Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за приспособяване на двигател за работа на метан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпрос за приспособяване на двигател за работа на метан

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Е затова ли толкова плачат за 300 кинта на километър
    Затова. Защото са мърлячи.

    Коментар


    • #17
      До: Въпрос за приспособяване на двигател за работа на метан

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Не знам колко му е часовия разход, но да ходи в морето с горивен запас за едно денонощие, с претоварена лодка без запас по плавучест, за мене е ритуално самоубийство.
      Съжалявам,че съм пропуснал най-важното - разхода на гориво.Той е 1 литър пропан бутан на час при високи,но не максимални обороти на двигателя. Разхода на бензин е същия. С пропан-бутановата бутилка от 25 литра лодката се движи около 25 часа . Така,че не смятам,че ще са необходими бутилка от по 6/700 кг,както се изказа някой колега.60литрова бутилка,която побира около 10кг метан и тежи 60/70кг трябва да е достатъчна.Но щом казвате,че ще е проблем зареждането на метан-станция и монтиране/демонтиране от лодката най-вероятно ще се откажа .

      Коментар


      • #18
        До: Въпрос за приспособяване на двигател за работа на метан

        Има един друг момент. Доколкото съм запознат с някои малко по-стари норми и изисквания, пропан-бутан на плавателен съд не е много желателен. Поради простата причина, че той е по-тежък от въздуха, а обикновено лодките имат някаква (макар и малка) част под вода. При някакво изтичане на гориво, то няма къде да отиде, стои в най-ниското и си чака искрата. Метанът е по-лек от въздуха и при евентуален пропуск си бяга в "тавана".

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X