Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на масло Бардал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разпознаване на масло Бардал?

    Ако искате да не е МЕНТЕ може да вземете YACCO. Но цената е по-висока. Тя е висока не защото е висок клас а защото е нормална. До колкото знам се прави само във Франция и вносителя в България е само един.
    Аз самия също се чудя какво да сипя на джипа, че там го сменям на всеки 6000км и ми се иска да е нещо по-бюджетно.

    Коментар


    • От: Разпознаване на масло Бардал?

      Нужно ли е да се сменя масло на 6000км? За България 10-12000км не е ли подходящ пробег за смяна на масло?
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: Разпознаване на масло Бардал?

        Аз сменям на около 8000км и понеже продавам масла имам си в наличност достатъчно и не ги жаля.
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • От: Разпознаване на масло Бардал?

          Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
          Аз сменям на около 8000км и понеже продавам масла имам си в наличност достатъчно и не ги жаля.
          Е то е същото като да си ядеш пържолата до половината щото имаш месарски магазин.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Разпознаване на масло Бардал?

            При мен се предават на 7000-8000km. Амсойла 13к ги издържа,но не ми се занимаваше да го дебя.

            Коментар


            • От: Разпознаване на масло Бардал?

              И как познавате че маслото се е "предало" ?

              Коментар


              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                И как познавате че маслото се е "предало" ?
                Шесто чувство, а па може нЕкой да си има и лаборатория у тях.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Разпознаване на масло Бардал?

                  Как е свършило живота си, като сутрин/ на студено работи по шумно/различно от обикнивенно. Зависи от каренето, на служебните, като ги мачках доволно, на около 13к приключваха. Ако ги карам нормално,15к си ги изкарваха без проблеми. На износени двигатели/450 000+ км, маслото и е виновно.....
                  Глупости на търкалета.Хубаво масло/не ментак, без значение марката си изкарва интервалите.

                  Коментар


                  • От: Разпознаване на масло Бардал?

                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    ....
                    Глупости на търкалета.Хубаво масло/не ментак, без значение марката си изкарва интервалите.
                    Две еднакви, от магазина, карани тук от различни водачи, сами си поискаха смяна след 22К и 26К съответно.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Разпознаване на масло Бардал?

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Две еднакви, от магазина, карани тук от различни водачи, сами си поискаха смяна след 22К и 26К съответно.
                      Е, ама къде са 22-26, къде е 8 ?! 2017 сме !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Разпознаване на масло Бардал?

                        Тракането зависи само от вискозитета на маслото и от наличието му непосредствено в работещия механизъм.

                        Вискозитетът зависи първо от температурата, второ от наличието на гориво в маслото и чак на трето място от износването на маслото. Освен това на повечето масла расте при износване така че би трябвало да намалява шума.

                        А наличието на масло в механизмите при запалване зависи от работата на възвратния клапан и от износването на тези механизми.

                        Т.е. ако двигателят ви утихва след смяна на масло, най-вероятно не е от маслото.

                        Коментар


                        • От: Разпознаване на масло Бардал?

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Две еднакви, от магазина, карани тук от различни водачи, сами си поискаха смяна след 22К и 26К съответно.
                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Е, ама къде са 22-26, къде е 8 ?! 2017 сме !
                          Не казах най- важното. Маслото е за 30К. Леките си го написаха и в сервиза го смениха, а едно товарно Ивеко си изкара 30К, както казаха от магазина. Можедаже да е видяло повече зор.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Разпознаване на масло Бардал?

                            Именно, от разреждането на маслото с гориво. Съвременните дизели с филтри, точно това правят, разреждат с нафта. Като започне регенерация, вдигнеш ли щеката,лошо ще ти стане.
                            Опита ми е изключително с дизели от 2008г, служебни,японски,корейски,европейски. Купувани нови,обслужвани в официалните сервизи.
                            Като ги карах с педала на газта до долу, минимум изкарваха 13к км., без да знам какви са маслата,от варел,туба и т.н.
                            Ако двигателя, не е на 400+км ,няма масло което да не изкара интервала си.
                            П.с Тези 30к са променливи интервали.Компа изчислява стоене,каране,гориво и още 100 неща. Това е максималният интервал.Ако се кара душмански, компа сам си иска смяна по-рано.

                            Коментар


                            • От: Разпознаване на масло Бардал?

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              Не казах най- важното. Маслото е за 30К. Леките си го написаха и в сервиза го смениха, а едно товарно Ивеко си изкара 30К, както казаха от магазина. Можедаже да е видяло повече зор.
                              Ми то за синтетика 20-30 и/или 2г. е нормално, ама тука гледам нЕкакви превантивни смени на 6-8.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                                Е то излиза, че тия в гаранционния сервиз слушат компютъра, ние мотора и никой не е@ава какво е написал производителя
                                може и да има резон, като знаеш от къде си го купил.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X