Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ГИ D.T. Gassystem

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ГИ D.T. Gassystem

    Здравейте
    днес като се прибирах от морето в 40 градусовата жега забелязах че ми мигат едновременно индикаторите за бензин и газ. Газовата е някаква полска, на копчето тише D.T. Gassystem. Когато всичко е нормално си мига зеления диод за газ, като загрее и превключи свети постоянно. При работа на бензин свети червен диод. Сега при опит да прехвърли на газ започват да мигат и двата диода едновременно. Първо помислих че е в някакъв авариен режим и е превключила на бензин, но реално колата си работи на газ. Ако обърна на газ и съм в режим на ППХ си свети светодиода за режим газ без да индикира проблем, ако обаче подам газ веднага забива тази грешка. Явно е нещо с инжекторите, но какво?Много рових но никъде не открих какво означава тази индикация. Някой може ли да помогне с инфо?

  • #2
    Стрелям на посоки - може ли завишено налягане в бутилката да бърка работата...

    Коментар


    • #3
      Аз си мисля по скоро за обратното, ниско налягане. Тази сутрин беше 28 градуса и проблема си го имаше. Измерих бобините на инжекторите, по 3 ома са си. И когато в 13:30 се качих пак на колата, а температурата навън беше 41 градуса проблема изчезна. Може и редуктора да е за смяна, газовата е на 8 години и на 100х. км. Никога не е чистен и филтъра на този редуктор. Но странното е че колата си върви, дори и като я напъвам. Не е забивала нос, не е светвал чек. Astra G е колата, бързо пали чека ако нещо не е наред със сместа. Ако продължи проблема ще я карам на диагностика явно.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X