Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпознаване на масло Бардал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разпознаване на масло Бардал?

    Обаче,при официланите сервизи,ако сгафят тия от централата ще и начукат здраво канчетата.И няма отърване от това. Докато при баЮ от квартала,едибственият вариант е самоуправство.
    На колега,авер си кара Волвото при един такъв баЮ,сменява се нещо по дюзите.Въпросният баЮ,не затяга добре въпросните дюзи. София-Варна-София и колата се запалила на околовръстното.Дизелово Волво.
    До тук сметката е над 1600лв. А познайте дали въпросният баЮ има сила(в мамковината) която да го накара да си плати(в кеш) бакийте?

    Коментар


    • От: Разпознаване на масло Бардал?

      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      Обаче,при официланите сервизи,ако сгафят тия от централата ще и начукат здраво канчетата.
      ...
      До тук сметката е над 1600лв. А познайте дали въпросният баЮ има сила(в мамковината) която да го накара да си плати(в кеш) бакийте?
      Тия от централата трябва някой да ги уведоми, после да се докаже... Евентуално колата да е в гаранция и т.н. Демек и там не е баш лесно. Освен това, чак да се стигне до пожар или ПТП не се случва често. И основно се правят компромиси с неща които не са животозастрашаващи.
      При мен майстора е работил над 15 години в официалния сервиз на марката. А пък аз имам достатъчно представа да преценя кой колко добре работи по колата ми въобще (както и да си я ремонтирам сам, при определени условия).. От там отнема кратко време за да се изясни и доколко може да се разчита на коректност като цяло и това е - проблемите със сервиза отпадат.
      Ако майстора е оборотен(има достатъчно опит) и достатъчно умно си е организирал нещата със частите, и проблема с тях и маслата също отпада.
      Дали ще си взимаш нещата с отстъпка и ще ти струва повече монтажа или ще плащаш директно на майстора същата обща цена няма разлика.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Разпознаване на масло Бардал?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        В реалния. Ама акъли за мениджмънт съвсем не давам безплатно в отворен форум
        А, не е и необходимо. Всеки с проблемите си. Аз нямам сервиз...
        Споменах съвсем общо за проблема с "виртуалната" смяна на консумативи. Който е заинтересован, да намери начин за контрол...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Разпознаване на масло Бардал?

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Тия от централата трябва някой да ги уведоми, после да се докаже... Евентуално колата да е в гаранция и т.н. Демек и там не е баш лесно. Освен това, чак да се стигне до пожар или ПТП не се случва често. И основно се правят компромиси с неща които не са животозастрашаващи.
          При мен майстора е работил над 15 години в официалния сервиз на марката. А пък аз имам достатъчно представа да преценя кой колко добре работи по колата ми въобще (както и да си я ремонтирам сам, при определени условия).. От там отнема кратко време за да се изясни и доколко може да се разчита на коректност като цяло и това е - проблемите със сервиза отпадат.
          Ако майстора е оборотен(има достатъчно опит) и достатъчно умно си е организирал нещата със частите, и проблема с тях и маслата също отпада.
          Дали ще си взимаш нещата с отстъпка и ще ти струва повече монтажа или ще плащаш директно на майстора същата обща цена няма разлика.
          Не само в гаранция.При официалните си има "история" на ремонтите,кога и коя кола къде е ремонтирана с какво и т.н Въпросният баЮ има един постройка с няколко подемника, и фирмата му сигурно е регистрарана като будка.Уж проверен,разбира и на Волво ..

          Коментар


          • От: Разпознаване на масло Бардал?

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            Не само в гаранция.При официалните си има "история" на ремонтите,кога и коя кола къде е ремонтирана с какво и т.н Въпросният баЮ има един постройка с няколко подемника, и фирмата му сигурно е регистрарана като будка.Уж проверен,разбира и на Волво ..
            Така е за историята, но повечето хора не си купуват коли втора ръка, обслужвани само в официалния сервиз до момента.
            Моя майстор, като работил в официалния, ми е правил тази услуга чрез познати колеги от там, а я има и съвсем официално достъпна срещу заплащане.
            А да се записва какво се прави не е проблем при кой да е майстор но за собствени нужди.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Разпознаване на масло Бардал?

              Ако трябва да се доказва нещо пред компетентни органи,едните няма как да скрият нищо.Трябва много да се напънат,и пак не е сигурно.
              При баЮ тетрадката с листовете ще разпали печката.

              Ама пуста българска черта,да мине все тънко. После,купува кошника още един път за период от една година ...

              Коментар


              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                Не само в гаранция.При официалните си има "история" на ремонтите,кога и коя кола къде е ремонтирана с какво и т.н ...
                И какво го топли клиентът това, че било имало история?!? В "историята" пише, че били сменени маслото и филтрите с еди-какви си и, съответни, такива позиции са били изписани от склада. Т.е. документално всичко е чисто, а монтьорът се кълне, че всичко си е сменил, както си му е редът. Как ще докажеш, че в същност той изобщо не е сменил маслото, или ти е сипал Диона Шмиргел, а изписаното от склада е заделил за работа "на частно".

                Същата работа и при ремонти и смяна на части. На хартия е едно, в действителност е станало друго, но клиентът почти няма шанс да разбере/докаже какво точно е станало.

