Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се регулира предвaрението

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се регулира предвaрението

    Здравейте, ако може някой да ми обясни по какъв начин се регулира предварението на запалването за Лада Нива 1.7i .На автомобила е монтирана об.газова уредба "Ловато" .Ако предположим че софтуера е написан за работа на бензин то при превключване на газ как може да се постигне необходимото предварение на запалване ? Към автомобила е монтирано допълнително единствено някакъв емулатор на "Старгаз" за 4 цилиндъра но той е закачен към дюзите на инж. и клапаните на изпарителя.
    И още един въпрос; При не много голям наклон и малко бензин помпата не може да подкачи гориво /спрял автомобил/.Направена е че първо пали на бензин и после превключва на газ.В такава ситуация ако подам + на клапана на изпарителя би трябвало да я запаля на газ но има ли възможност да ми се случи случка?!
    Последно редактирано от Ясен; 10-07-08, 01:52. Причина: предвАрение се пише !
    Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

    Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

  • #2
    До: Как се регулира предвaрението

    Не би трябвало да е нужно да се грижиш за предварението. Компютърът има доста адекватен алгоритъм за избор на предварение, като използва сигнала от датчика за детонации и "оптимистична" таблица. Би трябвало да успява да се пренастрои сам минута-две след превключването на газ и практически веднага - при превключване на бензин. Софтуерът е писан доста ларж, най-малкото за да използва всякакви бензини.

    За газовата уредба и включването на бензин - сигурен ли си, че няма по-интелигентен начин да запалиш направо на газ? Повечето имат, не знам конкретно за твоята АГУ. Пробвай да задържиш бутона за превключване при завъртане на контактния ключ.

    Да подадеш напрежение на изпарителя е допустимо, така или иначе го управлява малко реленце, на което нищо няма да се случи. Просто е неприятна кръпка и е уместна само в гората. Ако не откриеш начин за преодоляване на автоматиката, просто я махни и я замени с честен, обикновен ключ.

    Коментар


    • #3
      До: Как се регулира предвaрението

      Това е ключа за превключване но както и даго натискам преминава от бензин на газ само над 2000 об/мин. Не е болка за умиране. Може би е по-добре и за бензиновата уредба щото иначе ще започна да паля само на газ и някой маркуч или мембрана се разсъхнал и т.н.т./Този номер съм си го спретвал вече/.
      За предверението не допусках че софтуера е написан толкова добре!
      Нивата работи добре и на бензин и на газ та въпросът ми беше чисто теоретичен.
      Благодарско за отговора!!!
      Прикачени файлове
      Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

      Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

      Коментар


      • #4
        До: Как се регулира предвaрението

        Пробвай при подаден контакт да превключиш от бензин на газ и тогава запали...
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          До: Как се регулира предвaрението

          пробвах но не става / на снимката светят един червен и един оранжав диод когато е на контакт и натиснат бутон за газ/ едва след 2000об. оранжавият диод става зелен. Ако случайно изгасне двигателя пак светва оранжавият диод и всичко от начало.
          Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

          Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

          Коментар


          • #6
            До: Как се регулира предвaрението

            Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
            Здравейте, ако може някой да ми обясни по какъв начин се регулира предварението на запалването за Лада Нива 1.7i .На автомобила е монтирана об.газова уредба "Ловато" .Ако предположим че софтуера е написан за работа на бензин то при превключване на газ как може да се постигне необходимото предварение на запалване ? Към автомобила е монтирано допълнително единствено някакъв емулатор на "Старгаз" за 4 цилиндъра но той е закачен към дюзите на инж. и клапаните на изпарителя.
            И още един въпрос; При не много голям наклон и малко бензин помпата не може да подкачи гориво /спрял автомобил/.Направена е че първо пали на бензин и после превключва на газ.В такава ситуация ако подам + на клапана на изпарителя би трябвало да я запаля на газ но има ли възможност да ми се случи случка?!
            Относно предварението. Моят скромен опит, показва, че с монтиране на ТАП вървежа се подобрява леко. Това ме навежда на мисълта, че софтуера е писан, обаче май не са имали в предивид 105 октанов бензин.
            Преди време бях писал някъде тука, че съм си направил ТАП с контролер. Ако Нивата ти е с датчик на Хол бих могъл да помогна. Поне да опиташ дали ще има ефект.

