Обява

Свий
Няма добавени обяви.

вискозитет на маслото по време на експлоатация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • вискозитет на маслото по време на експлоатация

    Днес чух неформален разговор, че вискозитетът на маслото отначало спадал, а към края на нормалния пробег ставал даже по-голям от на новото.

    Знае ли някой подробности? Механизъм на процеса? Дизел, газ, бензин, за всички ли се отнася?

    единият таралясник е с масло пред смяна (ок. 10000км) и стартерът доста замислено го върти тези дни сутрин. 5W40...

  • #2
    До: вискозитет на маслото по време на експлоатация

    Така става защото по време на работата си се е "обогатило" с боклуците от работния процес.

    Коментар


    • #3
      До: вискозитет на маслото по време на експлоатация

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Така става защото по време на работата си се е "обогатило" с боклуците от работния процес.
      това е ясно, и закономерно ще го сменя тези дни (само да се появи колата отнякъде), но ме интересуват подробности за този процес.

      Коментар


      • #4
        До: вискозитет на маслото по време на експлоатация

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        но ме интересуват подробности за този процес.
        Съмнява ме да има такава промяна, а пък едва ли някой може да обясни - прекалено много са факторите. Много видове масла Х много видове двигатели Х различни условия на експлоатация...
        Освен това никога не съм вярвал, че двигателят върти трудно на студено заради маслото, особено с такова под 10W. Съвременмните синтетики почти не се влияят от студа

        Коментар


        • #5
          До: вискозитет на маслото по време на експлоатация

          Ама какво те интересува? Там текат два паралелни процеса. Чистата химия, която общо взето е вкисването на маслото, и колоидна химия, която засяга дисперсирането на стружките.
          И какво в цялата история те вълнува? Тия знания на скоростта не влияят. Но на сънят - лошо.

          Коментар


          • #6
            До: вискозитет на маслото по време на експлоатация

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            ...Но на сънят - лошо.
            ще се наспя някак. Не знам чак толкова много.

            Коментар


            • #7
              До: вискозитет на маслото по време на експлоатация

              )) Няма лошо да се наспиш Ама не е хубаво и да искаш кратък отговор, който е поне 300 страници. За това умните хора пишат хубави книжки. Най-хубавите са и с картинки. Тука сигурно имам няколко хиляди страници на тема мазане. Ти кажи какво те тормози.

              Коментар


              • #8
                До: вискозитет на маслото по време на експлоатация

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                )) Няма лошо да се наспиш Ама не е хубаво и да искаш кратък отговор, който е поне 300 страници. За това умните хора пишат хубави книжки. Най-хубавите са и с картинки. Тука сигурно имам няколко хиляди страници на тема мазане. Ти кажи какво те тормози.
                Добре, същия въпрос преведен на стефански:

                1. има ли го този двупосочен процес или е гаражна легенда? В какви граници?
                2. дай някоя хубава книжка, ако може електронно. Ако ми беше по-близък, щях да ти искам и хартиена.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X