Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От два месеца на олио .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От два месеца на олио .....

    Колеги , ножа е дървен както се казва ; ремонта излезе под един резервар нафта , отново съм на олио . И нали пълно щастие няма , малко са вдигнали цената на продукта но все още си заслужава .
    _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
    Disco 200 TDI

    Коментар


    • От: От два месеца на олио .....

      Първоначално публикуван от clumber Преглед на мнение
      Колеги , ножа е дървен както се казва ; ремонта излезе под един резервар нафта , отново съм на олио . И нали пълно щастие няма , малко са вдигнали цената на продукта но все още си заслужава .
      Кажи поне в какво се състоеше.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: От два месеца на олио .....

        Експлоатирам двигател 2100 см3 - Рено с гориво 50/50 нафта/отработено олио. Въпросът ми е - ще има ли проблем да добавя газ? Въпросът възникна след пост 143, където колега описва проблем в следствие смесване на отработеното олио с масло. Изчетох почти всичко на български относно монтирането на газова уредба на дизелов двигател. В процес съм на търсене на изпарител. Мисля, че не би трябвало да има проблем двигателят да работи със смес олио-нафта и над определени обороти да му се подаде пропан-бутан...

        Коментар


        • От: От два месеца на олио .....

          Аз карах моя Авенсис (98г турбо дизел, помпа денсо с индиректно впръскване без електроника) около 500 км с топлообменник и клапани с филтрирано отработено олио. Проблема ми беше запалването. Ставаше мнооого мъчно. Големия резервоар ползвах за олио а една малка 10л тубичка за нафта. Колата загрееше ли ставаше снаряд. Направо не можех да я позная. Вървеше повече, беше по - тиха. Ускоряваше супер бързо. Карал съм я по магистралата със 150 близо 50км и всичко си е супер. Никакви проблеми с течове и т.н. от където и да било. Да обаче се поуплаших с това палене и махнах инсталацията, защото това ми е единствената кола и не можех да рискувам в даден момент да не запали. За това и махнах системата. Възможно ли е от честите превключвания в нафтата да е дошло повече олио и дефакто да я гася с някаква смес 50/50 и после при палене да вижда зора. Сега се чудя дали да направя втори рунд с олиото, обаче то да е в отделен резервоар, а този на колата да си е с нафта. Изхождам от идеята ако се случи нещо да мога да се предвижа спокойно на нафта а и да не вземе да се спече нещо по тръбите на резервоара. Ако сложа 2 копчета за двата клапана за да предотвратя смесването на олио в нафтата. Това, че може да отива нафта в олиото няма никакъв проблем. На мен ми идва на ума метода с 2 копчета и последователното им включване и изключване. Ако някой се сеща за друг начин така че да не се смесват двете горива да го сподели. И нека сподели дали си заслужава да опитам отново. Обратното олио го връщам непосредсвено преди филтъра, за по - добра филтрация и по - малко натоварване на ГНПто. Благодаря.

          Коментар


          • От: От два месеца на олио .....

            Според мен при смесване на олио с масло проблемът е в това ,че новополучената смес разяжда гумените маркучи като преди филтъра сместта вече е гъста
            и много черна.Разядената гума остава във филтъра и го задръства.При мене поне се случи така.Смених маркучите със силиконови и всичко се оправи.

            Коментар


            • От: От два месеца на олио .....

              Здр
              И аз карам на олио 1З мотор 1.9тди с подгряване и отделни резервоари! Имам само едно оплакване като карам и спря на място за малко почва да пуши малко бяло и като потеглям изпушва повече бял дим и след това изчиства , възможно ли да му идва малък ъгъла на предварение ?

              Коментар


              • От: От два месеца на олио .....

                Искам да направя подгряване на олиото в резервоара и един съсед ми даде идеята да сложа в резервоара с олиото една халогенна лампа,той навремето е бил тираджия и като ходели по студените страни правели именно това.Та въпроса ми е опасно ли е да се сложи в резервоара халогенна лампа и ако не е опасно как да се направи.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • От: От два месеца на олио .....

                  Не е опасно, няма да стига за здраво топлене. Може да пуснеш някой нагревател, от онези малките ако ги знаеш. Май ще топли, пак слабо като лампата, но е по-здрав.

                  Коментар


                  • Re: От два месеца на олио .....

                    Здравейте аз съм нов във форума чак сега намерих време да напиша нещо.Искам да ви кажа,че от 2 години карам 50 на 50 олио и колата върви даже по-хубаво отколкото само на дизел.
                    Само трябва да е добре прецедено ,аз го остявам в един бидон 2 дена и няма проблеми.КОЛАТА МИ Е фРОНТЕРА 2,3 ТД

                    Коментар


                    • От: От два месеца на олио .....

                      Аз го цедих с дънчен плат,но голям зор.
                      Сега цедя с филтърна хартия по- добре,но пак зор.
                      А дали няма да е по-добре с тензух на няколко пласта.
                      Някой пробвал ли е при по-хладно време да разрежда палмовото масло за да не е толкова гъсто.

                      Коментар


                      • От: От два месеца на олио .....

                        Колега с филтър за вода от кафемашината. Става бързо и излиза бистричко. Струва 1.80 -2.00 лева . Води се размер 4. Като прецедиш само го измиваш с вода и веро и пак.
                        Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
                        0885544754 Светослав Стоянов

                        Коментар


                        • От: От два месеца на олио .....

                          Здравеите , слагате ли някакви добавки към нафтата и олиото сега като позастудя като бензин , керосин , ацетон или други подобни???

                          Коментар


                          • От: От два месеца на олио .....

                            Първоначално публикуван от zdravk0 Преглед на мнение
                            ...При мене поне се случи така.Смених маркучите със силиконови и всичко се оправи.
                            Колега, какви точно силиконови сложи? Те не се ли разяждат от нафтата?

                            Интересно ми е когато джипа не се кара примерно цяла седмица, и престоява навън на студено - няма ли проблем със запичане от олиото (при 50/50 смес да речем)? Мислех си за система с два резервоара - един нафта и един смес(вътрешен). Паля и гася колата на чиста нафта, а когато е загрял двигателя минавам на сместа, която се топли от вътрешната духалка под втория ред седалки.
                            Мобилна Спасителна Служба "Сдружение Офроуд" - http://www.mss-offroad.org/
                            LZ1BGE / А+ / механик-водач MTTU Падзверо (Мк2, '94, LWB 2.8TD)

                            Fortune favours the bold.

                            Коментар


                            • От: От два месеца на олио .....

                              А преди година във много подписи фигурираше : ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                              Коментар


                              • От: От два месеца на олио .....

                                Именно, от олиото няма грам сажди, по-малко азотни окиси и никакви серни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X