Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси относно доливане на масло в двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси относно доливане на масло в двигателя

    Здравейте, колеги!

    Потърсих из форука, както и в нета, за такава тема, но не можах да отркия. Става въпрос за следния случай. Вчера смених маслото на джипа. Този път му сложих TOTAL QUARTZ 7000 10W-40 DIESEL Synthetic Based. По традиция, понеже джипът гори масло, винаги си нося две еднолитрови бутилки с масло на MANNOL DIESEL EXTRA 10W-40 Semi-synthetic. Чувал съм, че не е проблем да се смесват масла на различни марки, стига в моя случай да са 10W-40. И тук идват моите въпроси, на които, може би, им знам отговорите, но за потвърждение реших да попитам:

    1. В моя случай, мога ли да доливам маслото на MANNOL, при положение, че в момента съм изцяло с TOTAL?
    2. Има ли разлика между Semi-synthetic и Synthetic Based?
    3. Колко години е срокът на годност на едно масло от този клас?

    Благодаря!

  • #2
    От: Въпроси относно доливане на масло в двигателя

    Доливай спокойно, Semi-synthetic и Synthetic Based е едно и също, тоест тези две масла са еднакви......

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси относно доливане на масло в двигателя

      Не би трябвало да имаш проблеми, смеси в нещо по малко от двете масла и гледай резултата, ако не се промени нещо давай смело. Срока на годност е нейде измежду сроковете, уж е една година, аз го експлоатирам и повече, щото няма километри.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси относно доливане на масло в двигателя

        Като цяло знам, че няма проблем да се смесват масла на различни марки, стига характеристиките им да са едни и също, като в моя случай е 10W-40, но все пак да попитам по-знаещите от мен. А иначе под "срок на годност" на мадслото имам предвид срока му на годност, когато е запечатано в туби, било то в един или в повече литра. В моя случай от смяна до смяна на масло се налага да доливам толкова, че все едно се получава повторна смяна на маслото. А иначе, като качество, двете марки (TOTAL и MANNOL) едно и също ли е? Може въпросите ми да ви се сторят малко глупави, но до момента все с MANNOL съм карал джипа, а този път реших да сложа TOTAL. И, ако TOTAL е по-качествено масло, няма да ми се иска да доливам MANNOL. Надявам се да разбирате притеснението ми. Вярно е, че и двете марки произврждат масла, но все пак има разлика между масло и масло. И като цяло питането ми е да продължа ли да доливам с MANNOL или да започна с TOTAL, каквото е и маслото в момента. Благодаря!

        Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси относно доливане на масло в двигателя

          Доливай си с каквото имаш. Срок на годност на неотваряно масло дават 5 години, не че след 6 ще му има нещо. Важно е да няма досег с въздух, окислява се. Кое е по-масло от двете не знам, той двигателя ти ще си каже. От мен толкова, за повече някой специалист да каже.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси относно доливане на масло в двигателя

            Няма проблем да смесваш почти всякакви моторни масла. И да има проблем, той е някъде в най-висшите класове масла, каквито не съм пробвал, ама теоретично и там няма проблем. Поне ако това което доливаш е допустимо за този двигател.

            Със сигурност съм доливал минерално 15W40 в синтетично 5W20. От това никаква беда не произлезе, освен че се получи масло с междинни свойства което на конкретния двигател в конкретното студено време не му беше много по вкуса докато загрее. Ама такова имаше и със сигурност беше по-добре така отколкото с ниво под минимума.

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси относно доливане на масло в двигателя

              Той един приятел редовно долива хидравлично на Газката, като го свари нужда за двигателно. Каза "не я бърка, без масло ли да карам". Скоро го беше направил и на работния му Пасат, аз го карах няколко дена след това, не се е оплаквал.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси относно доливане на масло в двигателя

                Благодаря на всички! Заредил съм се с няколко еднолитрови бутилки на MANNOL 10W-40 EXTRA DIESEL Semi-synthetic и не ми се искаше да стават негодни за употреба. В мазата имам две-три, неотворени, от които доливам, ако се наложи. На джипа обикновено доливам направо литър, когато на щеката покаже минимума. На другите коли, които горят по-малко, при тях доливам нужното количество. Обикновено, когато се отвори една бутилка, не се задържа повече от 2-3 месеца отворена. Иначе в джипа винаги си държа две еднолитрови бутилки, неотворени, от същото масло, ако ми се наложи да доливам по пътя. А иначе, от TOTAL 10W-40, от което ми остана 1 литър от смяната (събра около 7 литра до максимума), първо него ще долея, а след това продължавам и с MANNOL-a. Щом няма проблеми, маслото в запечатани бутилки, да стои по-дълго време, тогава ще си го използвам. Все пак, може джипът да не е първа младост, но не искам да се отнасям безотговорно към него, особено към такъв важен компонент. Отново благодаря!

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси относно доливане на масло в двигателя

                  По спомен - след 2000 г всички масла са унифицирани точно за да може да си доливаш без да ''втаса''. Доливай смело, няма проблем!
                  Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                  Само DIESEL !!!

                  Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси относно доливане на масло в двигателя

                    Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                    В моя случай от смяна до смяна на масло се налага да доливам толкова, че все едно се получава повторна смяна на маслото. А иначе, като качество, двете марки (TOTAL и MANNOL) едно и също ли е?
                    Това ако правилно те разбирам означава че за 10к километра доливаш 5 литра масло и нагоре? В този случай изобщо няма значение кое от двете масла е по-качествено, та наливай си смело каквото имаш под ръка.
                    Subaru Legacy 2.5
                    Suzuki GS500 E

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси относно доливане на масло в двигателя

                      Да, в моя случай така излиза. Ще си използвам MANNOL-а. Благодаря на колегите!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси относно доливане на масло в двигателя

                        Така и така,доливаш здраво сложи му поне една добавка на Бардау,да намалиш поне разхода на половина.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси относно доливане на масло в двигателя

                          Да, в твоя случай е добре да сложиш една добавка в маслото.....Даже съм виждал на Моннол добавка.....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси относно доливане на масло в двигателя

                            По-добре на бардал, поне е доказана химия.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси относно доливане на масло в двигателя

                              "Добавки" има всякакви, според това за какво са.
                              Едно е да е за гумички и/или да е като лейка,
                              а друго е да му ги няма сегментите.

                              ... а за турбината "добавката" е ръце и инструменти.
                              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 07-12-16, 13:54. Причина: Пропуск
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X