Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на масло Бардал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разпознаване на масло Бардал?

    Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
    Това е целта, истинското двойно естерно синтетично масло на рекламирана марка е доста скъпо. Не виждам смисъл да се дават пари ,когато има масло със абсолютно същите качества,но по малко рекламирано.при това на половин цена. Това се мъча да изясня.
    Ааааааа това на Ганьо трудно ще му го обясниш. Той знае 5 марки масла и край-приказвай си каквото искаш от тях по-хубави и качествени няма. Знам го от опит тъй като съм търговец на масла и добавки(пък те какви химии са, само като им гледам консистенцията на някой страх да те хване да си купиш кола на старо). Имам спомени как закрепихме една Хонда за последно.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • От: Разпознаване на масло Бардал?

      Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
      ...
      Джо ,ти отговора сам си си го посочил- 1 година и 10000 км. Проста смяна с 5-30 ще ти реши проблема.
      Точно за това споделям и своят опит.
      Като сложих евтинкото Q8 идеята беше за промивка и не съм очаквал чудеса. При смяната пак ще го разкисна с нещо агресивно или отново с литър газ, пък дано всичко което се е отлагало във времето да падне.

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Днеска много свободно време, та се мотах из магазина тука, и гледах масла...
      [ATTACH=CONFIG]929902[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]929903[/ATTACH]

      Марката я има официално одобрена - https://bevo.mercedes-benz.com/bevolisten/229.3_de.html
      Това тук има ли го, и каква синтетика е ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Разпознаване на масло Бардал?

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Днеска много свободно време, та се мотах из магазина тука, и гледах масла...
        Абе, защо в същата бакалия у нас не продават 0W40 ?

        Коментар


        • От: Разпознаване на масло Бардал?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Абе, защо в същата бакалия у нас не продават 0W40 ?
          Май който кара кола за 0W40 няма да го купи от там(не казвам, че маслото е лошо, възможно да е по добро и от някой с гръмки имена.....манталитет). Цената му е добра. Тук ще е майка си и баща си.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • От: Разпознаване на масло Бардал?

            Нищо не казвате за Wolf - пък го намирам на много добри пари - примерно 5/50 за 10лв/литъра
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Разпознаване на масло Бардал?

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Това тук има ли го, и каква синтетика е ?
              На едното пише HC- Synthesis... Па другото не се знае.
              Но Ясен казва, че ги нЕма у българските филияли...
              Има и едно минерално 15W40...Само да намеря снимката. Марково.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-4e0e4b992971aa4fd0aaf18c80068ae4-V.jpg
Прегледи:1
Размер:137.9 КБ
ID:5766881
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                Май който кара кола за 0W40 няма да го купи от там
                Аз ще си го купя. Утре ще мина да видя, може реално да са пуснали такова (не че ще е на същата цена де).

                Коментар


                • От: Разпознаване на масло Бардал?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Аз ще си го купя. Утре ще мина да видя, може реално да са пуснали такова (не че ще е на същата цена де).
                  На същата цена даже ще повлека 2 туби и аз
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • От: Разпознаване на масло Бардал?

                    0W40 имам на около 20лв., но тая цена бие всичко, а на мен все пак ми трябват кЪде 10л.

                    ... а и мисля да взимам нови гуми и акумулатор преди да падне снЕг.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Разпознаване на масло Бардал?

                      Щом сте ги подкарали на малко извести гледам никой нищо не казва за ROWE.
                      Или както по разни вносителски,дистрибуторски и други правни въпроси е по-известно като IGAT.
                      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                      Sofrace Offroad Team

                      Коментар


                      • От: Разпознаване на масло Бардал?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Нищо не казвате за Wolf - пък го намирам на много добри пари - примерно 5/50 за 10лв/литъра
                        Па нали имаш нет- https://www.wolfoil.com/de_com/

                        Пише че са HC-Synthese. Ама май това не е толкова лошо - пак такива си ги дават и за Лонг лайф и за 2 години като време.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Разпознаване на масло Бардал?

                          Преди година си купих Транзит Къстам 2016 г 2000 см3 , 130 к.с . Евро 6 с адБлу . Трябваше да му сменям маслото догодина или след пробег 60000 км . Днес 14,09,2017 и след 14 436 км му направих първата смяна . В сервизи изразиха учудване защо бързам и защо отивам толкова скоро за смяната . Обясних им че карам на късо и че искам да се грижа сериозно за колата и се съгласиха да ми вземат парите за 9,1 л 0W30 масло ,за филтър и за нова пробка . Казаха че количеството в този двг е толкова голямо за да може да се гарантира по-дългият сервизен интервал . Смятам че интервала за смяната на маслото не зависи само от неговото качество ,но и от начина на екслоатация на МПС и от отношението на водача към техниката . И най-качественото масло и най-прехваленият автомобил може да се окаже куц кон ако попадне на нЕкой луд за връзване душманин . За сега не мога нищо да кажа но преди години когато баща ми работеше в локомотивното депо в Г.Оряховица ми е разказвал че е имало лаборатория за изследване на маслата на дизеловите локомотиви от 7 и 55 серия и смяната им се е извършвала след като преценят че не отговаря на изискванията а не на моточасове или на км пробег . Това което пише по книжките за екплоатация на автомобилите или по тубите е препоръчително и не е задължително . Според мен е редно да спазват някакви граници обаче не може да се твърди че всички масла , всички автомобили и всички водачи са еднакви .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • От: Разпознаване на масло Бардал?

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Па нали имаш нет- https://www.wolfoil.com/de_com/

                            Пише че са HC-Synthese. Ама май това не е толкова лошо - пак такива си ги дават и за Лонг лайф и за 2 години като време.
                            Има наистина не лоши масла не много известни(поне в БГ) и на сносни цени. Аз в момента се боря с такава марка и за сега успявам, но най-вече при хора които ме познават и ми вярват(роднини, приятели, бивши клиенти от сервиза). Нямам оплаквания нито от маслото нито от антифриза от същата марка, но много е трудно да убедиш хората......много сме лъгани през годините.
                            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                            Коментар


                            • От: Разпознаване на масло Бардал?

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              0W40 имам на около 20лв., но тая цена бие всичко, а на мен все пак ми трябват кЪде 10л. ... а и мисля да взимам нови гуми и акумулатор преди да падне снЕг.
                              Няма скоро да се прибирам с колата, иначе доставям колкото трябва Ако го няма в България де. А и точно щото е в туби от Кауфланд, ме съмнява някой да се е сетил да го фалшифицира и у нас.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Няма скоро да се прибирам с колата, иначе доставям колкото трябва Ако го няма в България де. А и точно щото е в туби от Кауфланд, ме съмнява някой да се е сетил да го фалшифицира и у нас.
                                Нямаше да ти откажа ! Тенкю, все пак !


                                Темата вече леко се отплесна, та като сме почнали, а дайте разумни предложения за 0W30 и 0W40 Лонг лаиф които могат да се намерят у нас ?

                                P.S. Жорка, за твоя Tedex 5W30 ще мина да си поговорим.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X