Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Lovato пищи не минава на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Lovato пищи не минава на газ

    Здравейте! Имам проблем с газова уредба Lovato Smart след цял ден престой когато съм на работа спря да преминава на газ пищи бавно и не показва нивото на газта. Има газ в бутилката, филтъра е чист, но не преминава на газ и това е. Ако някой е запознат с такъв проблем моля да помогне
    Ето и видео

  • #2
    Аз имам подобен проблем с Принс. След престой, когато е карана известно време не обръща на газ. Дава високо налягане на газта. Сменено е всичко - филтри, платна, един клапан пред изпарителя. Между другото, когато сменихме клапана за една-две седмици нямаше проблеми. Та може и налягането да е високо, не да не преминава газ.

    Коментар


    • #3
      Трябва да се закачи на компютър. Веднага ще си изпее проблема. Другото е гадаене.

      Аз имах подобен проблем от датчик за температура на изпарената газ. След такова чудене на боб, софтуера веднага си каза. 10 лв за датчик и 20 за газаджията. За 2 седмици чудене ги бях изгорил в каране на бензин.
      Последно редактирано от bullet_pk; 16-08-20, 09:50.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        Добро начало е проверка на клапаните - на бутилката и на изпарителя. После диагностика и ще си каже какво и е.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          Добро начало е проверка на клапаните - на бутилката и на изпарителя. После диагностика и ще си каже какво и е.
          Най-добре да се съчетаят двете неща при кадърен газаджия - рядко се намират, но все пак ги има.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            Всъщност, проверката на клапаните не е висша математика и може да я спретнеш с помощта на приятел. При нормално загрят до 80о двигател, караш някой да натиска копчето за превключване, а ти си държиш ръката върху елмагнита на клапана. Освен самото щракване, което се чува, трябва да усетиш с ръка и почукването на сърцевината при отваряне на клапана.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • Иван Жоров
              Иван Жоров коментира
              Редактиране на коментар
              При мен беше още по-просто - гайката дето държи бобината се беше развила и бобината висеше на кабелите на педя от самия клапан.

          • #7
            При мен се оказа боклук в изпарителя. Всичко беше сменено, но от някъде беше проникнал.

            Коментар


            • #8
              Значи историята е с добър край, Честито
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X