Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От два месеца на олио .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От два месеца на олио .....

    Авенсиса тази седмица направи 300,000! Вече се увличам в процентното съотношение дизел-олио(20-80).От година и половина се чувствам независим от петролните компании! Нафтата която ползвам за доливане си купувам по 2лв.от там!Олиото от ресторантчета, цената му вече е 0,80ст. но няма алтернатива ....в тази артелнативаразликата усещат децата, поне не правя сметка колко време ще работи и какви км.ще пътувам! Разлика в мощността не усещам а от цетановото число на олиото и понятие си нямам колко е ....някой ако знае да сподели!? На "Магистралата" преди седмица 30 мин. поддържах 170-180км/ч. за продухване на системите.(не съм убеден, че е правилно но периодично изцеждам фритюрника) Прецеждам през дънки 2 пъти и в резервоара, зимата доливах 10% бензин ....понеже изпадна някой литър! Това за сега, синьо и слънчогледово лято на всички М дизелови и не такива машинисти Не се залъгвайте по ННО генераторите, аз за малко да залитна няма смисъл от тях! Разход над 7 на 1000км. не е правила за периода (с и без клима) Успех и безаварийно пътуване!!!

    Коментар


    • От: От два месеца на олио .....

      ИДЕЯ ЗА ПРЕЦЕЖДАНЕ С ИНВЕСТИЦИЯ ОТ 20,00лв. !

      -ДВЕ БИДОНЧЕТА С КРАНОВЕ НА 10см. ОТ ДЪНОТО!
      -ДЪНКИ И ДВЕ ЛОСТЧЕТА, АЗ ПОЛЗВАМ ТРЪБИЧКИ ОТ ТЕЗИ ЗА ПАРНО С АЛУМИНИЕВА ВЛОЖКА!

      -ДЪНКИТЕ РАЗДЕЛЯТЕ НА ДВЕ (ДВА КРАЧОЛА), АЗ ПОЛЗВАМ ДВОЙНА ЦЕДКА (ПОСТАВЯМ ЕДИНИЯ КРАЧОЛ В ДРУГИЯ). В ДОЛНАТА ЧАСТ ГИ ВЪРЗВАТЕ ИЛИ СЕ УШИВАТ НА МАШИНА(ПРЕПОРЪЧВАМ, ОБЕМА СЕ УВЕЛИЧАВА) ОТГОРЕ СЕ ДУПЧИ И СЕ НАНИЗВАТ ГОТОВИТЕ ТОРБИЧКИ, ОСТАВЯТЕ ГИ ДА ВИСЯТ И МОЖЕТЕ ДА НАЛИВАТЕ. ДВЕТЕ БИДОНЧЕТА СЪМ ПОСТАВИЛ ЕДНО НАД ДРУГО, ТАКА ЧЕ ВЕЧЕРТА КАТО ЗАРЕДЯ ЕДНА ТУБА ОТГОРЕ НА СУТРИНТА ИМАМ ЕДНА ТУБА СУРОВИНА МИНУС 50-100мл.В ЗАВИСИМОСТ КОЛКО КАРТОФКИ СА ОСТАНАЛИ В ПЪРВА ЦЕДКА! КАТО СЕ ЗАПЪЛНИ ПЪРВАТА ЦЕДКА СЕ ИЗХВЪРЛЯ И НА НЕЙНО МЯСТО СЛАГАТЕ ВТОРА А НА ВТОРА НОВА! ДОСТА Е ПРОСТО, ЕВТИНО И ЧИСТО! УСПЕХ НА ВСИЧКИ, МЕТОДА РАБОТИ ОТ ГОДИНА! ФИЛТЪРА НА МОТОРА НИЩО НЕ УСЕЩА ПРИ СМЯНА, НО ИМАМ ДОПЪЛНИТЕЛЕН ПРЕДИ МОТОРА ОТ ТИЯ ПРОЗРАЧНИТЕ. НЕГО СМЕНЯМ НА 4-5ХИЛ.КМ.!

      Коментар


      • От: От два месеца на олио .....

        с дънки цеденето е добро , но все пак в тубите с добре прецедено олио пак остава утайка , кажете някой чистил ли си е резервоара и цедката в какво състояние са след олиото ?

        Коментар


        • От: От два месеца на олио .....

          Утаяване ще има ако я спреш за седмица да речем в пълен покой! При положение, че се движи всичко си заминава през фритюрника, ако има по вещи тук да почерпят информация. Баба ТОЦА е на 301 и халф вече и ще влиза за сезонното ТО!

