Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на газ - мистификация, или ромпетрол крадат като живи цигани ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход на газ - мистификация, или ромпетрол крадат като живи цигани ?

    Количката ми е старичка тойота корола 1,3, '98-ма год, с най-обикновено / турско,май/ АГУ; среден разход на газ 8-10/100 макс, защото я ползвам основно за работа - 15 пъти месечно, по около 8 км в двете посоки - най-шибания режим, със 7-8 светофара в едната посока,навалица и т.н. Профилактично, един-два пъти месечно я издухвам извънградско, хем да позареди акума, хем да се продуха малко, хем да се празгелдисам малко - около 100-тина км. На това каране, ми дава горният разход, като колата си върви прилично. Зареждам основно на ромпетрол - малка бензиностанция в бургаския к-кс Славейков срещу стария Приборостроителен завод, и сегиз-тогиз на Дега, която ми е на пътя на гезмето, в Средец/Грудово. При зареждане, винаги казвам на газаджията да спира при първото 'чукване" на клапана, и общо взето слушат, не я гъчат...и винаги отчитам пробега спрямо разхода, след което отново занулявам километража - и винаги я пълня до откат бутилката. По-миналата събота, рано-рано сутринта около 07.00 часа, при изминати около 240 км, зареждам на споменатия ромпетрол - около...27 литра ? Силно се очудих, и ако сърбин бе надникнал в побелялата ми глава, щеше да ме погледне с уважение... Повече се учудих, обаче вчера, когато на Дега в Грудово, при изминати 140км, спрях да допълня бутилката и тя пое....6,7 литра, което практически е невъзможно, а нивомера си показваше пълна до горе - в червената чертичка даже?! Съжалявам за дългият пост, и се извинявам за което, ама явно акъла ми е къс да си обясня тези явления, обаче асоциацията "Ромпетрол" и роми - т.е. цигани , ме обсеби жестоко...може и да греша, та за това пиша.
    ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

  • #2
    Евентуално крадат 1,5%,колкото имат право.Проблемът е по-скоро в клапан,налягането,с което ти пълнят газ е различно,а и не се засича разход така...Пълни се до откат,зануляваш дневния брояч на километрите,а когато свърши газта,смяташ

    Коментар


    • #3
      аз не разбрах от какво се оплакваш, изминал си 380км. с 34литра газ, което е малко под 9/100???

      но като стана дума за тази верига, при мен се получи друго с тяхната газ: колата се държи добре до 4000 оборота, нагоре пищи и прехвърля на бензин, а газ си има..... заредих от ОМВ и о, чудо - проблемът изчезна
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От както съм взел сегашната ми кола зареждам нафта само на споменатата бензиностанция. Оплаквания никакви. Няколко пъти слагам по 5л нафта в туба. Няма надолу, няма нагоре. Винаги е била точно на отметката за петте литра.
        Пак да не стане грешка, малко по-надолу отсреща е Кауфланд, нали?
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #5
          Пълни се до откат,зануляваш дневния брояч на километрите,а когато свърши газта,смяташ
          Защо така? Може би, разхвърля относителната разлика на повече км. и така е по-точно ? Бутилката ми е 32 / пълна около 27л/л,и дали ще деля на 1,5,; 2; или 3, мисля, че не е драстична, както в моя случай,нито съществена разлика, ако разсъжденията ми са правилни ?

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          аз не разбрах от какво се оплакваш, изминал си 380км. с 34литра газ, което е малко под 9/100???....
          :
          Не, допълвам бутилката, и деля количеството на изминатите километри, а в моят случай, става въпрос за драстично разминаване на ср.разход при ДОпълване(!) на бутилката при различни ГАЗстанции.

          ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от old tramp Преглед на мнение

            Не, допълвам бутилката, и деля количеството на изминатите километри, а в моят случай, става въпрос за драстично разминаване на ср.разход при ДОпълване(!) на бутилката при различни ГАЗстанции.
            Абсолютно нормална ситуация, на ромпетрола са ти препълнили бутилката поради някаква причина, после си допълнил по малко, тъй като помпата на другата газстанция сигурно е с по ниско налягане. Разхода най точно се мери като си записваш колко си заредил и след 1000-2000 километра смяташ. Иначе пълно-пълно при газта е малко афиф работа.
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              Каквото има за казване по въпроса, Скорпиона го е казал.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #8
                Пропан бутанът се мени според сезона и е нормално да има разлики в какво ли не, зависи от особеностите на автомобила и инссталираното газово как се проявява разликата.

                Коментар


                • #9
                  На мен преди мнооооооого години ми се случи обратната ситуация. Карам "Фиат Крома" София-В.Търново (бангията беше с 2 карбуратора, поддържаше 200 км/ч, харчеше над 20 л. газ при тези режими). Пълня догоре газ на В.Търново - влизат само 6-7 литра ... продължавам, но към Шумен газта в бутилката свършва
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    Абе крадат и повече . Аз от няколко години наблюдавам следното . Зареждам в Русе ( без значение къде, доставчика им е един и същ ) разход 12-15 градско и 11-13 извънградско. Зареждам в някое друго населено място, в някои от големите , разход 10-13 градско и 7,5-11 извънградско .
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #11
                      Най-вероятно са те напълнили на ромпетрола до абсолютно пълно.

                      Аз от тяхната нафта съм възхитен.
                      Разхода падна на борд компютър с почти 2 л / 100 км
                      По норматив (книжка, градско) го дават 10, а в момента показва 8.1. Софийско градско.
                      Какво да искам повече?

                      Такива резултати имаше с австрийска нафта на немски пътища.

                      Марешки си ги прави точно 10. Плюс минус 0,1 - 0,2. Което означава че и неговата нафта е в рамките на норматива
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • #12
                        Благодаря на озовалите се за разясненията, и особено на Скорпиона. Въобще не ми мина през акъла, че това е възможно, даже ми прозвуча абсурдно, но както са казали древните : Credo quia absurdum est !

                        До Камено карп : Точно същата, радвам се, че впечатленията са ти отлични, а и на мен ми е удобна, но ми олекна най-вече, че НЕмародерстват гнусно !
                        Последно редактирано от old tramp; 17-12-20, 12:29.
                        ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

                        Коментар


                        • #13
                          Плътността на втечнения газ пропан-бутан LPG, е силно зависима от околната температура. На мен лятото ми се е случвало да влизат по-малко литри, особено следобед в големите жеги. А зимата понякога са влизали и 1-2 л. повече от номинала на бутилката ( 80л.). При зареждане на напълно празна бутилка.
                          -Чем занимаетесь по жизни?
                          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                          Коментар


                          • #14
                            В светлината на всички отговори, си имам един въпрос, на който не мога да намеря верен отговор.

                            При празна бутилка - в смисъл - карал съм, докато свърши газта, зареждам очакваното количество - 40 литрова бутилка поема 36 литра с някакви минимални отклонения.

                            При непразна бутилка - независимо колко е непразна - дори и литър да има в нея, тя поема 5-6-7 литра, и после изключва като добре напълнена.
                            Това е постулат - независимо къде зареждам - явно проблема е при мен, но какво точно трябва да търся?

                            Така е, от поставянето на АГУ-то до ден днешен.
                            Не ми е особен дерт, освен, че не мога да си планувам зарежданията.

                            Накъде да се ориентирам за решаване на проблема?

                            Коментар


                            • #15
                              Изкарай бутилката докрай, свали сондата на безопасно място, разглобия и продухай пътя на газта. Ако искаш можеш да модифицираш лекинко и поплавъка, да зарежда още някой и друг литър повече. Като го изкривиш нагоре.
                              -Чем занимаетесь по жизни?
                              -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                              -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X