            Коментар


            • #7
              До: Как се регулира предвaрението

              Има 2 познати от мен варианта за палене дирктно на газ:
              Първият е едно малко копче, намиращо се на гърба на ключа, напипва се трудно.При натискане прехвърля релето на газ.
              Вторият начин е ползуван при моята Фероза - от положение автоматично преминаване на бензин-газ превключваш ключа на бензин и после го връщаш пак на автоматично, при което преминава директно на газ. Успех!

              Коментар


              • #8
                До: Как се регулира предвaрението

                Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
                Относно предварението. Моят скромен опит, показва, че с монтиране на ТАП вървежа се подобрява леко. Това ме навежда на мисълта, че софтуера е писан, обаче май не са имали в предивид 105 октанов бензин.
                Преди време бях писал някъде тука, че съм си направил ТАП с контролер. Ако Нивата ти е с датчик на Хол бих могъл да помогна. Поне да опиташ дали ще има ефект.
                Как да разбера дали има такъв датчик и къде трябва да е монтиран?
                Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                Коментар


                • #9
                  До: Как се регулира предвaрението

                  Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                  Има 2 познати от мен варианта за палене дирктно на газ:
                  Първият е едно малко копче, намиращо се на гърба на ключа, напипва се трудно.При натискане прехвърля релето на газ.
                  Вторият начин е ползуван при моята Фероза - от положение автоматично преминаване на бензин-газ превключваш ключа на бензин и после го връщаш пак на автоматично, при което преминава директно на газ. Успех!
                  Утре ще му разгледам и гърба но до колкото си спомням там излизат 2-3 жици в шлаухка и няма нищо друго.
                  Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                  Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как се регулира предвaрението

                    Здравейте!Провери на самото ключе,трябва да има един потенциометър.Тъй като ключа обикновено взема сигнал от оборотомера,с нагласяване можеш да го докараш примерно да минава на газ на по-малки бороти.Мойта машина минава на газ много рано.може би около 400-500об.Паля с натиснат педал на газта и така вече около година-всеки ден даже и през зимата.
                    [URL=http://dobavi.info/cars/BMW/][IMG]http://dobavi.info/cars/BMW/m20392.gif[/IMG][/URL]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как се регулира предвaрението

                      В името на науката го разглобих но никъде няма потенциометър!
                      Извинявам се за лошото качество на снмката /батерията падна! - след няколко часа на поправителен!/.!
                      Трите зелени диода никога не са светвали. Светят само двата от ляво и дясно на ключето.
                      Прикачени файлове
                      Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                      Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как се регулира предвaрението

                        Потенциометър при тези превключватели няма. Просто се вкарва в сервизен (мигащ) режим и при потигане на желаните обороти за преминаване към газ се натиска единя бутон. Това се запаметява и повече не го мислиш. На леката ми кола е такъв. Забравил съм точно как ставаше настройката на оборотите, но ще погледна на моята кола и ще ти пиша
                        За да палиш директно на газ трябва да си сигурен, че бензиновата помпа НЕ ВЪРТИ или че в резервоара ИМА БЕНЗИН.
                        Ако помпата поработи на сухо известно време пиши я бегала..
                        Най-често се налага палене на газ при свършване на бензина - именно затова бъди сигурен че си спрял помпата. Зависи как е сложена уредбата (спряна помпа или дюзи) Хубаво е да имаш едни ключе, което да прекъсва захр. на помпата (дори срещу айдуци)
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как се регулира предвaрението

                          Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
                          В името на науката го разглобих но никъде няма потенциометър!
                          Извинявам се за лошото качество на снмката /батерията падна! - след няколко часа на поправителен!/.!
                          Трите зелени диода никога не са светвали. Светят само двата от ляво и дясно на ключето.
                          Би ли могъл да го снимаш това в по-висока резолюция ?
                          Иначе за мотора на Ладата 1.7и не съм запознат, но може да се прочете в нета. По-скоро тоя мотор е с датчик на Холл, отколкото индуктивен. На VW Audi, обикновено се намира на самото делко. Има 3 извода, +/- и сигнал.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как се регулира предвaрението

                            Ще го снимам по ясно след няколко дни е ще го покажа !
                            Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                            Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как се регулира предвaрението

                              Извинявам се за закъснението !!!
                              Ето малко по-ясна снимка.Трите зелени диода показват нивото на газ в бутилката.
                              Прикачени файлове
                              Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                              Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X