Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Течна грес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Течна грес?

    Привет!
    От заглавието вероятно не става много ясно, но ме интересува има ли такъв продукт, че не съм срещал?
    Не че съм се и интересувал досега, де.
    Касае се за трансмисията на култиватора ми.
    В книжката, която е вероятно не особено скопосан превод пише:
    "Трансмисията е заредена с течна грес. При необходимост, се допълва."
    Нищо повече. Нито спецификации някакви, нито марка. Нищо.
    Случи се така, че ми се износи едно от червячните зъбни колела на редуктора на водещите колела.
    Изработиха ми ново, но явно съм допълвал не с каквото трябва и износването е било по-интензивно от нормалното.
    Доливал съм ЕР-90. На двата вала-на водещите колела и на вала с мотичките има по един семеринг от ляво и отдясно, а лагеруването е на втулки. Не знам колко пъти съм сменял семерингите и четирите (те са еднакви като размер), но винаги оттам ми сълзи масло и доливам.
    Та си мисля, течна грес би следвало да е нещо с по-голям вискозитет.
    Маслото (греста) е обща за двата редуктора. Помежду им има тръба. На капака на предния редуктор има пробка с нивомерна пръчица. Винаги съм следял нивото.

    Та...намира ли се такъв смазочен продукт на пазара или трябва да си го създам сам от грес и трансмисионно масло, след като ги разбъркам в леко загрято състояние?
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Течна грес?

    Намира се такъв продукт,ама името му идва от това,че греста е във флакони и е доста разредена.Като напръскаш,разтворитела се изпарява и остава само греста.Аз съм ползвал такава на Вюрт.По-скоро превода ти е куц.Щом от редуктора тече масло,значи с такова и е зареден.Щом пък лагеруването е на втулки,теч винаги ще има.Не знам защо си мисля,че това твоение е китайско и материала за червяка не е бил баш какъвто трябва.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #3
      От: Течна грес?

      Пиши liquid grease в гугъла и виж дали нещо ще излезе......
      П.П. .....и подкрепям горния за кЕтаица и маТряла им....
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Течна грес?

        Натоварен червяк по-скоро изисква EP масла.

        Коментар


        • #5
          От: Течна грес?

          Правилното решение е изхвърляне на въпросния редуктор и замяната му с надеждно силово предаване. Минах по този път... Иначе EP маслото е правилно за там, стига да не изтече.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            От: Течна грес?

            Ако отнякъде изкопаеш "Нигрол" (едно време се зареждаше в диференциалите на старите Москвичи, може да пробваш с него - по-гъсто е от ЕР 90. Мисля, че за Беларусите даже и сега го препоръчват за мостовете.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Течна грес?

              Нигрол - SAE 90/140 - тук го има, а тук са коментарите .

              Коментар


              • #8
                От: Течна грес?

                Това нещо в най-добрия случай, би могло да се използва за консервационна смазка или като импрегнант против дървояди. За редуктора си требе ЕР.
                Сашо не е написал от какъв материал са колелата, за да се знае GL4 или 5.
                При всички случаи, ми се струва, че проблемът е по-скоро конструктивен, отколкото ГСМ.
                Последно редактирано от Scrapheap; 26-09-16, 10:16.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  От: Течна грес?

                  Кастрол и Мобил имат грес, състояние близко до масло. На Кастрол е Longtime, според гъстотата е PD1, PD0, PD00. Не помня от къде на къде се сгъстяваше. Мисля двете нули беше най-рядка, при нас я зареждаме в резервоарчета на машините.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Течна грес?

                    Нигрол е просто стара съветска марка трансмисионно масло, която е станала нарицателно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Течна грес?

                      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                      ...Не помня от къде на къде се сгъстяваше. Мисля двете нули беше най-рядка...
                      Правилно мислиш.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Течна грес?

                        Ники правилно е написал, че проблемът е донякъде конструктивен. Валът с червяците, който е общ за двата редуктора е стоманен, а червячните колела са от цам, или както там се вика на месинга. Ся, нямам идея защо така, вероятно за да се налмали триенето, но пък се появява износването.
                        Ники, за преработване на редукторите няма нито време (свободно имам предвид), нито средства, нито ми се занимава. В оригиналния си вид, изкара 7 години. То едва ли ще има ресурс за още толкова. После става скрап и двигателя мога да го ползвам за друго.
                        Много декари култивиране са минали през него. Сега имам и българска фреза (МБ 5), която е в пъти по-здрава и фрезоването ще се падне на нея.
                        Култиватора ще го ползвам само за разрохкване напролет, макар двигателя да е по-мощен от този на фрезата.

                        Ето фрезата, която го игрее влекач в момента и е накичена с тежести. От тази тема:
                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=11685&p=3021711#post3021711

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0002.jpg
Прегледи:2
Размер:184.1 КБ
ID:5729276



                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Течна грес?

                          Ето и снимки на редукторите на култиватора:










                          Вижда се как е износено колелото и новото до него.

                          Открих това като продукт:
                          http://www.verila-bg.com/bg/product/...-fluid-greases


                          Ще стане ли?
                          Прикачени файлове
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Течна грес?

                            Саше, от тва ква механична лебедка става не е истина
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Течна грес?

                              Знае ли ч'вяк... Може т'ва да и е следващото приложение.
                              Много е кекаво бе, Петьо.
                              Тва шъ дърпа 1000 либри.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X