Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем на газ

    Имам проблем с газта и ще съм благодарен ако някой може да ми помогне.
    Когато карам на бензин няма проблеми. Когато съм на газ, пали веднага, но няма мощност. Като покарам малко и позагрее, се пооправя, ама пак като натина газта е реагира както трябва. На ниски обороти няма мощност. Като загрее и като я оставя на празен е форсирана на към 2000 оборота. Когато карам и съм дигнал обороти, като отпусна газта още няколко секунди се ускорява. Като превключвма скоростите , особенно ако съм на по високи обороти, като натисна съединителя се изфорсира на към 4000 -5000 оборота. С карбуратор от жигула съм. Водих я на центровка на газта, взма я, въви добре и след 100 км пак така.

  • #2
    До: Проблем на газ

    Признаци на скъсана мембрана на изпарителя
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      До: Проблем на газ

      И така: откъде смуче въздух?

      Коментар


      • #4
        До: Проблем на газ

        Колега къква марка и модел ти е испаритела ?
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          До: Проблем на газ

          Ами пролетта мембраната беше скъсана и занесох изпарителя да му я сменят. Не вярвам да се е скъсала досега пак. Изпарителя изобщо не знам каква марка е. Мога да го видя, ама след 2 седмици, защото си държа колата в едно село дето ходя на лов. Като си сменях карбуратора, ми смениха и плочката с "горна". Гледах 2-та маркуча от тройника. Единия влиза в карбуратора, другия в един маркуч след карбуратора. Гледам обаче, че от карбуратора излиза едно тънко маркуче, което се мандахерца свободно. Не е закачено никъде в единия край.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем на газ

            Дали може да е от смучене на въздух? Как да разбера от къде може да смуче? Селския майстор разбира от ходова част, ама от газови уредби не. Пък ако река да ходя до близкия град, ще изгубя един ден.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем на газ

              Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
              ...от карбуратора излиза едно тънко маркуче, което се мандахерца свободно. Не е закачено никъде в единия край.
              Няма такива маркучета в колата.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем на газ

                Ясене, в твоята може да няма, ама в моята има
                Освен ако не халюцинирам нещо.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем на газ

                  Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
                  Ясене, в твоята може да няма, ама в моята има
                  Освен ако не халюцинирам нещо.
                  Ясно де - и в моята Самара имаше тези дни и аз споменах много майки, докато го видя. Разбери откъде е и го мушни там.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем на газ

                    Хм, аз ако знаех, щях да го мушна.
                    Имаш ли представа какво може да е това маркуче на карбуратора?
                    Питах майстора, ама ми каза, че било така, щото стария ми карбуратор бил друг чешит. Освен това новия карбуратор няма изход за излишното гориво, и маркучето което връща гориво в резервоара е запушено с клечка.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем на газ

                      не е зле да напишеш кой карбуратор е това, така не ми става ясно. Примерно каталожния номер или направо го снимай. Тези с обратен път за горивото са по-добри, нямам идея защо си го сменял.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем на газ

                        Ще го снимам и ще ти гопратя, ама след 2 седмици, че сега нямам път натам. Сменях го, защото стария беше някакъв модел който даваше големи проблеми. Почиствах го редовно, обаче колата върви 10 км и спре. Изчакам 5-10 мин и можеш да запалиш и пак 5-10 км и пак спре. Нищо не помагаше. Срещнах един, който имал същият проблем на служебната си нива (беше монтьор) и ми каза, че за този модел оправията е нов карбуратор.
                        Модела ми е 21213 от края на 1999 г.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем на газ

                          Аа, ясно. Пазиш ли проблемния карбуратор? Ще се споразумеем нещо.

                          21213 с жило ли задейства газта, или с лостове?

                          Коментар


                          • #14
                            Не го пазя, дадох го на един, ама може да питам дали го ползва и да ти го пратя. Мисля, че му стоеше неизползваем, освен ако не го е дал на някой.

                            За жило или лостове е сложен въпрос. Мисля , че е с лостове, защото като го сменяха, казаха , че лостчетата били дълги и ме накараха да взема от моргата и жигулските лостчета и капака също. Ако става въпрос за тези лостчета де. Технически не съм грамотен, теоретично съм подкован по някой проблеми ама по този хич ме няма.
                            Последно редактирано от Ясен; 30-11-09, 10:12.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем на газ

                              С лостове е, иначе нямаше да ти трябва капака. На жигулските карбуратори задвижването е от другата страна. Щом е с лостчета, провери дали се движат (връщат) лесно.

                              А за карбуратора - питай. На мен новите са ми значително по-лесни, и теоретично, и на практика.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X