Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на масло Бардал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Разпознаване на масло Бардал?

    Имах автомобил с бензинов двигател (оплюта и недостойна марка за уважащ се човек) за 7 години му навъртях 200 000 км. , а на колко дойде от Италия само той си знаеше макар, че по километраж беше 170 000 . През картера му минаваше само ACDelco 10W40 по причина, че го взимам на добра цена от вносителя. Според моментното ми състояние на любов към колата добавях или Политрон или Бардал 6 в 1 . Нито хвърлих мотор, нито усетих забележимо влошаване на параметрите му за целия срок на експлоатация. От тогава следвам тази схема - по-евтино масло ако е възможно директно от вносителя и качествена добавка. Схемата я прилагам и на другите автомобили в семейството.
    Последно редактирано от Keltis; 31-07-17, 13:42.
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

    Коментар


    • #47
      От: Разпознаване на масло Бардал?

      Какъв е този Бардал 6 в 1 за дизелови двигатели?
      Това?

      Коментар


      • #48
        От: Разпознаване на масло Бардал?

        SUMOLUB-BAR-2580 това е хубав продукт,предимството е че с една опаковка обработваш 2-3 коли, зависи от големината на колата.
        Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

        Коментар


        • #49
          От: Разпознаване на масло Бардал?

          По какво се познава, че е той?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #50
            От: Разпознаване на масло Бардал?

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            Какъв е този Бардал 6 в 1 за дизелови двигатели?
            Това?
            Формула Полар Плюс и фюлерен С60(третата форма на въглерода) са в основата на тази добавка.
            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

            Коментар


            • #51
              От: Разпознаване на масло Бардал?

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              По какво се познава, че е той?
              по това че действието отговаря на описанието, тествано
              Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

              Коментар


              • #52
                От: Разпознаване на масло Бардал?

                То отпосле ясно, но ако приемем, че вярвам на рекламата на производител, после на опаковка ли да вярвам, на дистрибутор ли? Иначе лесно- скачаш през границата, купуваш си флуиди от бензиностанцията и караш без добавки и грижи.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #53
                  От: Разпознаване на масло Бардал?

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  То отпосле ясно, но ако приемем, че вярвам на рекламата на производител, после на опаковка ли да вярвам, на дистрибутор ли? Иначе лесно- скачаш през границата, купуваш си флуиди от бензиностанцията и караш без добавки и грижи.
                  В реда на тази логика няма как да вярвам на флуидите от задграница. Търговците навсякъде са едни същи
                  Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Разпознаване на масло Бардал?

                    Добавките не са ли по-лесни за фалшифициране. От масло всеки потребител има някаква представа - тука има теми "Колеги, взех едно масло, ама в него има утайка на дъното?" или "Една и съща марка - различен цвят и мирис?" и т.н. Добавки се купуват сравнително по-рядко, често си сменят вида и опаковката, по-малки количества са и струват по-скъпо. Не е ли доста изгодно да ги ментосват тях?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #55
                      От: Разпознаване на масло Бардал?

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Добавките не са ли по-лесни за фалшифициране. От масло всеки потребител има някаква представа - тука има теми "Колеги, взех едно масло, ама в него има утайка на дъното?" или "Една и съща марка - различен цвят и мирис?" и т.н. Добавки се купуват сравнително по-рядко, често си сменят вида и опаковката, по-малки количества са и струват по-скъпо. Не е ли доста изгодно да ги ментосват тях?
                      Еднакво изгодно е. При това купуваш не купуваш добавка масло винаги купуваш. Политрон и Бардал не съм останал с впечатление, че си сменят често опаковката.
                      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Разпознаване на масло Бардал?

