Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо пука във въздуховода!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо пука във въздуховода!?

    Лада-Нива 21214i с обикновенна газова уредба "Ловато"
    Днес след зареждане на газ на "Лукоил " след около 30км Нивата взе да пука във въздуховода след по-рязко подаване на газ. При превключване на бензин няма никакви проблеми.Превключвам на газ и ле-е-еко подавам газ. Ускорява се нормално и поддържа скоростта без проблем.Натискам малко по-рязко педала, и пукот във въздуховода.
    Дайте някакава идея!
    Само да доуточня;двигателят има датчци на КВ и РВ ако ще помогне за нещо.
    Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

    Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

  • #2
    До: Защо пука във въздуховода!?

    Свещи!
    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

    Коментар


    • #3
      До: Защо пука във въздуховода!?

      Кабели

      Коментар


      • #4
        До: Защо пука във въздуховода!?

        Хората написаха, остава третият възможен проблем - много богата или много бедна смес. Или свършили мембрани на изпарителя, довеждащи до това. Или задръстен филтър за газ.

        Коментар


        • #5
          До: Защо пука във въздуховода!?

          И на мен първо това ми мина на ум но кабелите са здрави а свещите в много добро състояние. То ако са те нали и на бензин ще имам проблеми.
          Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

          Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

          Коментар


          • #6
            До: Защо пука във въздуховода!?

            Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
            И на мен първо това ми мина на ум но кабелите са здрави а свещите в много добро състояние. То ако са те нали и на бензин ще имам проблеми.
            Не е точно така - на бензин точно този проблем (пропуски в запалването) се проявява доста по-трудно. Прегледай газовия филтър, най-лесно, хем може да не го сменяш, даже и да е пълен със сажди. Като го стръскаш от тях пак ще потръгнат нещата. Поне временно.

            Коментар


            • #7
              До: Защо пука във въздуховода!?

              Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
              И на мен първо това ми мина на ум но кабелите са здрави а свещите в много добро състояние. То ако са те нали и на бензин ще имам проблеми.
              Колега,сменяй!На бензин може и да не пука,ама газта иска перфектни кабели,свещи,капачка,палец.
              Сменяй и пиши
              Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

              Коментар


              • #8
                До: Защо пука във въздуховода!?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Хората написаха, остава третият възможен проблем - много богата или много бедна смес. Или свършили мембрани на изпарителя, довеждащи до това. Или задръстен филтър за газ.
                Мембраната е на 2-3000км ама не пречи да е сдала багажа.
                Утре ще отворя филтъра и той е на 2-3000км
                Бедна или богата смес - може би е това!
                Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                Коментар


                • #9
                  До: Защо пука във въздуховода!?

                  С какъв изпарител си,вакумен или електрически,дано не е първия.Виж и нещо да не си намокрил по тоците.А сега как е тъмно,пални я и виж под предния капак да не е дискотека.
                  JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                  Коментар


                  • #10
                    До: Защо пука във въздуховода!?

                    Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
                    Колега,сменяй!На бензин може и да не пука,ама газта иска перфектни кабели,свещи,капачка,палец.
                    Сменяй и пиши
                    Не винаги!Смених всичките изброени неща,е така,само и само да са нови,и започна да прекъсва.Оправи се с малко предварение.
                    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                    Коментар


                    • #11
                      До: Защо пука във въздуховода!?

                      Изпарителя не е с вакум.Сега гледах кабелите - няма дискотека /има едни много слаби светлинки но тях си ги е имало винаги/ ! Аз не мога да променям предверението /пуста компютърна мода/ Утре на светло ще я мислиме някак.
                      Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                      Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                      Коментар


                      • #12
                        До: Защо пука във въздуховода!?

                        Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
                        Изпарителя не е с вакум.Сега гледах кабелите - няма дискотека /има едни много слаби светлинки но тях си ги е имало винаги/ ! Аз не мога да променям предверението /пуста компютърна мода/ Утре на светло ще я мислиме някак.
                        Колега,как така "много слаби светлинки' Хората и помен от светлинки нямат и пак сменят кабелите.И си решават проблема.Пак казвам-смени си и кабелите и свещите дори.Да са някакви що годе прилични.За свещи NGK,за кабели,незнам.Аз съм си взел на Tesla,засега съм доволен.
                        Успех.
                        п.п. Не забравяй,че тези неща са консумативи.
                        Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                        Коментар


                        • #13
                          До: Защо пука във въздуховода!?

                          Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
                          Колега,как така "много слаби светлинки' Хората и помен от светлинки ...
                          Въпрос на тъмнина и добро зрение. ВСИЧКИ кабели светят. Добри са, когато не светят много и няма ясно оформени искри около тях.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Защо пука във въздуховода!?

                            Дали е вакуумен или електромагнитен изпарителят, няма никакво значение за гърмежите. Дори вакуумният спира по адекватно газта при неработещ двигател и включен контакт. Просто там блокировката действа върху мембраната за ниско налягане и на практика спира газта на изхода на изпарителя, докато електромагнитният спира газта на входа, или между двете степени и така, газта останала в изпарителя изтича, въпреки, че клапанът е затворен.
                            В конкретния случай гърмежи се получават най-вероятно от БЕДНА смес. За начало отвий малко кранчето. Най-вероятно ще спре да гърми, ще тръгне (доколкото при Нива е валидно това понятие) и разходът няма да се увеличи. Прекомерното затваряне не води до икономия а напротив.
                            Също така е възможно да гърми от пробили кабели свещи, капачка и палец.
                            Кабелите може да сложиш от някой нормален автомобил, но палецът и капачката не стават от друго, а е малко вероятно да намериш нови читави. Освен от някоя древна жигула с оригинални такива...
                            Малко вероятно, но провери и филтъра на газовия клапан, както и сондата в бутилката.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Защо пука във въздуховода!?

                              Той, за улеснение, няма капачка и палец.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X