Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на масло Бардал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разпознаване на масло Бардал?

    ... и още нещо, ако караш кенеф за 2-3 разбирам да си правиш сметката за консумативите, ама ако си дал 15-20, или повече, какво те притесняват 50лв разлика в цената на маслото което ще сменяваш един път годишно или по рядко ?!
    Въпроса ми е и към половинвековния който кара V8 на бензин, и никога нЕма да сложи газ да не му се смеят, ама си търси 0W20 под 20лв/л.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Разпознаване на масло Бардал?

      Точно за това е темата.Не за определена марка. И 50лв повече ще дам за същото количество масло което ми трябва,стига да съм убеден че си заслужава. В света са около 10-15 производителя на масла.Всичко друго поръчава на тази 10-15,и прави добър маркетинг.

      Коментар


      • От: Разпознаване на масло Бардал?

        Защо не пробваш Quantum Petroleum, имаше тема във форума за качествата на тези масла. А и никой не е писал, че е видял двигател, на който са му претропали лагерите от това масло, както винаги се пише в такива случаи
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...ntum+petroleum
        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

        Коментар


        • От: Разпознаване на масло Бардал?

          Quantum Petroleum,нямат масло което да покрива 507.00. Намирамсамо за 505.01. Следващите 3 смени ще пробвам с различни масла,и то ще си покаже. Реда мисля да е Мотул,Лики Моли и Ред лайн.
          Шкодилака може да показва и температурата на маслото на дисплея run time,ще ми е интересно какво ще се случва.
          В момента с Шел на 16 месеца и 3000км, градско в София в жегите държеше 93-5 градуса.

          Коментар


          • От: Разпознаване на масло Бардал?

            Интересно. Много ли зависи температурата на маслото от самото масло?

            Коментар


            • От: Разпознаване на масло Бардал?

              Ако маслото не намалява триенето на елементите в двигателя, то служи само като:
              - охладител: нещо като антифриз, ама на по-висока температура.
              - плакнещ флуид, който завихря стружките към филтъра.
              Та зависи температурата от маслото - до колко е масло. Това го казвам теоретично де - карал съм и с М10Д без проблеми за двигателя.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                Шкодилака може да показва и температурата на маслото на дисплея run time,ще ми е интересно какво ще се случва.
                В момента с Шел на 16 месеца и 3000км, градско в София в жегите държеше 93-5 градуса.
                А имаш ли сензор за качеството на маслото, като при тия с удължен интервал на смяна?
                Там дават две години или незнамси колко хиляди, или когато сензора каже.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Разпознаване на масло Бардал?

                  Има сензор.Компа преизчислява времето и километрите за следващата смяна.Ако се кара по- агресивно,се преизчислява на база постъпилата информация от него.
                  По стандарт е 30 000км или 2г,или когато колата измрънка.

                  Коментар


                  • От: Разпознаване на масло Бардал?

                    Тоя "сензор" е неколкократно обсъждан във ФорумЪт.
                    Химически анализ на маслото не прави. Вискозитет не мери. Статистика кога е източвано старо и наливано ново масло също не води, ако не му се зададе ръчно началният момент ("нулира сервизен интервал"). Данни в централата на VAG, BMW, Daimler и т.н. онлайн не подава.
                    Най-вероятно просто:
                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    Компа преизчислява времето и километрите за следващата смяна.Ако се кара по- агресивно,се преизчислява на база постъпилата информация от него.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Разпознаване на масло Бардал?

                      Напълно в възможно.Ако е гаранционна и преминеш интервала и т.н.Ще питам като я закарм в Шкода да и сменя маслото,какво точно прави.

                      Коментар


                      • От: Разпознаване на масло Бардал?

                        Не знам как е при конкретния автомобил, но при малко по-старичките вагени, сервизният интервал се изчислява по неизвестен алгоритъм, вземайки предвид температура на маслото, натоварване на двигателя, градско / извънградско шофиране, и още куп параметри които не съм запомнил.
                        В цялата сметка влизаше и броя отваряния на предния капак. Нямам спомен дали беше обяснено как това се отразява на сметките...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Разпознаване на масло Бардал?

                          Имаше из форума "авторитетни" мнения, че никой автомобилен производител не препоръчвал адитиви към двигателното масло.
                          В подкрепа http://www.honda.co.jp/auto-parts/treatment/

                          http://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.honda.co.jp%2Fauto-parts%2Ftreatment%2F&act=url




                          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                          Коментар


                          • От: Разпознаване на масло Бардал?

                            Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                            Имаше из форума "авторитетни" мнения, че никой автомобилен производител не препоръчвал адитиви към двигателното масло.
                            В подкрепа http://www.honda.co.jp/auto-parts/treatment/
                            Ихааа, четеш японски (един от 16-те езика) и на компа имаш йероглифи?
                            Никой автомобилен производител не препоръчва адитиви... освен "свои маркови". Тия, дето ги даваш за пример са препоръчани от "Хонда" за "Хонда" и са бутилирани "опигинално" уж от "Хонда". По същата схема "Крайслер" препоръчват разни добавки "Мопар" и заклева клиентите си да ползват само "негови" масла за раздатка и АСК.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Разпознаване на масло Бардал?

                              От къде тръгна темата и колко се разклони -масла,добавки,сервизи.гаранции "франции",бедни, богати ,знаещи и пр. ..........

                              Да споделя и аз. Преди години познат бизнесмен редовно сменяше и доливаше с М10Д на двигателя на ауди А8 2.5 и така много години и километри докато "изненадващо спира" на Пороищенския баир край Разград.
                              Причината се оказаха ремъци и ролки над 250000км.
                              Простата "математика" показва,че икономически е оправдан този подход. А, какви колоритни изказвания чух, на тема автомобилна техника..........,
                              Само за информация, човека е машинен инженер и директор в няколко предприятия през "соца" и сега е успешен предприемач.
                              За мен част от изводите бяха ,че е по важно да се сменя маслото и да се кара "пенсионерски" .

                              -Някъде в подобни теми бях споделил тестовете, които правих за смазочните качества на някой масла и снимки от "установката".

                              Коментар


                              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                ...
                                -Някъде в подобни теми бях споделил тестовете, които правих за смазочните качества на някой масла и снимки от "установката".
                                Ми кажи къде, та да видим какво и как си направил ?
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X