Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Непопулярни марки масла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Непопулярни марки масла

    Аз тия с какво пък как от производителите съм го ял, та ми е съвсем ясно. А иначе има и мотори изкарали по 150-200 хил.км без изобщо да е сменяно масло, па са минавали на строги(чужбински) прегледи през цялото време.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #47
      От: Непопулярни марки масла

      @ biol , Уж сме сериозен форум , а говориш врели-некипели.Къде , не само в Германия , ми и в Италия го правят обслужването на 50 000км.Колите си имат индикатор за пробег на маслото ( в км).Сипва се предписаното от производителя , oïl reset и газ.Като си направи пробега на таблото светка индикатор , а някои марки се и сърдят , та гасят мотора.
      Ма такъв филм от 50к км нема на ни един съвременен автомобил!
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #48
        От: Непопулярни марки масла

        О толкова е - говоря за лизингови гаранционни коли

        Коментар


        • #49
          От: Непопулярни марки масла

          www.youtube.com/watch?v=-_OmY4r6_O0
          www.youtube.com/watch?v=p0Eaaupwi1c
          www.youtube.com/watch?v=PUwllSZWU84

          Коментар


          • #50
            От: Непопулярни марки масла

            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
            О толкова е - говоря за лизингови гаранционни коли
            Не го казвай на всеослушание , защото ще ти направя снимки от oïl reset от нашия сервиз , на Мерцедес , Фолксваген и Опел.В програмата показва километажа при смяна и километражжа за следваща.Без значение лека кола , бус , или тип Жипка.
            Няма значение марката на производителя.
            пп Преди години ме впечатли някакво ВМВ със специалното си масло и пробег до смяна 22 000 км.Гледах го на диагностичния апарат.И сега така.
            Ако имаш предвид някакви камиони - спор няма.45 -50 к км.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #51
              От: Непопулярни марки масла

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              от нашия сервиз .
              Аз за какво говоря, за разликата между български и ЕС обслужване.

              Рено клио в Франция , по книжка ТО е на година или 18000км, маслото се сменява на 2-4-6 година или на 36000 км

              Коментар


              • #52
                От: Непопулярни марки масла

                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                пп Преди години ме впечатли някакво ВМВ със специалното си масло и пробег до смяна 22 000 км.Гледах го на диагностичния апарат.И сега така.
                Ако имаш предвид някакви камиони - спор няма.45 -50 к км.
                Фолксвагените сега сменят масло на 30 хиляди километра. Моя вече е на 230 хиляди и маслото му е сменявано на всеки 30 хиляди километра.
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #53
                  От: Непопулярни марки масла

                  Дизели Евро 5 с масло 5 w 30 -на 30 к км , Евро6 с масло 0w30 - на 30к км.
                  Бензинови - масло според спецификацията от производителя на мотора.
                  Няма никъде повече от 30к км за леки коли и микробуси.
                  Много често идват коли , без да са изкарали целия сервизен пробег.
                  Сервизни интервали от 50-60 к км са за маслата в автоматичните СК.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Непопулярни марки масла

                    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                    по книжка ТО е на година или 18000км, маслото се сменява на 2-4-6 година или на 36000 км
                    Я си провери математиката.

                    Мда и ще е с хубави качества масло въртено 6 години у маторя, па макар и за малко.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #55
                      От: Непопулярни марки масла

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      Фолксвагените сега сменят масло на 30 хиляди километра. Моя вече е на 230 хиляди и маслото му е сменявано на всеки 30 хиляди километра.
                      Да, покажи книжката на колегата да види, че за тука не препоръчват нищо по-различно.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #56
                        От: Непопулярни марки масла

                        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                        Колега си купи Голф Алтрак, 1.8 бензин. Смяна му дават на 30 х.км. В момента е на 6 х. и борда му дава смяна след 19 х.км......
                        Кажи на колегата си да го срита до Пловдив и да засече му пише да смени маслото. Към Сф да е по-лежерен и оня ще му иска смяна след повече, дори от които е изминал. В сервиза пък ще му го сменят след още повече. От което е на далавера и автомобилът нищо не е забелязал.

                        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                        мен ми стига да съм в ЕС ама не сме. Ама и ЕС не ни брой за такива.
                        Искам като сложа масло да не го сменявам на 4000км а на 30 000-50 000 както в Германия. Ама маслара се оправдава - с тоя бензин толкова
                        А след това си викат тея като са се надупили....
                        Не ни брои по други причини, а маслата се сменяват все едно, че сме. Минимум 10г преди наистина да сме.
                        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                        О толкова е - говоря за лизингови гаранционни коли
                        И аз, не само за немски. За тежките казаха- повече е.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #57
                          От: Непопулярни марки масла

                          Ние 7-ма година си караме Ленд Ровърите с Commа oil 5W30 пълна синтетика и не сме имали проблеми с моторите. Смяна на 15000 км или през 12 месеца.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #58
                            От: Непопулярни марки масла

                            Аз откакто имах служебна Фабия, на която резервоара се пълнеше докато карам, на борд компютри не вярвам .
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #59
                              От: Непопулярни марки масла

                              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                              Аз откакто имах служебна Фабия, на която резервоара се пълнеше докато карам, на борд компютри не вярвам .
                              Да де, но лизингова, па и гаранционна... . Важно е на какво вярва сервиза и колко изкарва двигателя.
                              пп беше основно за колегата
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #60
                                От: Непопулярни марки масла

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                Да де, но лизингова, па и гаранционна... . Важно е на какво вярва сервиза и колко изкарва двигателя.
                                пп беше основно за колегата
                                Знам, че е за колегата, имах предвид че и с разхода на гориво е същото положение. Иначе Фабията ми беше на 3-4 х.км. тогава, нова-новеничка още.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X