Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почистване на масло

    По пода на гаража ми има разни петна от един мотор,който му се изля маслото,одавна е засъхнало и не прави следи,но има ли някъкъв начин да се исчисти?маслото е горяло ,черно и предполагам е непочистваемо,но все пак да попитам?

  • #2
    От: Почистване на масло

    Каква е настилката на гаража. Принципно се чисти с разтворител и абсорбент.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Почистване на масло

      Бетон.Абе отдавна мисля да правя една стойка за двигатели за удобна работа ,но все не стигам до там,тоя беше пълен с масло и го наклоних леко и всичко истече през отдушника...

      Коментар


      • #4
        От: Почистване на масло

        Тя и стойката не е панацея. Иска си голяма съдина и под нея. Опитай с чистител за спирачки или някакъв разтворител и парцал и така няколко пъти, няма да излезе съвсем, но доста ще намалее. Иначе най-добре концентрат на препарата Мафрасол, поливаш, чакаш и миеш обилно с вода. Всичко излиза, и бетона излиза....
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Почистване на масло

          Откъде мога да го намеря тоя препарат.Единия вариант е да сложа суде на люспи,но пък в момента не е удобно за миене.А другия с меглио да напръскам и после с парцал някъкъв да го обера.Лошото ,че бетона ми е нормален,ако е минат с хиликоптер и с веро ще го мия.

          Коментар


          • #6
            От: Почистване на масло

            Опитай разредител ХК-1, а след него - меглио. Трудно ще го изкараш цялото, но поне ще понамалее.

            ПП: Не е по темета, но все пак - случайно ми попадна масло за турбореактивни двигатели с изтекла годност. Перфектно е за миене на машини. Хем мие нечистотиите по-добре от нафта, хем след него остава "блажно", а не съхне като нафтата. Иначе е сравнително тънко, дори и на студено, абсолютно бяло и с прозрачност като на водка с мастика.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Почистване на масло

              Откъде го докопа бре? Аз имам един познат военен пилот,може да се изнамери нещо.

              Коментар


              • #8
                От: Почистване на масло

                Маслото "попива" в бетона и на практика няма как да го изчистиш напълно.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Почистване на масло

                  Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                  Откъде го докопа бре? Аз имам един познат военен пилот,може да се изнамери нещо.
                  Не съм го докопвал. Един приятел го домъкна, без да съм му искал нищо. Вчера като отидох на село, където не нях омаслил, всичко беше на лисица, включително и новя ми универсал. Търсих тънко масло, и баща ми ме подсети за това. ПОнеже фрезата все още е поомазана тук там с вековня гнус, съвсем случайно установих че на всичкото отгоре освен да смазва, чисти по-добре от нафта.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Почистване на масло

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Не съм го докопвал. Един приятел го домъкна, без да съм му искал нищо. Вчера като отидох на село, където не нях омаслил, всичко беше на лисица, включително и новя ми универсал. Търсих тънко масло, и баща ми ме подсети за това. ПОнеже фрезата все още е поомазана тук там с вековня гнус, съвсем случайно установих че на всичкото отгоре освен да смазва, чисти по-добре от нафта.
                    Аз го имам същият проблем,след валеж машините се "изпотяват"в гаража,и започва едно бърсане с мазен или нафтиран парцал докато светнат.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Почистване на масло

                      Не ти трябва да е турбореактивно масло, даже и обикновеното моторно масло има впечатляваща почистваща способност. Даже и отработено (ако не цапа повече, отколкото чисти, разбира се).

                      Коментар


                      • #12
                        От: Почистване на масло

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Не ти трябва да е турбореактивно масло, даже и обикновеното моторно масло има впечатляваща почистваща способност. Даже и отработено (ако не цапа повече, отколкото чисти, разбира се).
                        За отработено и дума не може да става. А обикновеното "моторно" М10Д не върши такава работа. Вероятно някаква синтетика би чистила също добре, ама нея мога да си я сипя в колата, а турбореактивното - надали. То и мирише странно, между другото.

                        ...пък и нямам какво друго да го правя, освен да си чистя машините или да го изгоря. Но чисти по-добре от нафта определено. Може би защото е малко по-гъсто.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Почистване на масло

                          Под отработено, имах предвид отработено от двигател на газ и сменено приблизително навреме. От дизелов двигател "нов внос" от Италия определено няма да стане. С М10Д не съм пробвал - земеделска техника засега нямам, а и да имах, вероятно щях да се изкуша да и сипя поне 15W40.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Почистване на масло

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            По пода на гаража ми има разни петна от един мотор,който му се изля маслото,одавна е засъхнало и не прави следи,но има ли някъкъв начин да се исчисти?маслото е горяло ,черно и предполагам е непочистваемо,но все пак да попитам?
                            Абе Добри едно време имах шеф супер визор механик и ми вика каде е изгорялото масло
                            аз му казвам еи го ... а тои............. е как еи го нали е изгоряло как еи го
                            Та горялото масло го няма немож го разля

                            Коментар


                            • #15
                              От: Почистване на масло

                              Добре де,имам предвид отработено,веднага ме взехте за мезе

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X