Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

    Центрофугата за дрехи е с перфориран барабан. Трябва ти плътен.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

      Нагара се получава от добавките в полусинтетичните и синтетичните масла, които не изгарят добре или въобще. Те също така износват бутало-цилиндровата група. С каквото и да ги цедиш, няма да излязат.

      Коментар


      • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

        Добавки има и в минералните масла. Което не гори, не гори. Впрочем неизпаряем остатък има и в нафтата, макар че там уж се стараят повече.

        Просто различните двигатели различно страдат от това. Някои трупат нагар, други го издухват през ауспуха.

        Коментар


        • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

          Значи проблема снагара е неразрешим, даже и да се филтрира с центрофуга. На центрофугата зе дрехи мисля да сложа от вътрешната страна филтър 2,3микрона.

          Коментар


          • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

            Първоначално публикуван от kretio74 Преглед на мнение
            Значи проблема снагара е неразрешим, даже и да се филтрира с центрофуга. На центрофугата зе дрехи мисля да сложа от вътрешната страна филтър 2,3микрона.
            Нищо няма да стане по този начин.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Нищо няма да стане по този начин.
              Добре де снимай твоята да видя принципа. Не ми е ясно защо барабана требва да е плътен.

              Коментар


              • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                Първоначално публикуван от kretio74 Преглед на мнение
                ..Не ми е ясно защо барабана требва да е плътен.
                Защото не ти е ясен принципът. Това ще ти помогне.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                  Първоначално публикуван от kretio74 Преглед на мнение
                  Сега сериозно. Тук повечето колеги сте с голям опит. Дайте идея за справяне с проблема с нагара. Преди време поканих един МБ 124 250д да гори масло но и том го имаше същия проблем. Ако някой се е справил с нагара да сподели.
                  Аз в нафтата слагам малко 2Т масло, в пропорции като при бензина. 1:50 (двутактово масло на щил). Можеш да пробваш вместо нафта и бензин да добавиш малко керосин (газ за горене). Керосинът се самовъзпламенява при по-ниска температура - около 220градусаС, а нафтата над 300. За моторното масло не знам, но и то е някъде там. Бензинът не е подходящ за самовъзпламеняване. Според мен пробвай с различни пропорции керосин, като започнеш от 1-2% да речем. И увеличавай постепенно, докато/или ако се прояви изчистване на нагара. След това -анализ, сметки и изводи. Газта също би трябвало да намалява нагара, по принцип.
                  -Чем занимаетесь по жизни?
                  -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                  -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                  Коментар


                  • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                    Първоначално публикуван от kretio74 Преглед на мнение
                    Здравейте ентусиасти на рено 19 1.9 чист дизел с помпа Бош ма не се знае каква ,след като го подкарах усилено на преработено масло след около 100л. масло се получи нагар под дюзите и колата започна да пуши повече и мощноста спадна. Та въпросът ми е как да избегна нагара? Ако някой е патил и е намерил решение да сподели. Съотношението е на 10л. масло 2нафта и 1бензин.
                    За двигателя на Рено не знам да има начин за избягване на свалянето на дюзите и почистването на отворите под тях. Начина да удължиш интервала между разглобяванията е да излизаш от време на време извън града и да го задържаш продължително на 3000-3500 оборота. Тъй като е Рено все пак гледай да не вкараш температурата в "лютеницата". При аналогичен мотор на ФВ нагара не се задържа толкова и за 25000 км не са му сваляни дюзите. Възможно е гладкостта на детайлите в двигателя да си казва думата. Все се каня да полирам изхода на дюзите при разпръсквачите, за да видя дали това ще подобри работата на ДВГ, ама все няма време. Сега съм започнал проект с 2.8 директен дизел от Фиат/Ивеко като има резултат ще пиша. Ама първо трябва да се предаде двигателя от БМВ 2.5 с който карам сега. На масло естествено. От всички експерименти до сега сме разбрали, че разпръсквачите трябва да са оригиналните за двигателя. При пробите да ги замениме с такива, с които ни се струват по-удачни винаги е имало странични ефекти.

                    Коментар


                    • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                      Незнам но нагар се получава даже и при 50/50нафта масло. На мерцедес 250д петака пак се получаваше нагар. Ако е от цеденето да почвам центрофугата. Ако е от добавките да се отказвам от решаване на проблема.

                      Коментар


                      • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                        При мен за около 950 литра масло прекарани в съотношение 90/10 масло/бензин лятото и 70/20/10 масло/нафта/бензин в най- студените дни, не съм имал повод да свалям дюзи, поради промяна във работата на двигателя. Аз прецеждам през маслен филтър и последователно на него горивен. Автомобила е Ауди 80 1.9 директно впръскване.

                        Коментар


                        • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                          Може на vw моторада понася по добре маслото.
                          Интересно ми е за рено как стоят нещата

                          Коментар


                          • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                            Интересува ме някой от колегите пробвал ли е да подкара рено 1.9д на масло?

                            Коментар


                            • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                              Неразрешим ли е проблема с нагара. Ако някой е намерил решение да сподели.

                              Коментар


                              • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                                Първоначално публикуван от kretio74 Преглед на мнение
                                Неразрешим ли е проблема с нагара. Ако някой е намерил решение да сподели.
                                Написах ти как съм го решил, ти продължаваш тъпо и упорито да задаваш един и същи въпрос.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X