Обява

Свий
Няма добавени обяви.

филтър за нафта с подгрев

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • филтър за нафта с подгрев

    Здравейте колеги чувал съм , че има филтри за нафта с подгрев. Виждал съм на Пасат 5 е с подгрев но горивото се загрява от антифриза. Искам да си сложа такъв с подгревна свещ обаче кои автомобили или джипове имат такива? Причината за това е , че лятото карам на олио и нафта и искам затоплям още малко сместа, че все не остава време да направя отделен резервоар с нагревател и да си карам на чисто олио. И другия ми въпрос е какво ще се случи ако излишното гориво вместо в резервоара го върна в горивния филтър?
    Последно редактирано от bascho; 01-02-14, 17:07.

  • #2
    От: филтър за нафта с подгрев

    За излишното гориво не знам,но със сигурност горивен филтър с подгрев има Черока.
    ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
    Г 230Е
    Г 500 0887 390 703

    Коментар


    • #3
      От: филтър за нафта с подгрев

      За излишното гориво няма проблем да го върнеш във филтъра.Има си го оригинално на някои дизели.Филтър с подгрев има и на френските дизели , на мерцовете и т.н. Между другото със свещ не съм виждал и ако има тя надали грее директно горивото ?
      Освен това главния проблем при ниски температури е магистралата от резервоара до филтъра
      Uaz 469 2.4 D MB
      KTM 600 ROTAX
      Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
      Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

      Коментар


      • #4
        От: филтър за нафта с подгрев

        Има два варианта,или си правиш плочка подгрев,която да е проходима и да топли горивото преди филтъра,или пък си правиш подгрев на филтърното тяло на почти същия принцип...аз съм пробвал двата и от втория съм по доволен.Алуминиева плочка с подгревна свещ,реле и датчик.
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #5
          От: филтър за нафта с подгрев

          има и готови решения, търси svo fuel heater

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28_1.JPG
Прегледи:1
Размер:15.7 КБ
ID:5559541
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            От: филтър за нафта с подгрев

            Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
            .....от втория съм по доволен.Алуминиева плочка с подгревна свещ,реле и датчик.
            И аз си мислех за нещо подобно ще съм благодарен на някоя снимка. Иначе трябва да отрежа един филтър да разгледам какво става вътре за да преценя къде да му бодна свещта. А иначе че проблема е с тръбите за горивото ми е ясно но лятото температурите не са толкова ниски. Просто олиото пак си по-гъсто от нафтата. А относно това от последния пост е много добро решение ама 42 паунда ми струват много за една свещ с два щуцера и датчик . Но определено е идея за нов проект

            Коментар


            • #7
              От: филтър за нафта с подгрев

              Колко време ще ти работи свеща?
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: филтър за нафта с подгрев

                Това е един въпрос на който не мога да отговоря . Но при температура над 20 градуса лятото и смятам да докарам горивото до към 50 градуса мисля , мисля че няма да е повече от 15 мин на всеки час. Това е и причината да искам да върна излишното гориво в нагревателя защото веднъж стоплено няма да влиза студено гориво за затопляне а ще влиза топло

                Коментар


                • #9
                  От: филтър за нафта с подгрев

                  Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                  И аз си мислех за нещо подобно ще съм благодарен на някоя снимка. Иначе трябва да отрежа един филтър да разгледам какво става вътре за да преценя къде да му бодна свещта. А иначе че проблема е с тръбите за горивото ми е ясно но лятото температурите не са толкова ниски. Просто олиото пак си по-гъсто от нафтата. А относно това от последния пост е много добро решение ама 42 паунда ми струват много за една свещ с два щуцера и датчик . Но определено е идея за нов проект
                  е, то топлото олио е открито отдавна, ако питаш чичо Гошо, ще излезнат доста писаници като тази, включително и в този форум, ама за хептен без пари не знам как става ............
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: филтър за нафта с подгрев

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    е, то топлото олио е открито отдавна, ако питаш чичо Гошо, ще излезнат доста писаници като тази, включително и в този форум, ама за хептен без пари не знам как става ............
                    Ясно ми е чел съм доста преди да се реша да използвам олиото има и готови системи и изработката им не е никак сложна но все пак си иска пари. Тъй като лятото температурите са високи и загряването на 200-300мл олио няма да отнеме много време на една подгревна свещ . Свещи имам няколко щуцерите са 10-тина лева един датчик няма да е повече от 10 лева и остава корпуса . Не говорим за без пари но повече от 30лева не ми се дават а и ми се занимава да си го направя .

                    Коментар


                    • #11
                      От: филтър за нафта с подгрев

                      Нямам нищо против знанията ти , но аз лично НИКОГА няма да завра огън в горивото! Ма таа си е твоята кола.Шо си не напрайш едно толумбе с воно подгреване ( от малкия кръг) и там , във водата я бучни свещта...С термо изключвател...
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: филтър за нафта с подгрев

                        Ами що не пуснеш едно търсене на "Электрический подогрев дизтоплива" из чичо Гошо - в областта на Белоруссь , и после да го удариш на мисловен процес?
                        Хем е по-просто, хем е по-благо.
                        Пък и имам някои идейки, дето мога да ти споделя

                        Коментар


                        • #13
                          От: филтър за нафта с подгрев

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Ами що не пуснеш едно търсене на "Электрический подогрев дизтоплива" из чичо Гошо - в областта на Белоруссь , и после да го удариш на мисловен процес?
                          Хем е по-просто, хем е по-благо.
                          Пък и имам някои идейки, дето мога да ти споделя
                          Щото руския хич не го хващам и аз съм сигурен , че те имат много прости и същевременно ефективни решения. А идеи и съвети винаги приемам. Засега смятам да направя кутийка 100х100х50мм с една свещ и три щуцера. Един за горивото от резервоара , един към ГНП-то и един от излишното гориво. И някакъв датчик ще му измисля , той ме затруднява най много засега .

                          Коментар


                          • #14
                            Стара тема , но реших да дам и аз една идея . Подгрев от огледало на jeep wj залепен за филтъра и някаква изолация върху него мисля че ще върши работа .

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X