Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

    Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
    Не е само за боклука, дай го на някой ловджия, ама да ти е приятел, пък той ще се зарадва.
    Ми той човека, дето е негов комбайна е и ловджия, ама нещо не се радва
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • #17
      До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

      Аз пък ще ви дам една майонеза и искам да ми извадите от нея яйцата . Може да вляза и в бисерите с това изказване, но при опита ми с микровълнова печка и претопляне на майонеза ефекта е нулев. След достатъчен престой на същата в хладилника ми, се отделя известно количество мазнина, но количеството може да се брои за изпотяване . Имал съм и опити с пресечено двигателно масло (това по времето на соц колите) щото новото много трудно се пресича от антифриза. Ефекта беше, че задръстих ме масларката. Не ще да гори и това си е.
      Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

      Коментар


      • #18
        До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

        колега и мен би ме било много яд,но стува ли си да рискуваш,60 литра не са малко,но не са и много,винаги ще си мислиш дали не е останала някаква вода,иначе казано пак ще си платиш но с нерви,а те не се изплащат

        Коментар


        • #19
          До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

          Здравейте,

          тая тема я бях забравил направо , но това сигурно се предопределя от факта, че комбайна го продадохме още лятото, с ново масло и въобще както си трябва, а това пресеченото какво стана с него ...., трябва да питам Все пак двигателя беше след основен ремонт и задължително беше решено още отпреди това да се кара с ново масло Казуса с комбайна така или иначе е приключен, а маслото ще питам какво го е направил човека и ако още стои и си е пресечено (не се е утаило вече, защото стана доста време) може да пробваме да го загреем.

          Темата мисля, че може да бъде полезна за много хора, както и на мене ми беше също
          Hristo Draganov
          http://htftp.domainbg.com/HD/

          И аз искам България чиста ! ! !

          Коментар


          • #20
            До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

            Абе защо като пиша и в другата тема в раздела за джипките, и поста излиза и тук? (поне на мен така ми се струва)
            Сигурно това е някой от гъделите на новия форум (той вече не е толкова нов де)
            Hristo Draganov
            http://htftp.domainbg.com/HD/

            И аз искам България чиста ! ! !

            Коментар


            • #21
              До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

              К-то (К-701) има термометър на маслото и при оран често стига до 100-110градуса и в указанията пише че е допустимо. Апък няколко пъти са ми пускали уплутнители на ризи пулни се картера с вода,после го слагам в казан иго варя докато спре да ври и дига пара .Не знам дали постъпвам правилно но съм сигурен че на руска машина не пречи пробвал съм не веднъж.

              Коментар


              • #22
                До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

                Първоначално публикуван от pechenikov Преглед на мнение
                К-то (К-701) има термометър на маслото и при оран често стига до 100-110градуса и в указанията пише че е допустимо. Апък няколко пъти са ми пускали уплутнители на ризи пулни се картера с вода,после го слагам в казан иго варя докато спре да ври и дига пара .Не знам дали постъпвам правилно но съм сигурен че на руска машина не пречи пробвал съм не веднъж.
                Чакай, чакай! Малко по-спокойно. Дай от начало. Кое вариш в казана и как така сам спира да ври?
                Ако не можем да говорим членоразделно, поне да се опитаме да пишем.
                Монтирай читави НОВИ уплътнения.

                Коментар


                • #23
                  До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

                  Ами той си е описал човекът какво прави. Слага го в казан и го вари (пресеченото масло) докато се изпари водата. Само че това по-скоро е пържене, по аналогия с олиото в тигана - докато има вода в него то пука и вдига мехурчета яко, а като се изпържат картофките (водата се изпари) утихва. Същото е

                  Коментар


                  • #24
                    До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

                    Ей че съм тъп! Реших, че вари картера!!!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

                      За високоволтовите трансформатори (където не трябва да има и следи от влага) трансформаторното масло се обезводнява с контролирано (!) нагряване до 110 градуса и дълго и продължително бъркане.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

                        Здравейте на всички,

                        Ето няколко цитата от учебника ми по "Обща Химия" на проф.д.х.н. Христо. Б. Петров и доц. Милка Ал. Енчева, които чета в момента

