Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли или не?!?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли или не?!?!?

    Неколко въпроса

    Имали сонда за газова бутилка с два изхода??

    Може ли да вържа два изпарителя и с тройник да ги пусна към БЛОС-а...газовия карбуратор??? Теоретично трее да стане, ма дали ше се дави в ниските???

  • #2
    До: Може ли или не?!?!?

    Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
    Неколко въпроса

    Имали сонда за газова бутилка с два изхода??

    Може ли да вържа два изпарителя и с тройник да ги пусна към БЛОС-а...газовия карбуратор??? Теоретично трее да стане, ма дали ше се дави в ниските???
    Така зададен въпросът звучи сякаш един изпарител не стига да храни двигателя.

    Преки наблюдения имам по първия въпрос - отговорът е, че по-скоро няма.
    Вариантите за решение на сондата с два изхода са няколко:
    Сравнително лесно: По-добела тръба - 8 мм.
    две бутилки с две сонди - работи добре, но проблемът е, че цената скача много. Друг проблем е че изразходва неравномерно бутилките (на две коли съм гои виждал това, загадка е ).
    Една бутилка с две гърла - може да се направи поръчкова, правено е в България. По този начин елиминираш недостатъчците на горните две решения.
    Последно редактирано от Георги-trimata; 28-12-09, 22:50.
    Георги Гатев

    Коментар


    • #3
      До: Може ли или не?!?!?

      Дори 6мм тръба е достатъчна. Тройник и два изпарителя.
      Само не разбрах защо ще си правите живота толкова труден.
      Ако някой ми мкаже, че е намерил майстор който може да синхронизира 2 изпарителя на ниски и високи обороти със и без газ,да работят еднакво, няма да му повярвам.
      Ако трилитровия мотор е проблема...украинците карат триоси на газ с по един изпарител. А ония мотори със сигурност харчат повече от един Бенц.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #4
        До: Може ли или не?!?!?

        Какво трябва да захранваш?

        Коментар


        • #5
          До: Може ли или не?!?!?

          Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
          Неколко въпроса

          Имали сонда за газова бутилка с два изхода??

          Може ли да вържа два изпарителя и с тройник да ги пусна към БЛОС-а...газовия карбуратор??? Теоретично трее да стане, ма дали ше се дави в ниските???
          Може.И 5 изпарителя можеш да вържеш,ама защо???С какъв си в момента?Какво искаш да храниш?На БЛОС-а му трябва "обемен" изпарител..."и вАрви кат мАтор".
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            До: Може ли или не?!?!?

            Проблема е навремето ми продадоха уж най-голямото Ловато, а според мен е най-много 140kw.....двигателя е 560 сек или около 300к.с.

            Дълго мислих...намерих си горивна рейка на парче, 8 дюзи от Орел ХЕ или 240см3, помпа некво китайско менте на Валбро 225л/мин, остана датчик температурен от Форд, некъв мотор за празен ход да организирам и една Мега...ЕДИС-а така и така го имам и съм на бензин.

            Ма определено не ми се занимава с тоя филм..поне засега.

            Най-разумно ми се вижда два изпарителя по 140kw вързани с тройник към БЛОС-а и той да си дозира.

            Към колегата Нинджа 1...какво имаш предвид обемен изпарител?

            Коментар


            • #7
              До: Може ли или не?!?!?

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              ..украинците карат триоси на газ с по един изпарител. А ония мотори със сигурност харчат повече от един Бенц.
              Проблема на триоса и вобще при тоя вид сравнения е, че не става въпрос за обем на двигателя, а за мощност.

              Т.е. Газ 66 виетнамка с 5 литров мотор примерно се храни със същия изпарител за Голф 2.0.......или Уаз 3.0 или 100к.с = Фиат Мареа 1,6.

              Коментар


              • #8
                До: Може ли или не?!?!?