                        Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                        В реда на тази логика няма как да вярвам на флуидите от задграница. Търговците навсякъде са едни същи
                        Само законите се спазват различно. А репутация се пази, щото се гради с години и не струва колкото далавера на дребно.
                        В друга тема имаше пример, как в някои от фирмените сервизи тук в Германия, човек може да си обслужи гаранционната кола, с произволна марка масло, купено от друг дилър, стига да е сертифицирано за конкретния мотор.
                        Между другото и в България по някои от фирмените сервизи се наливат и на гаранционни коли, не фирмените масла.
                        Съвсем отделно, конкретно за маслото на VAG, човек може да си го купи и от официалните им представители, хептен гарантирано не менте, на сравнително поносима цена(по спомен - в действителност маслото е на Кастрол).
                        Също гарантирани масла се продават от официалните дилъри на съответни марки масла в България. От години ползвах Лики Моли, отначало от сигурен магазин, а като го спряха от още по-сигурен - официалния вносител в кв.Дружба. Цените бяха една идея по-различни от цените в Германия.
                        Моя майстор(прави само коли на VAG), също си взима от официален доставчик пълна синтетика FUCHS GT1 5W40(покриващо високия и разпространен стандарт 505.01) на 60- литрови варели, и налива на почти всичко от него(връзва се под 10лв/л).
                        Като него хората и разните сервизи са доста, и пак като него правят солиден оборот на същата фирма и от резервни части. Отделно се създават лични контакти и връзки, та евентуални мошенгии се хващат много по-рано и лесно.
                        Няма как аз да оправям документите и организирам вноса на маслото, от конкретния му завод в чужбина и да се съмнявам че е менте. А информацията си тече, щото всички бачкат заедно по големите вериги, а и се възползват взаимно от услугите си.
                        Тая истерия с ментетата е преувеличена. И като цяло те минават по други канали и се целят в определена клиентела. Нещо като кофти горивата през зимата - не може да си най-оборотната бензиностанция на международен път и да продаваш кофти гориво.

                        А добавките са глезотия. Някъде може и да са оправдани и от полза, но поне аз такива претенциозени мотори не си купувам. Качественото масло според мен е напълно достатъчно.
                        Като същото е мнението ми и за добавките в горивото - полза от тях не съм усетил.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Разпознаване на масло Бардал?

                          Всеки си има мнение, аз не налагам моето, проверил съм схемата ми дали работи и не нанася щети и я ползвам. Съвети за избор на масла или добавки, не търся. На приказки, на търговци по дифолт не вярвам...... злополучен опит с репсола на едни гоооолеми търговци
                          Относно добавкити - до септември ще третирам всички флуиди на Ровъра със съответните добавки и ще чакам апокалипсиса.Маслото е третирано, в сряда хидравликата а после автоматичната скоростна кутия.7

                          Ще се повторя - Лукойл гарантира за дизела, следователно няма нужда от антигел и антивода добавки, но въпреки това зимни драми има .
                          Последно редактирано от Keltis; 06-08-17, 21:49.
                          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Разпознаване на масло Бардал?

                            Аз също не налагам мнение - всеки е свободен да си троши колата както намери за добре.
                            Но лично предпочитам да вярвам на хора сертифицирали нещата по надлежния ред, а не на експеримента от типа - "звучи ми добре и нищо не му стана".
                            Щото там някъде, за да искат нещо от едно масло, са си правили далеч по-задълбочени и сериозни експерименти. Включващи продължителна работа в различни режими, и реално измерване на различни показатели, включително и на конкретното износване след разглобяване на мотора.
                            А автора на темата едва ли някога ще си сложи М10Д, подобрено с маркови добавки, при положение че марково масло за колата му е до 150лв. (Между другото в Шкода сипват масла на Шел). И без никакви добавки тоя мотор минава безгрижно над половин милион.

                            Зимни драми с горивото не съм имал никога, както и коли различни от дизеловите. Да не споменавам, че рядко зареждам на бензиностанции различни от Лукойл(докато бях в България ), а добавки против замръзване не ползвам(квото има сложено от бензиностанцията).
                            По твоята логика на кой да вярвам - на себе си, че въртя ключа и паля, или на хора изтеглили късата клечка?!
                            Само че аз не съм краен, и отчитам също, че някои горивни системи са по-предразположени към проблеми от други. Което вероятно важи и за любителските експерименти с маслата и добавките.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Разпознаване на масло Бардал?

                              Скоро попаднах на тест за батерии. Един "електронен" човек беше помолил всички, които четат неговият блог да му изпратят/донесат по една батерия, купена от различен търговец/верига.
                              Резултатите бяха потресаващи.

                              Ако се организираме - може да направим нещо подобно. На всеки остават по няколко милилитра масло. Може да се съберат проби и касови бележки и да видим ;-)
                              ;-)
                              Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                              нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                              Коментар


                              • #60
                                Re: Разпознаване на масло Бардал?

                                Напоследък маслото си го купувам от немския ибей с доставка до адрес там и после една българска фирма ми го кара до София за 2-3лв/литъра. Интересното е, че излиза същата цена, като най-евтините оферти от България.
                                "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X