Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

    Аз така правя.
    Като сменя маслото на колата, старото /5W30/ го оставям хубаво за се утаи и после го цедя през гащи /коВбойски/. Бая бавно минава, ма аз не бързам. После сипвам по едно шише от минерална водица /0,5л/ на зареждане с нафта.
    Първо няма къде да го изхвърля, второ полезно е да се сипва по малко масълце на тази "екологична" нафта и трето скъпо е пущината, "да са не аби"
    Четири години така карам. Друго масло освен двутактово /ново/ не сипвам.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • Коментар


      • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

        Колеги как прекарвате маслото през филтър ?
        Моята идея е да взема външна бензинова помпа да смучи от варела да минава през помпата и през филтър . Някой с подобен принцип че се чудя каква помпа да търся колко бара да е

        Коментар


        • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

          Бензиновата е слаба и се товари и гори. Аз ползвам маслена от лада като съм отрязал всмукателя и на негово място има щуцер за маркуч 16мм, същия съм съм сложил и на изхода. Помпата я върти бормашина 500вата(идва малко слабичка и грее) и дава приличен дебит. Прекарвам първо през маслен филтър за москвич 2140 със сменяем хартиен елемент струва само 3 лева, а не може да си представите колко гняс задържа, чак аз се изумих след първата смяна . След това последователно на него горивен. Така прекарвам около 200 литра с едни филтри и започват да се задръстват и да се товари все повече дрелката.

          Коментар


          • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

            Трябва ми по-голяма кола (ван) да върви на алтернативни горива. Една година карам Саксо 1.5д 2000г на масло нафта и бензин 70/20/10 и съм много доволен избих цената на колата. Сега гледам Рената Сценик 1.9DTI 98коня ще вървят ли ? С каква дизелова система са ? Някой кара ли нещо такова гледах и старите 2.1д ама ми се виждат стари шараните и галкситата както и високо проходими автомобили 4х4 ми идват малко по скъпи.

            Коментар


            • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

              Шараните и галаксито с 1,9 ТДИ с роторна помпа стават перфектно. Двигателя 90 коня е същия като на моето ауди, а 110 коня има и променлива геометрия като разлика. В момента карам със смес 95% масло 5% бензин ама май му идва малко гъстичко сутрин.

              Коментар


              • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                Колеги имам отработено масло 50 60литра обаче е стояло в един бидон без капак в сервиз как мога да го филтрирам и да го карам на дизелака или къде в БУРГАС мога да го продам ?

                Коментар


                • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                  Първоначално публикуван от vasboy Преглед на мнение
                  Колеги имам отработено масло 50 60литра обаче е стояло в един бидон без капак в сервиз как мога да го филтрирам и да го карам на дизелака или къде в БУРГАС мога да го продам ?
                  Прекарай го през стари гащи както е описано в темата по-горе и по 10%, по 20% в нафтата - и ще замине.

                  Коментар


                  • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                    Изчетох темата и се реших да пробвам с масло(примерно 20%).Въпросът е какво мислите за двигателните маслата от камионите (ТИР-те) които се сменят на доста по голям пробег от тези на леките коли(70 000-80 000 км)?
                    Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                    0883 39 72 04

                    Коментар


                    • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                      Аз съм го пробвал, и нямах никакви проблеми. Обирах маслото от автосервизи за коли и камиони и какво ли не съм горил, въъпрос на филтрация. Сега карам ровър 25 2.0 дизел и го карам само на олио, чисто от магазина, в голяма верига магазини събота и неделя е на 1.59лв при цена на дизела с лев на горе. Не слагам нищо, 100% олио. Застуди ли се ще слагам на един резервоар олио 5 литра бензин. Сутрин не пали лесно както на нафта, но в студените суутрини до сега не ме е оставял. Запали ли след 30 сек оборотите се стабилизират и двигателя пее.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                        Ще пробвам и ще пиша за резултатите
                        Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                        0883 39 72 04

                        Коментар


                        • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                          Аз минах над 5000км с масло от камиони меша го с малко нафта клед като го прецедя и в резервоара нямах никакви проблеми.
                          А да питам това което е новото олио не трябва ли допълнителна обработка чел съм че съдържало вода и т.н.
                          И аз гледам в метро има на 1.60 и съм се замислял

                          Коментар


                          • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                            Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                            ... Не слагам нищо, 100% олио. Застуди ли се ще слагам на един резервоар олио 5 литра бензин. Сутрин не пали лесно както на нафта, но в студените суутрини до сега не ме е оставял. Запали ли след 30 сек оборотите се стабилизират и двигателя пее...
                            Можеш да му добавиш една бутилка газ за горене (керосин) на един резервоар - 40-50л. Ще пали по-лесно.
                            -Чем занимаетесь по жизни?
                            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                            Коментар


                            • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                              Аз съм го пробвал, и нямах никакви проблеми. Обирах маслото от автосервизи за коли и камиони и какво ли не съм горил, въъпрос на филтрация. Сега карам ровър 25 2.0 дизел и го карам само на олио, чисто от магазина, в голяма верига магазини събота и неделя е на 1.59лв при цена на дизела с лев на горе. Не слагам нищо, 100% олио. Застуди ли се ще слагам на един резервоар олио 5 литра бензин. Сутрин не пали лесно както на нафта, но в студените суутрини до сега не ме е оставял. Запали ли след 30 сек оборотите се стабилизират и двигателя пее.
                              И аз, но при -3 и надолу си до там, без предварителен подгрев (на олио)! С паленето при -15 и дизел с леко превъртане почти без проблем. При тия температури акумулатора е по големия ми проблем (на 3 год. е но се кара всеки ден по много малко и си мисля, че недозарежда, друго си е Варна-София като се стопят бонбоните в жабката)
                              Последно редактирано от smng0303; 10-01-15, 14:51.

                              Коментар


                              • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                                Здравейте ентусиасти на рено 19 1.9 чист дизел с помпа Бош ма не се знае каква ,след като го подкарах усилено на преработено масло след около 100л. масло се получи нагар под дюзите и колата започна да пуши повече и мощноста спадна. Та въпросът ми е как да избегна нагара? Ако някой е патил и е намерил решение да сподели. Съотношението е на 10л. масло 2нафта и 1бензин.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X