Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каде да зареждаме гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каде да зареждаме гориво

    Все пак , на коя бензиностация да зареждаме горива , пред доста хора стои тази дилема , и всеки нещо е чул , имали начин да се провери кои продават добри и точни по литраш горива , вече се ошашавих се, с тези бензиностанции
    sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

  • #2
    Re: Каде да зареждаме гориво

    Аз зареждам на Лукойл , OMV и Шел - просто при нас те продават най-добри горива. Но често се случва и на някои от тях да продават лоши такива , затова ги сменям щом надуша нещо подобно.

    Коментар


    • #3
      Re: Каде да зареждаме гориво

      за съжаление се повтори тази тема по недоглеждане от моя страна, там колегата се възмущава от цените , но маи проблема е един
      sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

      Коментар


      • #4
        Re: Каде да зареждаме гориво

        Аз зареждам от където ми падне и до сега да чукам на дърво проблем с бензина не съм имал.

        Коментар


        • #5
          Re: Каде да зареждаме гориво

          намен ми се случва често да зареждам гориво което в момента цистерната налива , а всички знаем че във всяка цистерна има водна възглавница която събира утаики , и слет зареждане трябва да се изчака определен периот, но нали трябва да си продаваме горивото , какво им пука че ще ми прецакат помпа , дюзи , и какволи не друго
          sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

          Коментар


          • #6
            Re: Каде да зареждаме гориво

            Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
            намен ми се случва често да зареждам гориво което в момента цистерната налива , а всички знаем че във всяка цистерна има водна възглавница която събира утаики , и слет зареждане трябва да се изчака определен периот, но нали трябва да си продаваме горивото , какво им пука че ще ми прецакат помпа , дюзи , и какволи не друго
            няма никакви "водни възглавници" в камионите. а "утайките" са си в резервоара на бензиностанцията. за това се чистят чат-пат ама чак като задръстят филтрите на смукатела. горивото в бг е едно и също с малки исключения. ЕКО (гръцкото) носят част от горивата от гърция, но докато стигнат до резервоара на колата минават през превозвача и най вече през бензиностанцията където се кръщават най-много. ШЕЛ пазаруват от Лукойл Нефтохим и ужким слагат техни подобрители (В-Пауър и т.н.) както всички. ОМВ също взимат от Лукойл и бъркат разни подобрители. Фирмата на бензиностанцията не е гаранция за качество. Така, че не се насочвайте към конкретна табела а към конкретен обект където крадът и кръщават по-малко. Масово се продава бензин 92 за 95 но това няма как да го разбереш по работата на двг-то освен ако не караш някаква екзотика с голяма компресия или много як турбонадув, иначе разликата е нулева за обичайните бензинови мотори. Във Варна мога да кажа, че Лукойл-а преди аспаруховия мост слага повече бензин за същите пари от повечето останали. за други не съм се задълбочавал да търся. На тея дето наливат 100 октанов бензин на разни 10 годишни брички и си мислят че "повече върви" мога да им кажа БЛАЖЕННИ СА ВЕРУЮЩИТЕ! .....като един съсед на наще дето ми вика "като сложа от 100 октановия на типото и го опъна на дълго чак ауспуха побелява от вътре!" а то ако му наливаш редовно масло може бензин да не наливаш въобще... абе смях
            "..there is no substitute for cubic inches.."

            Коментар


            • #7
              Re: Каде да зареждаме гориво

              Аз зареждам основно на OMV. Зимата заредих един път с 95 от Петрол. Колата вървеше сносно. Направихме центровка с този безнин. Когато свърши заредих от OMV - пак 95. Резултата - 300 оборота отгоре на празен ход, без никои да е пипал нищо, осезаема разлика в движението. Един единствен път съм имал подобе ефект - карах с една туба 92 от Италия. От ШЕЛ не съм доволен. Мой приятел си храни фиестата на Опет, каза че е много доволен от бензина и от газта. Наистина от обект до обект има разлика. Колега ми каза че миналата седмица на OMV-то на детелината за летището на Цатиградско са му сипали на голфче 49л. бензил, при положение, че е имал някакво количество. По документи резервоара му е 46л. На ШЕЛ-а в Младост 2 брат ми зареди 29 литра газ в 25 литрова бутилка.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #8
                Re: Каде да зареждаме гориво

                На Черокито, каквото и да му сложиш - оплаквания няма. Не съм видял никва разлика във вървежа, от това с какъв бензин е.
                RB Patrol Team

                Коментар


                • #9
                  Re: Каде да зареждаме гориво

                  Петрол и Еко, чат-пат ОМВ. Само, че от обект до обект, независимо от бренда разлика бол.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Каде да зареждаме гориво

                    според мен OMV и само OMV, въпреки че и там понякога се излагат. Преди shell имаха добри горива ама сега са много зле!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Каде да зареждаме гориво

                      OMV мисля, че са си нагласили колонките да мерят с 10% нагоре. На малки обеми - трудно се хваща, на големи - съвсем. То бива анархия, то бива отражение на работническо-селския манталитет , ама това вече на нищо не прилича.
                      “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                      Б.Франклин

                      Коментар


                      • #12
                        До: Каде да зареждаме гориво

                        Каква е схемата:

                        Лукойл - собсвенна рафинерия, собственни бензиностанции, един собсвенник (внезапни проверки по обекти всяка седмица)

                        Шел - купуват от същата рафинерия - продават на почти същите цени - КАК ???- внос от Гърция на някои горива, различни собственници на принципа франчайз - кой кой е и каво први точно.....

                        ОМВ - докато бяха в БГ. Двамата им чуждестранни шефове известни с прозвищата Малкия и Големия Хитлер - всичко бе цветя и рози. Сега - трагедия в зелено..... конкретен пример - аз бях в отдела за проверки на качеството на предлаганите услуги - отначало добре внезапни проверки истински контрол, после ни определиха определени дни в които можеме да проверяваме "изненадващо"... после и конкретен ден !!! а то кво било - като дадеш висока оценка се взимат бонуси и на по-ниските и на най-високите позиции... :+))))

                        Петрол - взимат от същата рафинерия - продават на близки цени но !!! независимия контрол все още съществува....

                        Другите не ги знам - освен Еко Петролеум - Корса на газ - заредихме 38 литра гориво в 29 литрова бутилка...... колата стигна до там на газ без загуба на мощност (все едно свършва) - обяснението: газовата не била минала преглед и се била разширила !!! те че му викат "балон" викат му ама 30% разширение си е направо за ГИНЕС !!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Каде да зареждаме гориво

                          ЕЕЕЕ човече, аз зареждах от шел-а, но последният път си намерих една огромна буца в резервоара и от тогава не зареждам там, пък и когато зареждам от шел-а минавам с 10км по малко.
                          Последно редактирано от Yordan Kolev; 19-12-07, 21:23.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Каде да зареждаме гориво

                            И на мен ми се е случвало да ми налеят в 50л. бутилка, с извадени поплавъци и ограничители 57л. газ... Това на ОМВ Враждебна... А колата си отиде на ход на газ до колонката
                            Обяснено ми бе, че налягането на помпите им било по-високо.. Манометърът показваше като на всяка друга колонка - 10...
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X