Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полеви тест за качеството на нафтата ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Полеви тест за качеството на нафтата ?

    Здравейте, нещо напоследък почвам да се съмнявам какво сипвам... Искам да попитам има ли някакви начини да се разбере нафатата какво качество е, нещо като цвят, мирис ?
    Също искам да почна да сипвам добавка, но колата като цяло се кара на къси растояния и може да изхарча резервоара за 3 дена може и за 1 месец, та мисълта ми е нещо което не е проблем да поостане повече в резервоара?

  • #2
    От: Полеви тест за качеството на нафтата ?

    Ако знаеш само какви боклуци сипваш.На цвят и мирис я докарват ама това не е достатъчно.Полеви тест?...трудно.

    Коментар


    • #3
      От: Полеви тест за качеството на нафтата ?

      Бе, то какво първо да и гледаш ...
      Не съм чувал за такова чудо. Пълноценна лаборатория за горива, струва майка си и баща си, милиони.

      Коментар


      • #4
        От: Полеви тест за качеството на нафтата ?

        Нещо като руска рулетка се получава маи ?

        Коментар


        • #5
          От: Полеви тест за качеството на нафтата ?

          Риск винаги има , ама е най добре да зареждаш на едно място по възможност ,в някоя от големите вериги
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #6
            От: Полеви тест за качеството на нафтата ?

            За 22г. съм издухал поне 60 тона нафта. Само веднъж ми сипаха нефелна,ама не тука а в Австрия.

            Коментар


            • #7
              От: Полеви тест за качеството на нафтата ?

              Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
              Нещо като руска рулетка се получава маи ?
              Сипвай. Живота е руска рулетка, а ти за една нафта си тръгнал да се притесняваш.
              Е, ако и на външен вид ти се види нефелна, и имаш възможност да не сипеш, не я сипвай, ама 100% сигурност няма в нищо(за сега само смъртта и данъците са сигурни)
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Полеви тест за качеството на нафтата ?

                Ясно значи... Остава ми само въпроса за добавката проблем ли е ако преседи в резервоара повечко време ?

                Коментар


                • #9
                  От: Полеви тест за качеството на нафтата ?

                  Колко е "повечко време"?

                  Добавката може да си стои смнафтата в резервоара без да бьрка каквото и да било по горивната система ако това е вьпроса.Колко време е другия вьпрос и зависи от много фактори - колко нафта имаш в резервоара,кьде е той,какьв е,каква е вьншната температура и амплитудата и,какво е сипано в резервоара,кока,как и кьде се кара колата........С нищо не помагам,но на голяма температурна разлика,кола на открито,метален резервоар под колата легнало положение,скапана нафта на 1/3 в резервоата и каране на кьсо може да ти скапе нафтата и за 3 месеца.
                  Ако всилко е обратно да речем,спокойно може да стои в резервоара и 3 години.

                  В момента карам 1600 галона нафта или около 5 тона в 3 резервоара,мотори Катерпилар Ц12 и филтри Рейкор на 10 микрона,горя грубо 35-50 литра на час и сменям горивни на около 500 часа без да са за смяна,а просто профилактично.Добавка Стартрон и нафта от кьде ли не включително и точена от влекач в Панама,проблеми никакви.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Полеви тест за качеството на нафтата ?

                    Днеска сипах от новата нафта на ЕКО дизел-иконами. Ще вида колко е икономичен, до сега разхода ми е около 6-6,5л/100км С 50лв сипвам около 19л и минавам 300км. Малко ми е съмнително са има разлика в горенето, но пък и не предлагат вече от старата (може да си е същата, но със сменено име).

                    Коментар


                    • #11
                      От: Полеви тест за качеството на нафтата ?

                      Уважаеми съфорумници, един писател от гр. Сливен - Атанас Славов, дългогодишен труженик в радио Свободна Европа, покойник вече, преди години ми каза така : Георге, запомни - не бива да си обръщаш внимание!; Разбирайте го така - човек не бива да се взема много насериозно, така вреди първо на себе си. Зарежете опитите с нафтата - дали на мирис е рози, а на вкус гювеч с лилави патладжани, няма значение. Важно е да не е мътна и с едри примеси, а да си тече леееееко мазничко. Сипвайте малко двутактово масълце, все пак повечето ГНП се мажат от горивото. Ама като прочета 6-6,5/100 разход и си мисля - това е джипка за мене
                      Георги Кулишев
                      Ямбол
                      0889 42 00 74

                      Коментар


                      • #12
                        От: Полеви тест за качеството на нафтата ?

                        Ами колата ми не е джипка, но в зимни условия е много проходима. По баирите в града съм минавал и задминавал закъсали джипки. За офроуд не е предназначена и със сигурност джипките ще ме изядат.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Полеви тест за качеството на нафтата ?

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          За 22г. съм издухал поне 60 тона нафта. Само веднъж ми сипаха нефелна,ама не тука а в Австрия.
                          Бе уж и аз така (е, не 22г и не 60 тона), ама след последното сипване върви осезаемо по-малко. А сипвам всичко на всичко от 3 бензиностанции винаги. Друго няма - не пуши, работи си нормално на звук и т.н., но просто на до болка познати участъци, минавани 1000 пъти, се усеща.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Полеви тест за качеството на нафтата ?

                            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                            Днеска сипах от новата нафта на ЕКО дизел-иконами. Ще вида колко е икономичен, до сега разхода ми е около 6-6,5л/100км С 50лв сипвам около 19л и минавам 300км. Малко ми е съмнително са има разлика в горенето, но пък и не предлагат вече от старата (може да си е същата, но със сменено име).
                            Бъди сигурен че си предлагат направо от старата, само е с нов етикет. Е, месец два след "примоцията" на новия етикет може и да е с една идея по-читава, но после всичко ще си дойде на мястото, демек както си е било и до сега.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X