Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свестен сервиз за газифициране?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свестен сервиз за газифициране?

    Имам следните изходни условия:
    - Вито 2,3 автомат, 140 к.с., 11-12/100;
    - газов инжекцион взет като "мостра".

    Смятам да му сложа една тороидна бутилка на мястото на 15"та резервна гума и да дам да му направят някакъв щит.

    Някой има ли свестен майстор, който да се навие да работи "с материали на клиента" що се отнася до кита? Естествено за труда и за гаранцията ще се разберем.

    Ако нямах въпросния кит, нямаше да се занимавам, ама сега...

  • #2
    Re: Свестен сервиз за газифициране?

    Трябва да защитиш сондата защото това е слабото място и мисля че на бутилката няма нужда но ако искаш за по-сигурно направи и на нея това е мое мнение.

    Коментар


    • #3
      Re: Свестен сервиз за газифициране?

      Оber ,свестен газаджия няма ,освен ако не си решил да пробваш.А, Yori хвалеше някакви познати на Disem ,но преки впечатления аз нямам.За съжаление с колкото такива се запознаеш ,толкова различни мнения за експлоатацията на газовата ще чуеш.Това са мои впечатления и никого не ангажирам с тях.
      B+

      Коментар


      • #4
        Re: Свестен сервиз за газифициране?

        От къде е фиурера за да му кажа каде да отиде?

        Коментар


        • #5
          Re: Свестен сервиз за газифициране?

          Хората на Севдо (disem) са добри, обади му се и се разберете...
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Re: Свестен сервиз за газифициране?

            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
            Хората на Севдо (disem) са добри, обади му се и се разберете...
            Ангажиращо,Дима,ангажиращо...Аз бях там,говорих с "капацитета",каза,че не може да го измисли,а проблема съм го описал...елементарен...Май Йори излиза прав...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              Re: Свестен сервиз за газифициране?

              Има и други начини за монтаж на бутилката.Например може да се изреже дъното и да се монтира друго от автомобил с нормална резервна гума.За това си трябва теникиджия.

              Коментар


              • #8
                Re: Свестен сервиз за газифициране?

                Моят съвет е да не се разправяш с газифициране. На подобен род кола и такъв тип уредба си е чист таралеж в гащите. Едно е да сложиш газ на Голф, кола на която всички са слагали и се знае как да се направи и съвсем друго е това което ти си намислил. Има голям шанс да не стане както трябва и тога ще намразиш газта завинаги.
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #9
                  Re: Свестен сервиз за газифициране?

                  Бе, то ясно, че икономията е майка на мизерията, ама въпросния кит го имам. Което пак не е желязен аргумент в полза на такова решение, ама...

                  Обаче инжекционът е доста гъвкав и не е голяма философия да се настрои. От друга страна, ако не ми хареса, просто ще го махна и готово. Поне ще знам от първа ръка какви са плюсовете и минусите.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Свестен сервиз за газифициране?

                    Обер,дай инфо за инжекциона.Фирма,марка,модел.Аз ще проверя става или не...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Свестен сервиз за газифициране?

                      Соти е жив пример за това как един газов инжектор превръща човека в маймуна.
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Свестен сервиз за газифициране?

                        Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                        Соти е жив пример за това как един газов инжектор превръща човека в маймуна.
                        Да бе верно ли? ... И кога ще еволюира обратно до човек?


                        СТИГА СПАМИЛ БРЕ ДИМА
                        Последно редактирано от Yordan Kolev; 01-03-07, 22:31.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Свестен сервиз за газифициране?

                          Слагай газта всичко ще си е наред няма какво толкова да се наглася.
                          Но като решиш каде, трябва да отидеш с изрядни свещи ,кабели,делко и работеща ламбда сонда

                          Коментар


                          • #14
                            До: Свестен сервиз за газифициране?

                            Снощи за първи път си газифицирах кола. Впечатлението ми от монтажа, настройките и карането са отлични.

                            Скоро смятам и другите машини да минат същата процедура.

                            Сложих тороидна бутилка на място на резервната гума отдолу с 40 литра ефективна вместимост и с т.нар. "евросонда" с обратен клапан.

                            Бях безкрайно скептичен и ме беше обзело чувството, че си съсипвам колата, ама средният разход от 14-15/100 взе да ми писва. Та, след мъчителната за инсталаторите манипулация, щото при вановете всичко е нагъчкано, дойде време за настройките и там вече настана истинското представление - набиваш лаптопа и започваш да си въртиш триизмерните графики на впръскването както ти е кеф на теб, на мотора и на автоматика. Резултатът е, че при нормалния и при "мощния" режим на автоматика не мога да преценя на какво карам, ако не гледам индикацията. За усещането на бензиностанцията, че парите се въртят по-бавно от литрите, не говоря изобщо.

                            След като й натрупам впечатления най-вече за разхода, ще й сложа един MAP, какъвто се оказа, че няма в двигателя и един Advanced processor, който е задължителен при метана, и препоръчителен при пропан-бутана, с което трансформацията ще е пълна.

                            Самата уредба я избрах след дълго проучване, както е видно от датата на темата и се надявам скоро да затвърдя мнението на доста инсталатори, че това е най-доброто в ценовия си клас, а и най-разумният изобор изобщо.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Свестен сервиз за газифициране?

                              Е вземи напиши каква е уредбата, марка, модел и цена... та и да е полезно...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X