                        " За възстановяване на отработените масла могат да се използват: физични, физикохимични и химични методи, аналогични на методите за пречистване на дестилатните масла.
                        Към физичните методи за регенериране на масла се отнасят: сепарацията, филтруването и отдекантирането. Чрез тези методи се отстраняват само диспергираните или случайно попадналите твърди частици, вода и др. В пречистените чрез физични методи масла се запазват внесените за подобряване на свойствата им присадки. Обработката на отработени масла с глина, силикагел, алуминиев оксид или други сорбенти, коагулацията на разтворимите асфалтови-смолисти в/ва и колоиди и обработката със селективни разстворители се отнася към физикохимичните методи.
                        Чрез химичните методи за регенериране на маслата се постига най-пълно отстраняване на всички нежелателни примеси, включително и естествените му инхибитори и първоначално внесените присадки. Затова към пречистените масла чрез киселинно-алкална обработка е необходимо отново да се внесат всички добавки, които ще гарантират стабилността на качествените им показатели."
                        Тема 7.1.6 СТАРЕЕНЕ И РЕГЕНЕРИРАНЕ НА МАСЛА, стр.265

                        "...Отстраняването на по-големи количества от влага става чрез сгряване на маслото във вакуум, а последните следи - с помощта на полярни адсорбители (прахообразни материали, които имат свойството да поглъщат съединения с полярни молекули). За тази цел в практиката много често се използва бетонитовата глина или силикагелът. Тази технология на пречистване се прилага за маслата използвани като диелектрици.
                        Сорбционни методи. Съединенията, които трябва да се отстранят от нефтените фракции, притежават повишена реакционна способност. Освен това те се сорбират в по-голяма степен в сравнение с останалите компоненти на нефтопродукта. Това различие в сорбционната способност на отделните съставни части се използва за пречистването на нефтените фракции. Като сорбент често се използва белилна прист (бетонитова глина). Силикагелът е по-добър сорбент, но е по скъп. Масляните фракции, сгрети до около 70C се разбъркват и престояват известно време заедно със суспендираните в тях сорбенти, които се отсранява чрез филтриране. По този начин се премахват смолистите в/ва, багрилата, механичните примеси и всички полярни съединения, включително и следите от вода. тъй като получените след тази обработка фракции са безцветни или по-светли от изходните, понякога методът се нарича избелване."
                        Тема 7.1.4. ПРЕЧИСТВАНЕ (РАФИНИРАНЕ) НА НЕФТЕНИ ФРАКЦИИ

                        П.П.: Дано този път на ме скъсат по Химия!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

                          всъщност-темата почна с проблем а не разбрахме как е решен в действителност и задоволителен ли е резултата
                          „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                          Коментар


                          • #28
                            До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

                            И аз съм изварявал масло ---няма проблем (но чесно казано маслото не съм го ползвал аз а едно приятелче със ЗИЛ-130)
                            [B][I][U]Ако някои се опита да те засенчи остави го да слънчаса[/U][/I][/B]

                            Коментар


                            • #29
                              До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

                              Чакай, чакай! Малко по-спокойно. Дай от начало. Кое вариш в казана и как така сам спира да ври?
                              Ако не можем да говорим членоразделно, поне да се опитаме да пишем.
                              Монтирай читави НОВИ уплътнения.
                              Отговор със закъснение !
                              По това време закъснявах доста с оранта ,А машината бях купил от фалирала кооперация . Трактора беше в супер окаяно състояние но си свърших работата .След това не само "монтирах читави уплътнения"(те не се хвърлят в ауспуха а изискват време което тогава нямах) ,а му направих основен ремонт както се полага .Вече не ми създава главоболия а ми служи вярно.Тогава в първият пост целта ми беше да кажа на човека, че съм варил масло и че не съм имал проблеми но нямах време да разтягам локуми.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

                                Най-добре е първо маслото да се утаи за по-дълго време и да се източи от съда през кранче разположено отдолу. Процедурата може да се повтори. Действа но температурата не трябва да пада под 20-25 градуса

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X