Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От два месеца на олио .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От два месеца на олио .....

    От няколко години минавам и няма проблеми.

    Коментар


    • От: От два месеца на олио .....

      На дизелите май така или иначе им се измерва само димност. Олиото намалява димността даже на трагично издухани дизели (как смърдят обаче, ...) Когато изобщо нещо им се измерва де.

      Ама и азотни оксиди да мерят, с олио пак ще е по-добре.

      Коментар


      • От: От два месеца на олио .....

        Взе да позастудява пък никой не пише мени ли пропорцията в полза на нафтата.Лично при мен се появи една твърда работа на мотора-лесно пали,но е доста шумна докато поразвърти горивото.Явно вече и е гъста оливията.В момента съм 60/40 в полза на олиото лятото имаше моменти 100/100 олио без подгрев без нищо.Говорим за Вектра Б 1.7 Исузу механична ГНП.Взех топлообменник и клапани от колега от форума
        zdravk0 (много точен и коректен)и мисля да се позанимая със затоплянето на олиото и палене и гасене на нафта.Та въпроса ми е топлообменника преди филтъра за олиото ли да сложа или след него?Ако е преди филтъра не знам тоя филтър дали ще държи на топло олио?Ако е след филтъра-олио гъсто като боза как би му се отразило(естествено при -15ще се кара на нафта).Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 005.jpg
Прегледи:1
Размер:139.6 КБ
ID:5624275

        Коментар


        • От: От два месеца на олио .....

          Такъв пластинчат топлообменник - само след филтъра. Иначе топлообменникът ще го играе филтър. Ама за кратко.

          Коментар


          • От: От два месеца на олио .....

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Такъв пластинчат топлообменник - само след филтъра. Иначе топлообменникът ще го играе филтър. Ама за кратко.
            ???Че какво се случва в тоя топлообменник-като гледам отвор поне ф6 и през ум не ми е минало че ще го затлача.Проба с филтър-топлообменник-ГНП.Резултат ще дам в темата.Мисля излишното олио да не го връщам в допълнителния резервоар а да го включа с тройник преди филтъра-да го засмуква топло,топло.Така ме посъветва колегота и мисля да пробвам.Ако нещо не стане както трябва ще дръпна един шлаух и за излишна оливия.

            Коментар


            • От: От два месеца на олио .....

              Пластинчатият топлообменник се състои от пресовани и запоени по края голям брой щамповани пластини, разстоянието между тях едва ли е повече от милиметър.

              Връщането с тройник преди топлообменника е много хитро, ама няма да можеш да обезвъздушиш системата.

              Коментар


              • От: От два месеца на олио .....

                Ще се пробвам все пак щом я запаля на олио и дойде излишната тогава ще я боцна в тройника.Веднъж тръгне ли ....

                Коментар


                • От: От два месеца на олио .....

                  Малко позакъсня резултата ,но вече и на лице.Позабави ме специялния резервоар който бях замислил и други дреболии но вече и аз съм в играта.Ето и някоя снимчица всичко е документирано не съм направил нищо ново но повярвайте в тая теснотия да набуташ топлообменник два клапана +филтър за олиото и 2-3м. маркуч като не променяш нищо фабрично по колата си е заигравка.Въпреки всичко съм доволен от резултата.Номера с излишната върната отново преди филтъра мина.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 003.jpg
Прегледи:1
Размер:97.0 КБ
ID:5628160Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 015.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5628162Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 016.jpg
Прегледи:1
Размер:118.8 КБ
ID:5628164Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 023.jpg
Прегледи:1
Размер:153.2 КБ
ID:5628166Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 024.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5628167Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 026.jpg
Прегледи:1
Размер:143.2 КБ
ID:5628170Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 025.jpg
Прегледи:1
Размер:179.6 КБ
ID:5628173Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 013.jpg
Прегледи:1
Размер:145.0 КБ
ID:5628178Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 004.jpg
Прегледи:1
Размер:137.9 КБ
ID:5628191

                  Коментар


                  • От: От два месеца на олио .....

                    Пречи ли ако олиото се загрява в допълнителния резервоар и стига до 80-90 C

                    Коментар


                    • От: От два месеца на олио .....

                      Много ще му е готино при тея градуси друг е въпроса че по сложно става-на ток ли ще го топлиш с антифриз ли?Да ти кажа мислил съм го всякък-иска си топлообменник.Грееш само това което ползваш ако грееш 50-60л олио с антифриз нали се сешташ кога ще ти дойде парно като хората😉.От както съм с топлообменник по бавно загрява и парното е по слабо.При -10 и нагоре не мисля да ползвам олййце за да няма грижи дори и с подгревки.

                      Коментар


                      • От: От два месеца на олио .....

                        Браво,много кадърен монтаж.На моя бус преди монтажа беше подобен само че клапаните бяха от газова уредба а за отопление на олиото вътре в тубата бях сложил една халогенна лампа и помагаше за подгрева.Обаче това беше за лятото ,зимата не съм го карал и незнам дали ще може да смогне.
                        0 8 76 36 8 542

                        Коментар


                        • От: От два месеца на олио .....

                          Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                          Браво,много кадърен монтаж.На моя бус преди монтажа беше подобен само че клапаните бяха от газова уредба а за отопление на олиото вътре в тубата бях сложил една халогенна лампа и помагаше за подгрева.Обаче това беше за лятото ,зимата не съм го карал и незнам дали ще може да смогне.
                          Да ти кажа може и на ток да се измисли нещо за сгряване,но на тоя мотор 1,7 исузу подгревните свещи греят не само при палене а продължават до към 20-30градуса на антифриза(не знам точно колко) и алтернатора му идва нанагорно.За това избягвам токовете-верно електромер нема ама все пак.Това със свещите не го вярват много хора обаче аз го разбрах срещу една капа пари ама това е друга тема.

                          Коментар


                          • От: От два месеца на олио .....

                            Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
                            .За това избягвам токовете-верно електромер нема ама все пак.Това със свещите не го вярват много хора обаче аз го разбрах срещу една капа пари ама това е друга тема.
                            Верваме, верваме! Кията ми ги грее до към 50 градуса.

                            Коментар


                            • От: От два месеца на олио .....

                              Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
                              Това със свещите не го вярват много хора обаче аз го разбрах срещу една капа пари ама това е друга тема.
                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Верваме, верваме! Кията ми ги грее до към 50 градуса.
                              Не само кията. И тераното грее до 50, и куп други талиги.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: От два месеца на олио .....

                                Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
                                При мен има проблем,50/50 нафта/олио при 20 градуса с много зор пали,ако устискат акомулаторите и запали варви нормално.Камиончето е Патрол 3.3тд ,с чиста нафта пали от четвърт ?????
                                Дай малко предварение още на нафтовата помпа, моята беше така.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X