Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гарнитура или силикон?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гарнитура или силикон?

    За капаци и съединения метал в метал в печатарската индустрия се ползва Fluid D на Teroson. До сега за 25год проби не е намерено нещо което да го замени кадърно.
    Не знам как е в ширпотребата но за картер с 200л. скъпо масло, залепен без гарнитури, експериментите са неприятни. Продукта лепи при дистанция от 0.00 до 1мм. и не съхне. Дори 10 год. след нанасяне продължава да цапа.
    Всички силикони които съм виждал и пробвал до сега оставят дистанция и съхнат. Силикона не лепи за метала. Или поне не истински. Като изсъхне може да се отлюпи. Флуида винаги остава мек и се отмива само с яко търкане с много коресилин.
    Намира се трудно но си заслужава. Вервайте ми.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #17
      От: Гарнитура или силикон?

      Ми, не лепи, ако не е почистено. Ако е старателно почистено си лепи съвсем сериозно. Последно от преди няклко месеца с фрезата, хем е неръждавейка към чугун. Едвам отлепих едно капаче приблизително 10х20см, около 3-4мм дебело. Силикона не се отлепи, ами половината остана върху капачето, а другата половина - върху корпуса. Варно, не мога да твърдя каква ще е хавата след 10 години, но след 2 седмици се къса самия силикон, без да се отлепва от метала.

      С това съвсем не подценявам твоето чудо де. Има уникални такива "не масови" продукти.

      А истински лепи полиуретаново лепило (за стъкла например) за сравнително прясно епоксидно покритие или детайл. Направих си по случайност проба вкъщи. Не може да се отчовърка дори с отверка. Къса се лепилото или се издълбава епоксида, заедно с него, но няма отлепване по никакъв начин.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Гарнитура или силикон?

        Ми тия мостове са Тимкен. С броя на гарнитурите регулираш хлабината на диференциала.

        Коментар


        • #19
          От: Гарнитура или силикон?

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Ми тия мостове са Тимкен. С броя на гарнитурите регулираш хлабината на диференциала.
          Това многократно се подчертава-къде бива,кеде-не.На моята LJ70 картера на двиг. фабрично е без г-ра и на други марки е така,но лично аз не мога да сетя за някакво предимство в редица случаи,докато за обратното имам много за(какви са детайлите от дветв страни на г-рата).
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #20
            От: Гарнитура или силикон?

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Ми тия мостове са Тимкен. С броя на гарнитурите регулираш хлабината на диференциала.
            По дебелите книги пише, че регулирането става с регулиращи шайби. Гледал съм и майсторите го правят с шайби, но с гарнитури нито съм чул, нито съм видял.

            Подобна "майсторска" регулировка съм правил на съединител/поставих шаиби м/у маховика и притискателния диск/, защото не искаше да отделя хубаво.

            Коментар


            • #21
              От: Гарнитура или силикон?

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              "Черен силикон" според мене е добро решение за мазане. Държи и на топлина.
              От тоя съм слагал на изпускателен и смукателен колектор на мой дизел без гарнитури, 10 години го карах и така го и продадох,без забележки в тая група!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #22
                От: Гарнитура или силикон?

                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                За капаци и съединения метал в метал в печатарската индустрия се ползва Fluid D на Teroson. До сега за 25год проби не е намерено нещо което да го замени кадърно.
                Не знам как е в ширпотребата но за картер с 200л. скъпо масло, залепен без гарнитури, експериментите са неприятни. Продукта лепи при дистанция от 0.00 до 1мм. и не съхне. Дори 10 год. след нанасяне продължава да цапа.
                Всички силикони които съм виждал и пробвал до сега оставят дистанция и съхнат. Силикона не лепи за метала. Или поне не истински. Като изсъхне може да се отлюпи. Флуида винаги остава мек и се отмива само с яко търкане с много коресилин.
                Намира се трудно но си заслужава. Вервайте ми.
                Използвам подобен продукт: Hylomar Universal Blue Non-setting gasket and jointing compound. Подобно на Fluid D на Teroson не изсъхва напълно (non-setting) и след време е детайлите се раглобяват лесно. Може да се използва върху гарнитури или самостоятелно. Слоят е много тънък и устойчив на температури в широк диапазон. Не се разтваря от горива и др.
                Hylomar са разработвали първообраза на този продукт за авиационни двигатели заедно с Rolls-Royce. Фукат се, ама има на какво отгоре.
                http://www.hylomar.com/index.php?opt...d=62&Itemid=70

                "Черен силикон" звучи, като описание на чирак. Като сте грамотни майстори, давайте поне името на фирмата и продукта.
                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                No wahalla.

                Коментар


                • #23
                  От: Гарнитура или силикон?

                  Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                  По дебелите книги пише, че регулирането става с регулиращи шайби. Гледал съм и майсторите го правят с шайби, но с гарнитури нито съм чул, нито съм видял.

                  Подобна "майсторска" регулировка съм правил на съединител/поставих шаиби м/у маховика и притискателния диск/, защото не искаше да отделя хубаво.
                  А с деформиращи/мачкащи се втулки/шайби?А когато в 0,7мм.се събират 3 ремонтни размера по дебелина гарнитури?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X