Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

    Здравейте,

    не знам дали е точно за тук моя въпрос, но след малко ще пусна и в раздела за джипките.

    Та имам следното питане - имам към 60 литра пресечено масло, вследствие на повреда в двигателя, както и да е.
    Самото масло е на 0 км (не е отработено), т.е. налято е, запален е трактора и след малко е станала бозата.
    Та има ли начин водата да се поизпари по някакъв начин от маслото (поне малко), явно в него има много малко вода, защото си има мазителни свойства. Идеята е това масло да се използва пак, поне за хидравлика или друго. Нито двигателя е претенциозен към маслото, нито хидравликата, така че ако се поотстрани водата би трябвало да стане - 60 литра са все пак
    Аз си мислех ако се остави на слънце (на части естествено) и от време навреме да се разбърква, за да се поизпари водата, или пък на котлон леко да се понагрее, пак бъркайки ..., но не знам дали ще стане номера

    Ще се радвам на всякакви съвети от ваша страна
    Благодаря предварително!

    П.П. Струва ми се, че някъде беше обсъждано отчасти подобен "проблем", но нещо не мога да открия темата
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

  • #2
    До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

    Много добре си се насочил! Само нагряване. Но под контрол. Не трябва да се увеличава температурата над 90 градуса ако искаш маслото да остане със същите качества.
    Обаче ако е вода, а ако е антифриз...

    Коментар


    • #3
      До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

      от личен опит знам че маслото като стои се избистря, водата пада долу. подобно като олио във вода
      Bertone freeclimber 1.8 115hp

      Коментар


      • #4
        До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

        Водата завира при 100 С а маслото при 120 С и нагоре, така че теоретично би трябвало ,ако завриш маслото в някакъв съд, още преди да достигне точка на кипене , водата ще се е изпарила! Не знам обаче дали няма да се повреди и самото масло т.е. да се загубят качествата на някои от добавките!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

          Достатъчни са 80градуса,може и с най-обикновен бързовар.

          Коментар


          • #6
            До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

            Не съм специалист. Да кажем направо, че съм лаик в тази област, но знам, че пресечено масло - няма никакви мазилни свойства и изглежда като боза. Ако някак си, още не се е пресекло - тогава пробвай варианта на колегата, но ако си е баш пресечено - незнам дали е обратимо, даже мисля само за боклука, че става ... Така или иначе, с прочистване на системата и наливане на ново масло си е най-сигурната работата иначе си е на късмет.

            Коментар


            • #7
              До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

              Първоначално публикуван от iceman1234 Преглед на мнение
              Не съм специалист. Да кажем направо, че съм лаик в тази област, но знам, че пресечено масло - няма никакви мазилни свойства и изглежда като боза. Ако някак си, още не се е пресекло - тогава пробвай варианта на колегата, но ако си е баш пресечено - незнам дали е обратимо, даже мисля само за боклука, че става ... Така или иначе, с прочистване на системата и наливане на ново масло си е най-сигурната работата иначе си е на късмет.

              +1

              Коментар


              • #8
                До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

                Сиво масло от предница за мотор 5W, пълно с вода след като постои на спокойствие 1-2 месеца и водата се утаява отдолу. Но мисля че с варенето е по лесно(бързо). За качествата не знам, то това случайно го забелязах.

                Коментар


                • #9
                  До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

                  Абе то е всеизвестно, че е най-добре с ново масло, и то за двигателя най-вероятно така ще стане, ама поне за хидравликата ще се опитаме да го дехидратираме ( ) и да се използва.
                  Иначе си е баш пресечено - както си пише по книгите
                  Значи остава да пробвам варианта или с "варенето" или да го оставим известно време и да видим.

                  Благодаря на отзовалите се, ако някой нещо друго може да посъветва също ще е от полза.

                  П.П. Другите колеги с джипките горе-долу същото са ме посъветвали:
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...721#post172721
                  Hristo Draganov
                  http://htftp.domainbg.com/HD/

                  И аз искам България чиста ! ! !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

                    Вода е, не е антифриз - то това е на един руски комбайн Нива СК5М, та радиатора е голям, освен това се експлоатира само лятото и ползването на антифриз не е хич оправдано
                    Хм, значи или ще го "варим" или ще го оставим да се утаи - идеята е поне за хидравликата ако може да се ползва, а за двигателя ще да е ново ...

                    Благодаря!

                    П.П. И колегите моторджии горе-долу това ме посъветваха:
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...716#post172716
                    Hristo Draganov
                    http://htftp.domainbg.com/HD/

                    И аз искам България чиста ! ! !

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

                      Знам, че в промишлени условия това е един от етапите за преработка на отработено масло - с някакви добавки на BASF мисля че бяха се обработва и се отделя водата. След това обаче се ползва за спирачно, трансмисионно... но не и моторно.
                      Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

                        Чувал съм, че ако добавиш известно количество олеинова киселина, тя абсорбира водата (не съм го проверил и не гарантирам)
                        Колкото до комбайновия двигател - това масло е добър начин да убиеш турбото. Помисли дали 60 л. м10д са повече от двигателя. А за хидравликата пък съвсем не е.
                        Опитай да го оставиш да се утаи. после с един прозрачен маркуч стигни дъното на съда и източи водата, без да разбъркваш - ще трябва доста време, обаче. Разпредели го по-добре в някави стъклени съдове - така ще виждаш дали се утаява.. Но все пак по-добре друго масло...
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Чувал съм, че ако добавиш известно количество олеинова киселина, тя абсорбира водата (не съм го проверил и не гарантирам)
                          Колкото до комбайновия двигател - това масло е добър начин да убиеш турбото. Помисли дали 60 л. м10д са повече от двигателя. А за хидравликата пък съвсем не е.
                          Опитай да го оставиш да се утаи. после с един прозрачен маркуч стигни дъното на съда и източи водата, без да разбъркваш - ще трябва доста време, обаче. Разпредели го по-добре в някави стъклени съдове - така ще виждаш дали се утаява.. Но все пак по-добре друго масло...
                          А, то при всички положения към момента ще е друго масло, защото скоро идва сезона за жътва (някъде вече е започнал даже) и няма време да го чакаме да се утаява, да го варим и т.н. Така че ще се сложи ново масло, пък това ако стане стане ....
                          Значи да казвам на човека да почва да го бурканира

                          Благодаря още веднъж на отзовалите се!
                          Hristo Draganov
                          http://htftp.domainbg.com/HD/

                          И аз искам България чиста ! ! !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

                            Само варене с разбъркване, но на котлон и внимавай да не се запалиш.Дори и да го качиш над 120 гр. не е проблем.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да отстраня водата от пресякло се масло ? ? ?

                              Първоначално публикуван от iceman1234 Преглед на мнение
                              ... но ако си е баш пресечено - не знам дали е обратимо, даже мисля само за боклука, че става ...
                              Не е само за боклука, дай го на някой ловджия, ама да ти е приятел, пък той ще се зарадва.
                              Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                              УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                              Времето е ценно, само ако не бързаш.
                              0889623098

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X