Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От два месеца на олио .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От два месеца на олио .....

    Ок.Утре ще снимам и ще ги кача по това време горе -долу.
    А клапаните сложих ,дето им намерих място,че то при тоя двигател е малко кът.
    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

    Коментар


    • От: От два месеца на олио .....

      Ето снимките колега.
      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

      Коментар


      • От: От два месеца на олио .....

        Мерси колега

        Коментар


        • От: От два месеца на олио .....

          Добре си го измислил колега , а какво количество събираш и на колго градуса се нагрява олиото?

          Коментар


          • От: От два месеца на олио .....

            Колега , карам същата печка от 7 мес. на 50/50 ! Прецеждам през дънки , за сега няма проблеми 10 000км. Нещо позахладня и мисля да зазимя олиото . Успех с алтернативните и артелнативни горива !

            Коментар


            • От: От два месеца на олио .....

              Здр
              Немога да намеря информация за олиото рафинирано или нерафинирано, да попитам някой дали е пробвал с нерафинирано олио и дали става?

              Коментар


              • От: От два месеца на олио .....

                Здравейте, от скоро и аз съм на олио пасат 1.9 тди 90кс. 96г. естествено 50/на50 с нафта ,пуши по малко работи по тихо но ми се струва и че върви по малко,разход още не съм засякъл иначе с нафта на дълго 5 / 100 , като се движа грацко все едно съм качил панаирджийска печка за мекици в багажника .
                Прецеждам го през тензух след него имам някаква кърпа за коса доста плътна и накрая преди да налея в тубите, бояджийска цедка за еднократна употреба,олиото е сълза .
                Знам само че трябва да се поутаи преди да го сипя в тубите , за да останат фините частици от брашното на дъното на бидона.

                Коментар


                • От: От два месеца на олио .....

                  Чета и се питам защо си купуват хората дизели и се чудят после с какво ла.на да ги карат !?!

                  Коментар


                  • От: От два месеца на олио .....

                    Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                    Чета и се питам защо си купуват хората дизели и се чудят после с какво ла.на да ги карат !?!
                    Поради същата причина, поради която си купуват бензин и после хранят газаджии до края на живота си, защото постоянно нещо не е баш както трябва, а миризмицата на българска газ става част от ежедневието.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: От два месеца на олио .....

                      Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                      Чета и се питам защо си купуват хората дизели и се чудят после с какво ла.на да ги карат !?!
                      В темата коментират хората, които се опитват за използват алтернативни горива по една или друга причина. Какво си мислита Вие си е ваш проблем и в случая е извън темата. Ако можете да помогнете - ОК, ако не можете няма смисъл от "включването".
                      Аз също смесвам нафтата с използвано олио и не мисля, че трябва да обяснявам на някого защо го правя при положение, че не вредя на никой.

                      Коментар


                      • От: От два месеца на олио .....

                        С газ си е отлично при тази отлична цена и още разни предимства, но сега и аз карам дизел и ми харесва идеята да мога да карам на нещо за рециклиране. Хем работата вътре, хем душата в рая
                        Хоби, което си плаща разходите. Още съм само в началото с практиката с моя техника, но съм разнищил въпроса в известна дълбочина. Професия ми е.
                        Да не говорим за дизел, газ, и олио, в смес с изгоряло масло... и онази работа отива рая заедно с душата!

                        Коментар


                        • От: От два месеца на олио .....

                          Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                          С газ си е отлично при тази отлична цена и още разни предимства, но сега и аз карам дизел и ми харесва идеята да мога да карам на нещо за рециклиране. Хем работата вътре, хем душата в рая
                          Хоби, което си плаща разходите. Още съм само в началото с практиката с моя техника, но съм разнищил въпроса в известна дълбочина. Професия ми е.
                          Да не говорим за дизел, газ, и олио, в смес с изгоряло масло... и онази работа отива рая заедно с душата!
                          Да де, иначе на никой не вреди. Само дето като си сипеш това в колата рязко се увеличават изпреварващите те, защото зад колата ти мирише на умрели лебеди. В неделя на връщане от село 2/3 от търкалящите се по пътя тенекии (независимо бензинови или дизелови) миришеха на всичко от мекици до барут ако не караш на поне 20 метра дистанция. А доволен процент маслото си го ползват за гориво и без да го сипват в резервоара. Само доливат на двигателя, а той сам си го дозира.

                          Всичко трябва да е с мярка. Олио как да е, ама на отработеното масло мястото му категорично не е в резервоара. Ако искате пробвайте това да го направите в бяла държава. Със сигурност ще си удължите с поне няколко дни екскурзията там, ако ви гепят.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: От два месеца на олио .....

                            E aз се старая, даже прекалено. Мазта изгаря по-добре с малко пропан-бутан. Миризмата на гуми се комбинира с тази на барут, и както и пушека изчезва или нека да кажем достатъчно намалява.

                            Коментар


                            • От: От два месеца на олио .....

                              Първоначално публикуван от Сашо Преглед на мнение
                              В темата коментират хората, които се опитват за използват алтернативни горива по една или друга причина. Какво си мислита Вие си е ваш проблем и в случая е извън темата. Ако можете да помогнете - ОК, ако не можете няма смисъл от "включването".
                              Аз също смесвам нафтата с използвано олио и не мисля, че трябва да обяснявам на някого защо го правя при положение, че не вредя на никой.
                              Човек не толкоз заядливо не виждаш ли емотиконката дето съм турил ! Сега по въпроса с олиото . Докато много хора си карат автомобилите с олио то неговата цена не може да е много по-ниска от цената на дизела по колонките на бензиностанциите , което съответно ме удря в джоба на семейния бюджет ! Нямам нищо против биодизела произведен от рапица или нещо друго , но слънчогледовото олио си ми трябва в домакинството , не че съм чак такъв консуматор де , но решаването на енергийните проблеми за сметка на изхранвавето на населението се проявява като световен проблем !

                              Коментар


                              • От: От два месеца на олио .....

                                Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                                Човек не толкоз заядливо не виждаш ли емотиконката дето съм турил ! Сега по въпроса с олиото . Докато много хора си карат автомобилите с олио то неговата цена не може да е много по-ниска от цената на дизела по колонките на бензиностанциите , което съответно ме удря в джоба на семейния бюджет ! Нямам нищо против биодизела произведен от рапица или нещо друго , но слънчогледовото олио си ми трябва в домакинството , не че съм чак такъв консуматор де , но решаването на енергийните проблеми за сметка на изхранвавето на населението се проявява като световен проблем !
                                Иде реч за употребявано слънчогледово олио, което иначе се хвърля. Никой няма да тръгне да сипва олио от магазина за 4 кинта при цена на нафтата 2.60 (или колкото е в момента), тъй че никак нямаш основания за притеснение по отношение на домакинските си нужди. Отделно дето цената на олиото точно тук по никакъв начин не зависи нито от потреблението, нито от производствените разходи, а от това как ще се разберат производителите му.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X