Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газово и бордкомпютър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газово и бордкомпютър

    Колеги сигурен съм, че четох тема за това но немога да я намеря. Въпроса е при монтаж на газов инжекцион бордкомпютъра ще отчита ли реалния разход на газ и ако не какво трябва да се направи за да отчита?
    Благодаря предварително.

  • #2
    До: Газово и бордкомпютър

    Няма да отчита, тъй като газовото е с отделен компютър. Единственият начин за засичане, горе-долу реален е да пълниш догоре газовата бутилка примерно сутринта и след 100 - 200 км пробег, пак на същата колонка и по същото време да заредиш догоре пак...

    Коментар


    • #3
      До: Газово и бордкомпютър

      на JEEP с обикновенна газова ми показва точния разход на газ,

      обаче мисля че го показва за последните 100 км. така че ако карам извънградско и после градско или обратното - общия разход не се връзва
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        До: Газово и бордкомпютър

        Аз съм сигурен, че темата която съм виждал беше да Гранд Чероки но немога да я намеря.

        Коментар


        • #5
          До: Газово и бордкомпютър

          Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
          Няма да отчита, тъй като газовото е с отделен компютър. Единственият начин за засичане, горе-долу реален е да пълниш догоре газовата бутилка примерно сутринта и след 100 - 200 км пробег, пак на същата колонка и по същото време да заредиш догоре пак...
          Аз ползвам подобен метод. От празно до празно, и ми се струва по-реален, въпреки че може да е по-изнервящ за околните, а понякога и опасен. Никой не обича някой да му се тътри отпред и само да почесва педала, докато гледа някак да се придвижи по-напред, докато мотора все още работи. Хич не обичам да катеря баир, когато знам че газта е вече на изпарения. Баира е със завои и сравнително голяма скорост на движение(около 60). Веднъж едно Пежо придърпа, придърпа па угасна пред мен. Моторната спирачка го закова на място, и за капак тръгна назад към мен. Как съм спрял... Поредица от бавни и неадекватни действия на водача пред мен.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X