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                Ако трябва да се доказва нещо пред компетентни органи,едните няма как да скрият нищо.Трябва много да се напънат,и пак не е сигурно.
                ...
                Изобщо, за да се стигне до "компетентни органи", трябва да е станало нещо голямо. Примерно, ПТП със загинал/пострадал или нанесени големи щети. А и в този случай ще стане същото, като написаното отгоре ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Разпознаване на масло Бардал?

                  В официалните сервизи,има постоянно видеонаблюдение.Няма как да изпише Шел и да сипе М10д. Ако го направи,и думне нещо, ще има последствия. Друг е въпроса,че никой не си търси правата.При най-малката съпротива,и вдигат белия байрак.Но аз не съм от тези които ще си оставят коня в калта.Досега 4 фирми свързани с всякаква техника и т.н са го разбрали

                  Коментар


                  • От: Разпознаване на масло Бардал?

                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    В официалните сервизи,има постоянно видеонаблюдение.Няма как да изпише Шел и да сипе М10д...
                    Това, като го пишеш, вярваш ли го? Щото, аз съм свидетел за точно обратното.

                    P.S. А, да и официалните дилъри не "връщат" километража... Заклевам се!
                    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                    Коментар


                    • От: Разпознаване на масло Бардал?

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      ....Друг е въпроса,че никой не си търси правата...
                      Боклуци всякакви.

                      Коментар


                      • От: Разпознаване на масло Бардал?

                        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                        Ако трябва да се доказва нещо пред компетентни органи,едните няма как да скрият нищо.Трябва много да се напънат,и пак не е сигурно.
                        При баЮ тетрадката с листовете ще разпали печката.

                        Ама пуста българска черта,да мине все тънко. После,купува кошника още един път за период от една година ...
                        Разбирам, че искаш да оправдаеш пред себе си ходенето в официалния сервиз. Но в момента в България за коли с изтекла гаранция то не е оправдано (по много причини).
                        Случаи с не обслужени коли и камиони има доста. Строшени от това сравнително малко. С получено обезщетение може и да има, но не съм чувал.
                        Ако се счупи, как точно се доказва лошо обслужване?! Гаранцията за обслужване и ремонтите на извънгаранционна кола, са до портала на сервиза. Именно щото у нас всеки е "Баю", я разбирател добавил добавка, я мошеник, сипал масло от трактора след като му се строшила колата, за да изкара безплатен ремонт. Излезе ли колата от сервиз камери няма.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Разпознаване на масло Бардал?

                          Не толкова да оправадая ходенето. Искам да си купя спокойствие. И имам повече "доверие" на официален сервиз пред баЮ. Сипал некачествено масло,мотора гръмнал след 1000км имам как да се проследи. Сервиза виновен, баЮ няма и да го намериш на адреса ...
                          След близо 8-9г и над 600 000км на служебни коли,все влизали в официални сервизи,как с една нямах проблеми. Колите бяха от няколко марки?
                          Обаче на личните,и ходене при баЮвци не ми се говори ....

                          Коментар


                          • От: Разпознаване на масло Бардал?

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            ... имам повече "доверие" на официален сервиз пред баЮ.


                            Продължавам да се смайвам от антилогиката при оценката на риска която прилагат някои хора.

                            Официалният сервиз, ако е отговорен пред някого, това е производителят. За гаранционните коли само, защото за тях взема пари. Прошлякът, дошъл с извънгаранционната си бричка му е само досада - пари никакви, разправия пак толкова.

                            За разлика от тях кварталният баЮ има известен интерес да му дойдеш пак в барачката.

                            А понеже сме където сме, вероятността да попаднеш на некадърник или мърляч е навсякъде еднаква. Голяма.

                            Коментар


                            • От: Разпознаване на масло Бардал?

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              В официалните сервизи,има постоянно видеонаблюдение.Няма как да изпише Шел и да сипе М10д. Ако го направи,и думне нещо, ще има последствия. Друг е въпроса,че никой не си търси правата.При най-малката съпротива,и вдигат белия байрак.Но аз не съм от тези които ще си оставят коня в калта.Досега 4 фирми свързани с всякаква техника и т.н са го разбрали
                              И колко дни/седмици/месеца пазят записите от видеонаблюдението? Аз залагам на 1-3 дни.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • От: Разпознаване на масло Бардал?

                                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                                След близо 8-9г и над 600 000км на служебни коли,все влизали в ...
                                Обаче на личните,и ходене при баЮвци не ми се говори ....
                                Еех, Живко блажени са вярващите...
                                Как да имаш проблеми със служебни коли и то нови в гаранция?!
                                Нали там ремонта го плаща производителя, а той разследване си прави. И работника направил далаверата изхвърча.
                                И замисли се какви работници останаха по официалните сервизи у нас. Всеки който пооткрадна занаята избяга от официалните сервизи, щото там парите са малко, ако нЕма и друга далавера.
                                Замисли се какъв е мотива на монтьора в сервиза да изпипа нещата и какъв на същия монтьор но работещ за себе си. Единия има за цел да се върнеш другия път пак(особено като те види че си точен), а другия му тече заплата и дали ще си ти или друг му е все тая.

                                ПП: И какви камери, като с тях точно нищо не се доказва. Сипват ти нещо от туба. Ходи разбери какво е било.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X