Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Щуцер за авторадиатор (Ситроен) - Къде в София?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Щуцер за авторадиатор (Ситроен) - Къде в София?

    специалист
    Joined: Sat Mar 21, 2009 5:07 pm
    Posts: 628
    Location: София
    Къде в София има шанс да се намери търся щуцер, но с шапка (заради опръстена)?
    Месинговия едва ли ще стане за целта.
    Става и от радиатор на пежо от 90те , но не можах да намеря.
    За Ситроен ZX 92ра ми трябва.

  • #2

    Струва ми се, че от рейка за ГИ би станало. Важна е и резбата, а ти не си я дал, ама предполагам е ситна, нещо като M10x1. Та точно на рейките има подобни щуцери. Едните са M8x1, а другите са M10, а стъпката не съм я мерил. Ако искаш мога да я премеря. Вътрешният отвор не е проблем, заводски е 1.5мм, та може да си го разпробиеш на 5мм. Обаче Ф-то, където се надява маркуча е 5-6мм. Не си дал ф-то на маркуча.
    Според мен никаква шапка не ти е нужна. Малко тефлонова лента и ще стане прекрасно.
    Другото е стругар.
    В магазините, които знам(за пневматика), имат само инчови резби.
    А това на снимката(задрасканото) прилича на щуцер за карбуратор, и от тях има с резба M10x1. Просто навиваш лента и стягаш. За маркуч към 10мм са, от магазин за газови уредби може да вземеш.
    Последно редактирано от venkabg; 31-12-19, 16:21.

    Коментар


    • #3
      На месинговия една шайба не става ли да му сложиш? По снимката поне ми се струва ще стане.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        Старс 94 нямате ли си в София?Ако си нямате или ти е много спешно навивай тефлонова лента на бронзовия и стягай внимателно, ще надживее радиатора.

        Коментар


        • #5
          Бягай при стругар.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
            Струва ми се, че от рейка за ГИ би станало. Важна е и резбата, а ти не си я дал, ама предполагам е ситна, нещо като M10x1. Та точно на рейките има подобни щуцери. Едните са M8x1, а другите са M10, а стъпката не съм я мерил. Ако искаш мога да я премеря. Вътрешният отвор не е проблем, заводски е 1.5мм, та може да си го разпробиеш на 5мм. Обаче Ф-то, където се надява маркуча е 5-6мм. Не си дал ф-то на маркуча.
            Според мен никаква шапка не ти е нужна. Малко тефлонова лента и ще стане прекрасно.
            Другото е стругар.
            В магазините, които знам(за пневматика), имат само инчови резби.
            А това на снимката(задрасканото) прилича на щуцер за карбуратор, и от тях има с резба M10x1. Просто навиваш лента и стягаш. За маркуч към 10мм са, от магазин за газови уредби може да вземеш.
            Ako правилно съм сметнал - е M10x1.
            Някой магазин да кажете в Сф за подобни чарколяци? В Стар 94 по тел нещо не се разбрахме.
            Този на снимката не ми върши работа, защото маркуча може да се изхлузи (къс е накрайника).

            Коментар


            • #7
              Ако искаш ще снема подробно размерите на щуцер за рейка на ГИ.
              Иначе магазини за газови уредби да искаш. Аз пазарувам от тези на бул. Ботев.
              Иначе щуцери от пневматика във Варум има, ама май са все инчови. Потърси фирмата в интернет.
              Надявам се ръководството на Форума не го сметне за реклама. Нямам нищо общо.

              Коментар


              • #8
                Намерих го, но все в онлайн магазини. http://autogasmarket.net/index.php?r...product_id=253
                Ще изпратя баща ми, надявам се в този район ще има попадание: бул. „Христо Ботев“ 80 и 97, Цар Симеон 160... магазин за газаджийски елементи - искам да набележа 2-3.


                Трябва да взема и такава плочка за моноинжекцията, че нещо само придърпва и губи мощност, непълно горене... та изключвам едно по едно нещата
                Последно редактирано от hakama; 05-01-20, 11:31.

                Коментар


                • #9
                  След 5-6 магазина, намерих почти нещо което да стане, но ще трябва дообработка.
                  Гледам тук това е идеално, но резбата инчова ли е - т.е. няма да свърши работа.
                  Надолу има и таблица.
                  https://varum.bg/product/2865/nakray...10-r1-8-m.html

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X