Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

    Има си отделна група компресорни масла, само Приста предлагат 7 вида.
    Дали стават за гориво - предполагам, че всяко минерално масло става, стига да е достатъчно рядко или разредено.

    Коментар


    • #62
      От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

      Коментар


      • #63
        От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Миналата година чистих сняг като трактора вървеше само с трансформаторно масло а температурите вечер стигаха до -15 и нямаше никакъв проблем.
        0885719173-Красимир

        Коментар


        • #64
          От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

          Колеги,имам едно камионче Митцубиши Кантер 2500кубика без турбо ,става ли да гори старо масло и ако става има ли нещо което трябва да внимавам че тук ми дават над 1 тон без пари
          Grand Vitra ddis 2008
          SEAT Althea XL tsi 2010
          Mitsubishi Canter

          Коментар


          • #65
            От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

            Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
            Колеги,имам едно камионче Митцубиши Кантер 2500кубика без турбо ,става ли да гори старо масло и ако става има ли нещо което трябва да внимавам че тук ми дават над 1 тон без пари
            В маслото не трябва да има диференциално масло,защото в него има смола.
            0885719173-Красимир

            Коментар


            • #66
              От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

              2000km след като го подкарах с трансформаторно масло, Диското ме остави на магистралата, за щастие на 10-на км от Варна.
              Задръсти се някъде около резервоара или утайника, филтъра е добре.
              Като спре дъжда, отивам да разглобявам и да търся виновника.

              Коментар


              • #67
                От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                2000km след като го подкарах с трансформаторно масло, Диското ме остави на магистралата, за щастие на 10-на км от Варна.
                Задръсти се някъде около резервоара или утайника, филтъра е добре.
                Като спре дъжда, отивам да разглобявам и да търся виновника.
                Прецеждаш ли маслото преди да го сипеш в резервоара?Не би трябвало да е от маслото аз съм нямал такъв проблем никога.
                0885719173-Красимир

                Коментар


                • #68
                  От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                  Минавам го през горивен филтър 3 микрона+утайник.
                  Там, където се е разляло по варела, е смъкнало боята.
                  Предполагам, че е свалило налепите от резервоара.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    Минавам го през горивен филтър 3 микрона+утайник.
                    Там, където се е разляло по варела, е смъкнало боята.
                    Предполагам, че е свалило налепите от резервоара.
                    А дали това е 100% трансформаторно мсло???То няма от какво да се образуват налепи по резервоара.
                    0885719173-Красимир

                    Коментар


                    • #70
                      От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                      Кой го знае какво е.
                      Шефа на пункта твърди че го е източил от трансформатор.
                      Не бях чистил утайника, изкарах доста гнусотия от вътре.
                      Но не е спряла заради това.
                      Незнайно защо, като останат 25л в резервоара, не може да засмуче. Сипах още 10 и запали.
                      Сондата е здрава, стиго до дъното. Преди две седмици карах с 10-15л в резервоара и нямаше проблеми.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        Кой го знае какво е.
                        Шефа на пункта твърди че го е източил от трансформатор.
                        Не бях чистил утайника, изкарах доста гнусотия от вътре.
                        Но не е спряла заради това.
                        Незнайно защо, като останат 25л в резервоара, не може да засмуче. Сипах още 10 и запали.
                        Сондата е здрава, стиго до дъното. Преди две седмици карах с 10-15л в резервоара и нямаше проблеми.
                        Аз го имах същия проблем,когато остане малко масло в резервоара не може да засмуква.Карай винаги с повече гориво,при 300 тди го няма този проблем.
                        0885719173-Красимир

                        Коментар


                        • #72
                          От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                          Днес го напълних догоре.
                          Обща вместимост - 100л, в менюала дават 88.6
                          Но малко избягахме от темата.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                            Колеги да ви питам има ли значение какво отработено масло ще сипя в резервоара 10в40,15в40 и т.н.т. дали е минерално или полусинтетика или синтетика.Двигателя е 2.5 TDS и възнамерявам да пробвам,че колизата доста си гори.Относно количеството в резервоара-възможно е да е изгоряла електрическата помпа в резервоара и ако е така колата може да върви само ако има над 15-тина литра,тогава ГНП-то засмуква,но този маркуч е къс и като падне нивото няма какво да дърпа горивото(възможно е да се развали и ГНП-то ако не се отстрани повредата)

                            Коментар


                            • #74
                              От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                              По принцип НЕ,колкото по рядко толкова по добре...днес запалих при -8 градуса доста трудно само на отработено масло,добре че имам нов акумулатор !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #75
                                От: Може ли дизелов автомобил да се движи със трансформаторно масло?

                                Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                                Колеги,имам едно камионче Митцубиши Кантер 2500кубика без турбо ,става ли да гори старо масло и ако става има ли нещо което трябва да внимавам че тук ми дават над 1 тон без пари
                                Колега, от моята тема http://www.offroad-bulgaria.com/show...19#post1733419 и пост http://www.offroad-bulgaria.com/show...09#post1744209 се вижда, че Муци може да върви с шарлан. Ако искаш да трампим по една тубичка трансформаторно масло за старо прецедено олио. Погледни модела на помпата, за да проверим дали са силиконови уплътнителите по нея, че нещо агресивно ми се вижда туй масълце, щом сваля боя от варела. Аз живея в кв. "Сини камъни" и след 18 часа съм свободен.
                                Георги Кулишев
                                Ямбол
                                0889 42 00 74

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X