Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Специална смазка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Специална смазка?

    Каква е тази субстанция, която се използва за забавяне на движението на някакъв механизъм? Трябва да има и смазочно действие. Не знам как да го обяся по-точно. Например механизъм за въртеливо движение. Въпреки приложеното усилие той се завърта бавно, но плавно. Разбра ли ме някой?
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

  • #2
    От: Специална смазка?

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    Каква е тази субстанция, която се използва за забавяне на движението на някакъв механизъм? Трябва да има и смазочно действие. Не знам как да го обяся по-точно. Например механизъм за въртеливо движение. Въпреки приложеното усилие той се завърта бавно, но плавно. Разбра ли ме някой?
    Някакъв вид гъсто масло. По потенциометрите го слагат например. Обаче нито знам какво е, нито откъде може да се намери.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Специална смазка?

      Не е масло. При смазан елемент, независимо от гъстотата на смазката, той се премества с еднакво съпротивление. При търсената, колкото усилието е по-голямо, толкова и съпротивата се увеличава.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        От: Специална смазка?

        Незнам какво е,ама що не опиташ със силиконова грес,за вериги,във флакон! Излиза течна,малко пенлива,но после става като мед(пчелен).Бахти и сравнението направих!!!Абе,става като това което е в механизма,за който питаш.Незнам дали няма да се влияе от температурни разлики,ама ако не слушаш музика на балкона при минус 5градуса,май ще свърши работа!!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #5
          От: Специална смазка?

          Аз си го обяснявам като действието на хидравличните автомати за врати, а защо не и амортисьорите.. И в двата случая е масло, ако става въпрос за нещо такова изобщо...
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: Специална смазка?

            Да де, ама при тях маслото минава през калибриран отвор. При мен няма такава възможност. Днес намерих силиконова грес, но не съм пробвал. Малко ме съмнява, че ще стане.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #7
              От: Специална смазка?

              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
              Аз си го обяснявам като действието на хидравличните автомати за врати, а защо не и амортисьорите.. И в двата случая е масло, ако става въпрос за нещо такова изобщо...
              Друго е. Ония не разчитат толкова на вискозитет, или поне не само. Ако амортисьорите бяха с проста дупка, усилието на сгъване не разсте линейно със скоростта на сгъване, а го изпреварва. Има момент, от който независимо от налягането през тая дупка повече масло не може да мине. При такива условия амортисьора би се удървил и строшил. Та там обикновено изплзват клапани, които си променат ефективното сечение, в зависимост от натоварването.

              ...ама пак - на друг принцип е.

              Кажи конкретно - какъв е механизма, за какво се ползва, изобщо - подробности. Гъсти смазки все ще се намерят, ако не тук - по интернет. Грес не върши работа. Трябва да е течност, гъста като мед, примерно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Специална смазка?

                Ос във втулков лагер. В едната посока действа някакво усилие, а в другата пружина. Трябва да се върти бавно и плавно.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  От: Специална смазка?

                  Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                  Ос във втулков лагер. В едната посока действа някакво усилие, а в другата пружина. Трябва да се върти бавно и плавно.
                  Сопред мен трябва да търсиш въпросната тайнствена субстанция за потенциометри. Обаче трябва да разберем как се казва.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Специална смазка?

                    Пробвай течност от вискомуфа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Специална смазка?

                      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                      Каква е тази субстанция, която се използва за забавяне на движението на някакъв механизъм? Трябва да има и смазочно действие. Не знам как да го обяся по-точно. Например механизъм за въртеливо движение. Въпреки приложеното усилие той се завърта бавно, но плавно. Разбра ли ме някой?
                      Подобно нещо съм правил навремето за вратичката на касетен дек. Оригиналният "амортисьор" беше в невъзможно за възстановяване състояние и затова се изработиха нови детайли. Смазването беше с грес, вазелин или каквото е имало подръка, но не е било нещо екзотично. Резултатът беше почти перфектен.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Специална смазка?

                        Имам кутийка бяла грес, високооборотна. И кутийка изрично нискооборотна, кафява. Възможно е да става дума за нужното ти нещо с обратен термичен коефициент. Не съм го опитвал, прощавай.
                        Ще си отставя по съвсем малко, другото е за тебе.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Специална смазка?

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Подобно нещо съм правил навремето за вратичката на касетен дек. Оригиналният "амортисьор" беше в невъзможно за възстановяване състояние и затова се изработиха нови детайли. Смазването беше с грес, вазелин или каквото е имало подръка, но не е било нещо екзотично. Резултатът беше почти перфектен.
                          Някъде тук се крие истината - разгледай вратичката на стар дек..
                          Капака на пепелника на всеки мерседес има такъв демпфер..

                          Успех!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Специална смазка?

                            Не става. Във вашия случай усилието е еднопосочно и постоянно. А и принципът на действие е различен. При мен силата и посоката на въздействие постоянно се менят.
                            Пробвах със силиконова грес и ефектът е нулев. Разглобих един стар и мазен потенциометър и извадих малко гадна, кафява маса, с която се получи нещо, но не е достатъчно. Това което съм виждал и ми трябва е напълно прозрачно и на пипане е почти лепкаво. Разгледах няколко сервизни описания на подобни механизми, но за тази смазка няма информация. Търсенето продължава. Да обявявам ли награда? Капаро не давам!
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #15
                              От: Специална смазка?

                              Колега,пробвай с течната грес на Вюрт - HHS 2000 Като е пръскаш е течна,след малко се сгъстява и става като мед.Тегли "конци" по 15см.Не си мени особено вискозитета при температурна разлика.Абсолютно добра и може би най-добрия смазочен продукт на Вюрт.Централния им склад и офис е в бизнес парка.
                              Друго течно като мед е добавка за износени двигатели,която се сипва в маслото.Има ги във всяка бензиностанция,обикновенно в "консерви".
                              Успех!
                              Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X