


            • #7
              До: Кажете какво масло да сложа?

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Аз съм с 2.5 tdi, на същите километри, но на повече години. Слагам му 10W40 полусинтетика, но на Total. Производителят не е от значение толкова, важна е спецификацията. Тази става.
              Макар, че според мен е най-добре това което е дал производителят на мотора. В повечето случаи на по-стари машини обаче марката и моделът масло вече не са в производство...
              Да и аз сега съм със 10w40 полусинтетика гледам и във сайтове справочници го дават 10w40 , а можеш ли да ми пратиш някак скайпа си, защото немога да ти пиша лично съобщение.

              Коментар


              • #8
                До: Кажете какво масло да сложа?

                http://www.whnet.com/4x4/oil.html

                Мерцедес спецификация.дай година на мотора и ти казвам какво караш.Лятото 15/40,че и 20/50 може,зимата над 10 пьрва цифра не слагай,най-добре 5/40 синтетика- това може да се кара цяла година.Ако много си обичаш колата може и 0/40 да и слагаш зимата,пак е пьлна синтетика ма си е цифра.

                http://www.gdtm.net/MBSheetOilG.htm

                Това горе са някои номера по Мерцедес.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  До: Кажете какво масло да сложа?

                  декември 1999 година е производството, но това е по лиценз на Мерцедес.Сигурно има някаква разлика от оригиналния двигател.Аз проверих и в тоя сайт http://lubricantadvisor.valvolineeurope.com/Select.asp , но там има за двигатели 2.3d и дават това за двигателя
                  Engine Mercedes-Benz OM601 D23 Capacity 6,5-8 liter
                  Use: Normal Service intervals:
                  Change 10000 km / 6 months
                  MaxLife 10W-40
                  MaxLife Diesel 10W-40
                  SynPower 5W-30
                  Моят е 2.3TDI има ли някаква разлика за маслото ,защото мисля че трябва да има и добавки за турбото.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кажете какво масло да сложа?

                    Полусинтетиииката е компромис между цена и качество .
                    ако мотора не яде масло само пълна синтетика .А и по големият пробег компенсира донякъде цената . марки много аз ползвам neste.
                    ако яде -най ефтиното -пр.20/50 на лубрика.или м20 д наливно.и сменяш на 5000 км независимо от доливането.
                    за хидравликата мхл46 българско ,ако не е предвидена за атф.виж дали маслото което е в казанчето не е червено а и трябва да пише на капачката.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X