          Коментар


          • От: От два месеца на олио .....

            Старши, ще помоля за съвет! Въпроса ми е относно,изгарянето на олиото и по точно това дали се образуват повече нагари.Да очаквам ли запушване на гърнета и тръби? Също, има ли нужда от някаква добавка за почистване на горивната система и горивната камера, как периодично да пречиствам фритюрника/ TOYOTA AVENSIS 2.0TD-1998,че съм я подкарал 80/20 олио-червена нафта! БЛАГОДАРЯ!

            Коментар


            • От: От два месеца на олио .....

              Цените на олиото в момента паднаха под 2 лева.Така че смело към магазините и наливайте.
              Пресата за олио която купих миналата година ще свърши предназначението си сега,на цени на слънчогледа под 60 ст. нещата са ясни.

              Коментар


              • От: От два месеца на олио .....

                Къде е по добре да се сложи малкото финно филтърче за гориво,преди помпата или преди грубия филтър?

                Коментар


                • От: От два месеца на олио .....

                  В това филтърче няма нищо по-финно от големия ти филтър. Просто си купи качествен голям горивен филтър, а не най-евтиния от първия срещнат магазин.

                  ...ако все пак твърдо си решил да слагаш - мястото му е след големия филтър. Тоест, между големия филтър и помпата. Ама при читав голям филтър ще ти е предимно за украса. Като си купих возилото в големия филтър беше 2 пръста жабурняк, а входящото филтърче на помпата светеше.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: От два месеца на олио .....

                    Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
                    Цените на олиото в момента паднаха под 2 лева.Така че смело към магазините и наливайте.
                    Пресата за олио която купих миналата година ще свърши предназначението си сега,на цени на слънчогледа под 60 ст. нещата са ясни.
                    Колега колко слънчоглед имаш, че и преса ! Въпроса ми е по скоро, колко калории ще изгориш за производство на литър рафинирано олио/ток,слънчоглед,време и средства/!? При положение, че се намира от 0,50лв. до лев двойно и тройно рафинирано!!! Весело!

                    Коментар


                    • От: От два месеца на олио .....

                      Преди 3-4 години някъде ни продадоха нещо наречено био-дизел (около 200 литра на цена от сорта на 1,20-30. Като престоя малко в тубите се утаиха някви гадории на дъното. 'Къв ти био-дизел чисто прекарано олио. Както и да е преглътнахме якото прецакване и го сипахме на ЮМЗ-то и вървеше без проблеми, без да покачи разхода на гориво и т.н.
                      Имаше обаче два проблема. Първият беше че като караш и миришеше на тва което е пържено в него, което пък водеше до непрекъсен глад през целият ден. Вторият, по-съществен проблем, заради който повече не сипахме такова нещо на трактора е че от ауспуха се стичаше яко нещо подобно на отработено двигателно масло и уливаше целия двигател. Някой да има впечатления как може да се намали това явно непълно изгаряне на олиото. А и да добавя че го смесвахме някъде 70 на 30 с нафта.
                      Кольо Динев

                      Коментар


                      • От: От два месеца на олио .....

                        На двигателя на ЮМЗ-то - никак. Трябва му по-наточен автомобилен двигател и каране на скорост, за да може да се чисти.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: От два месеца на олио .....

                          онзи ден случаино загледах цената на олиото вьв тьрговиятя. 2.10 а нафтата е 2.67. мислим вече да зареждам у тьрговията.

                          Коментар


                          • От: От два месеца на олио .....

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            На двигателя на ЮМЗ-то - никак. Трябва му по-наточен автомобилен двигател и каране на скорост, за да може да се чисти.
                            Аха ясно... Абе въпреки всичко изчетено все още имам страх да го слагам на кола или на каквото и да било. пък в този ред на мисли аз тогава карах само на оран пък той там не е като да не се пържи.
                            Кольо Динев

                            Коментар


                            • От: От два месеца на олио .....

                              Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                              Колега колко слънчоглед имаш, че и преса ! Въпроса ми е по скоро, колко калории ще изгориш за производство на литър рафинирано олио/ток,слънчоглед,време и средства/!? При положение, че се намира от 0,50лв. до лев двойно и тройно рафинирано!!! Весело!
                              По тази логика да затваряме всички цехове за биодизел,че и Лукойла...

                              Коментар


                              • От: От два месеца на олио .....

                                Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
                                По тази логика да затваряме всички цехове за биодизел,че и Лукойла...
                                В момента го купувам на 0,80 лв. за литър с цвят на мед! Колко излиза литър гориво от монополите на изходна позиция!?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X