                Храна се купува не според големината на обора,а според броя на конете които ядат в него.
                Може да вържеш два изпарителя,определено ше е по-добре, и задължително тръба Ф8.Сондата също трябва да се пипне(инертния клапан)

                Коментар


                • #9
                  До: Може ли или не?!?!?

                  Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                  Към колегата Нинджа 1...какво имаш предвид обемен изпарител?
                  Има едни изпарители на Виалле,които дават голям моментен дебит газ.И съответно са подходящи за плочки или ГК-ри,на които входящите диаметри са по-големи от стандартните за малолитражки.
                  С 140kw Ловато и БЛОС няма да захраниш тоя мотор.Или няма да има ниски,или средни или високи.Ако ще оставаш с него,аз бих напрвил следното:
                  Нова сонда от бутилката и тръба с диаметър мин. фи-8,след това разделям с тройник с мах фи-4 на 2-та изхода(светкаш ли?).Двете тънки тръби минават през клапан и отиват в съответния изпарител.Така ще гарантираш захранването на сурова газ към изпарителите.
                  Хм..Блос-а с колко извода беше,че съм забравил?
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Може ли или не?!?!?

                    BLOS-а има само вход за изпарена газ....и там според разреждането отваря дросела за въздух и съответно отвора за изпарена газ.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Може ли или не?!?!?

                      Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                      BLOS-а има само вход за изпарена газ....и там според разреждането отваря дросела за въздух и съответно отвора за изпарена газ.
                      Тъй де,знам какво е и как работи.Не помня колко входа имаше,един или два?
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        До: Може ли или не?!?!?

                        Само един...т.е. ше вържа изпарената газ през тройник...и май нема кво да ги синхронизирам...колкото пуснат, толкова..

                        Коментар


                        • #13
                          До: Може ли или не?!?!?

                          Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                          Само един...т.е. ше вържа изпарената газ през тройник...и май нема кво да ги синхронизирам...колкото пуснат, толкова..
                          Да.Маркучите от 2-та изпарителя ги съедини през тройник в един маркуч и го мушкай в БЛОС-а.За настройката обаче ще е малко по-ш...о.Аз бих настроил празния ход от иглата на изпарителите поотделно,като после бих затворил ниските от БЛОС-а,щото ще дойде богато.
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #14
                            До: Може ли или не?!?!?

                            Момчета, май някои от вас трябва да я почнат тая теория от начало.

                            Сено не се купува според броя на конете а според това колко сер@т.

                            По 6мм медна тЪрба при 4 атм. може да се докара 300 литра на час. Проблема ще е газовия клапан, че дупката вътре е 2мм. Трябва друг по голям. Оня клапан в бутилката е добре да се доработи или изхвърли.
                            ...колко е входа на тоя БЛОС и за какво ти е всъщност?
                            Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                            За съжаление тоа БРЦ БЛОС е свален от производство...щото явно бъдещето е на инжекционите....

                            ....американчета...тиа пичове имат доста голям асортимент от газови карбове, редуктори и секви джаджи. Предлагат изпарители от 0,5 до 2000к.с. .......

                            И 4 изпаритела да сложите на входа на тоя Блос ще стане задръстване при много газ.
                            По-добре един изпарител с обогатителна камера за "всичката газ". Добавя се втори изход на ниското налягане ако диаметъра на входа на БЛОСа позволява, сменят се трите жигльра с доработени и ставате победители.
                            Последно редактирано от drukman; 30-12-09, 04:00.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #15
                              До: Може ли или не?!?!?

                              Тия дни трее да му се смени гарнитурата и филтъра на автоматика и ше е относително в движение курника.

                              Та да ми препоръчате газаджия, който да знае сичките тия тайни които се споменаха

                              ...неква съчма при сондата
                              ..2мм отвор в газовия клапан
                              ..8мм тръба
                              и т.н трикове като човека е от София???

                              Предварително Благодаря!!!

                              П.С. Па ако има и газ анализатор ше е най-добре.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X