Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин смесен с нафта....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензин смесен с нафта....

    И така колеги понеже се заформя строеж на нова къща през следващата година, решихме с бащата да си купим камион. Речено сторено и миналата седмица родителското тяло отпътува за Бг с един Бордови мерцедес 410. Всичко беше перфектно докато не решил да му напълни резервоара до горе с нафта за да не ръждясва през зимата.... и не си сипал собственоръчно малко над 100 литра бензин. Разбрал е на време малко след като е излязал от бензиностанцията и е изгасил камиона, след което са го завлекли в двора и са източили резервоара и филтрите. С новата нафта работел добре, и тук идва въпроса.... какво да правим с около 140 литра смес бензин и нафта? Като нафтата е около 40 литра , може и по малко от цялата смес. Имам братовчед дето се занимава със земеделие и мисля да му я подаря за юмз то но да не му скапя трактора с този бензин?
    0-

  • #2
    От: Бензин смесен с нафта....

    Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
    И така колеги понеже се заформя строеж на нова къща през следващата година, решихме с бащата да си купим камион. Речено сторено и миналата седмица родителското тяло отпътува за Бг с един Бордови мерцедес 410. Всичко беше перфектно докато не решил да му напълни резервоара до горе с нафта за да не ръждясва през зимата.... и не си сипал собственоръчно малко над 100 литра бензин. Разбрал е на време малко след като е излязал от бензиностанцията и е изгасил камиона, след което са го завлекли в двора и са източили резервоара и филтрите. С новата нафта работел добре, и тук идва въпроса.... какво да правим с около 140 литра смес бензин и нафта? Като нафтата е около 40 литра , може и по малко от цялата смес. Имам братовчед дето се занимава със земеделие и мисля да му я подаря за юмз то но да не му скапя трактора с този бензин?
    Сипвайте си в камиона от тая смес - по около 10-15 % от нафтата която сипвате. Хем ще ви пали по-лесно, хем ще си я използвате!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      От: Бензин смесен с нафта....

      Ммммм моя джип гори всичко !Трактора също,може и да се добави малко двутактово масълце 200 мл. на 60-70 литра гориво към адската смес,ще влиза като мехлем !Звънни на братчеда да видиш как ще се зарадва !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Бензин смесен с нафта....

        7 туби от тая гърмяща смес си приготвяш и сипваш по туба на резервоар,ако му стане нещо.......ще си първия на който 10% бензин в нафтата са му строшили мотора,тоя мотор на това камионче.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Бензин смесен с нафта....

          В крайна сметка така ще стане, даже се оказа че сместа са я събрали в бидон от наливно масло, остатака от което били преместили в туби, та явно си имам почти чист коктеил молотов в гаража....
          0-

          Коментар


          • #6
            От: Бензин смесен с нафта....

            И аз имам една 410ка.....то от тва по голям катър няма!Не си давай горивото на никого!Сипвай си от него и добавяй нафта,изгоряло масло,двутактово,трансформаторно,олио или някаква друга гад а може и от всичко!Пак ще върви!на много "печки"така и така им се слага бензин зимата да палят по добре а и се "чисти"двигателя.........имах един Нисан малиии кви неща съм му сипвал а колко бензин е изгорил
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #7
              От: Бензин смесен с нафта....

              От Мерцедес препоръчват зимата да се слага по 5% бензин в афтата. Дори на леките коли.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #8
                От: Бензин смесен с нафта....

                Правилно те съветват колегите, не изхвърляй нищо, сипвай по туба на тезервоар и ще пее моторетката. Аз преди време на влизане в Гърция сбърках маркуча и налях 12 литра бензин в 60 литровия резервоар на дизелов джип Тойота. Допълних до горе дизел ...върви та цепи, даже спря да попушва
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Бензин смесен с нафта....

                  8-10% бензин при отрицателни температури предотвратяват желиране на горивото.Така карахме до Швеция а и там на -25 градуса.Смесвайте получената смес с чиста нафта и карайте.Няма да желира, ще пали по-лесно.Успех!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бензин смесен с нафта....

                    Здравейте. Преди време имах 410 а сега 310. С 15% бензин масло олио и т.н. машинката пее. Преди време карах 310ката само на горяло масло ама а си беше грешка таа сега си слагам до 20% Добавки и няма грижи. Личен опит.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бензин смесен с нафта....

                      Няколко мисли за бензина и от мен:
                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Ммммм моя джип гори всичко !Трактора също,може и да се добави малко двутактово масълце 200 мл. на 60-70 литра гориво към адската смес,ще влиза като мехлем !Звънни на братчеда да видиш как ще се зарадва !
                      Не, на трактора не е желателно, ако не е с отлични разпръсквачи и помпа. Разпръсквачите там са иглени и с малки отвори и оригинално си имат навика да се коксуват, с бензина ще е още по-зле.
                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      От Мерцедес препоръчват зимата да се слага по 5% бензин в афтата. Дори на леките коли.
                      Точно леките коли на мерцедес са по-всегоривни, със щифтовите разпръсквачи с дупка, през която може да мине градински. И вихровата им камера е много гореща. За разлика от тази на трактора, за който писах по-горе.
                      Първоначално публикуван от vesvas5 Преглед на мнение
                      8-10% бензин при отрицателни температури предотвратяват желиране на горивото.Така карахме до Швеция а и там на -25 градуса.Смесвайте получената смес с чиста нафта и карайте.Няма да желира, ще пали по-лесно.Успех!
                      Ще пали по-лесно, ако се сравнява с горив със замръзнал парафин в него. Но ако по някакви причини паленето е трудно заради ниска температура, с бензин става още по-трудно. И се вдига разхода при машини, работещи с ниско натоварване, като автомобилите примерно. Последното може би ще се компенсира успешно с добавка за повишаване на цетановото число.
                      До 5% е прието че няма механични проблеми при предкамерните стари двигатели с щифтови разпръсквачи с големи отвори. По български ако се приеме да се пренебрегне тази граница, до двойно - става 10% по българско-тарикатските стандарти.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бензин смесен с нафта....

                        Да взема да се обоснова, както си му е редът на писането - проблемите са предимно с цетановото число на смесеното гориво. От това следва по-трудното палене при определени условия, малки дим, сажди, кокс и каквото вече писах. При повече бензин в един момент се променя и мазането на части в горивната система, но това се лекува лесно с няколко литра олио или евтино двигателно масло. Само с маслата трябва да се внимава при колите с катализатор, запушва се след някой и друг месец.
                        Ако безнинът е високооктанов (не е 95) специално в България имаше проблем с някави негови съставки и гумените детайли. Чувал съм за замърсявания от катализатор при производството, но подозирам и проблем от замърсявания в добавяния толуол. Не знам много за това, но качествени о пръстени от НБР в такъв български бензин се разпадаха за две седмици. Раздуват се и стават крехки - късат се вместо да се разтягат. В Лукойл правиха нови инсталации и не знам дали това е решило проблема или го е здълбочило.
                        Последно редактирано от lodkar; 25-10-14, 14:15.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X