Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero 3.0 V6 каква газова уредба да му сложа ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero 3.0 V6 каква газова уредба да му сложа ?

    Здравейте на всички !
    Бих искал да видя компетентните Ви мнения относно газифицирането на 3.0 V6 ECI двигатела на Паджеро-то.

    Прочетох че може и обикновенна газова да се сложи .
    Аз бях решил да е газов инжекцион.

    Какво е Вашето мнение по въпроса ?
    Предимства на инжекциона ?
    Модели ?
    По малък ли ще е разхода с инжекцион ( и колко ) ?

    Сервизи където мога да направят качесвен монтаж ? ( Пловдив, София , Стара Загора , около Хасково )

    Къде се намира Ратола в Пловдив ?

    Поздрави на всички от Хасково !

    Иван
    LZ5ZI qth HASKOVO
    Pajero II GLS 3000 V6

  • #2
    До: Pajero 3.0 V6 каква газова уредба да му сложа ?

    Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
    Здравейте на всички !
    Бих искал да видя компетентните Ви мнения относно газифицирането на 3.0 V6 ECI двигатела на Паджеро-то.

    Прочетох че може и обикновенна газова да се сложи .
    Аз бях решил да е газов инжекцион.

    Какво е Вашето мнение по въпроса ?
    Предимства на инжекциона ?
    Модели ?
    По малък ли ще е разхода с инжекцион ( и колко ) ?

    Сервизи където мога да направят качесвен монтаж ? ( Пловдив, София , Стара Загора , около Хасково )

    Къде се намира Ратола в Пловдив ?

    Поздрави на всички от Хасково !

    Иван
    ЗдравейИмам познат от Димитровград които сложи обикновена газова и за сега няма проблемКаза че сега на газ гори 12-16 смесено каране,неговия е автоматикНо за мен лично газовия инжекцион е по добре
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #3
      До: Pajero 3.0 V6 каква газова уредба да му сложа ?

      Здравей те,мой роднина има също Паджеро с обикновена газова уредба,до сега,няма някакви проблеми,вече 2-ра година.Несъмнено газовия инжекцион е по-добър ,но с обикновения докато стъпиш на цената на газовия ,и той започне да ти дава икономия,/1-литър на100 по-малко/може и да сте продали колата.

      Коментар


      • #4
        До: Pajero 3.0 V6 каква газова уредба да му сложа ?

        Ако имаш парички за газов инжекцион слагай.
        ако не ти се дават слагай обикновена газова.и аз съм с обикновен но голям испарител.колата ще върви и в двата случая.

        Коментар


        • #5
          До: Pajero 3.0 V6 каква газова уредба да му сложа ?

          А няква марка за обикновена газова да предложите . Коя е за предпочитане ?
          И трябва ли да се спира бензиновата помпа на инжекциона,или само дюзите е достатъчно.
          Сигурно и емулатор ще трябва и какво още ?

          Наистина че при над 1000 лв. разлика м/у обикновена и инжекцион, чак след 100000 км ще се изплати.
          при мойто каране може да е след 10 години.
          До тогава "Я камилата, я камиларя" !
          LZ5ZI qth HASKOVO
          Pajero II GLS 3000 V6

          Коментар


          • #6
            До: Pajero 3.0 V6 каква газова уредба да му сложа ?

            Според мойте наблюдения:

            Обикновеният изпарител създава проблем когато колата е с механична инжекция.
            Плочката "затапва" притока на въздух и много трудно се наглася да върви едновременно на бензин и газ. Наглася се да върви добре на газ и караш
            Реното ми е с електрически инжекцион върви добре, но отвреме на време си побърква оборотите. май натрупва някакви грешки в компютъра.

            Имах едно ауди дето се оказа че неможе да му се сложи обикновена уредба. Похарчих 1400 лв. вярно е че колата вървеше еднакво добре без значение на какво карах но чак толкова огромна разлика не открих.
            088455338две
            "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
            Джамбазов 2010г..

            Коментар


            • #7
              До: Pajero 3.0 V6 каква газова уредба да му сложа ?

              Ако все пак реша да е инжекцион , кеде точно е най добре да се разпробият отворите за газовите инжектори ?
              А мисля че е добре да са възможно най близо до бензиновите дюзи.
              Така ли е или греша ?
              LZ5ZI qth HASKOVO
              Pajero II GLS 3000 V6

              Коментар


              • #8
                До: Pajero 3.0 V6 каква газова уредба да му сложа ?

                Аз мислех да слагам обикновенно газово,но като разбрах колко струва един дебитомер,който при евентуални гърмежи,може да изгори...
                И сметнах, че ще ми излезе по-скъпо от газовия инжекцион....
                Аз определено не съжалявам за инжекциона,макар и да минавам малко километри..разлика във вървенето няма,и в разхода.. почти..
                Но,всеки си решава сам.
                Успех с избора

                Коментар


                • #9
                  До: Pajero 3.0 V6 каква газова уредба да му сложа ?

                  Разбрах че имало значение какъв е диаметъра на газовите инжектори.
                  Само не разбрах самите магнитни инжектори ли са с различни диаметри или тези джаджи дето се завиват на смукателния колектор и на тях се слагат газовите маркучи са с различен вътрешен диаметър (джаджите) ?
                  Какъв размер е за този двигател 3000 V6. 150 k.c.
                  LZ5ZI qth HASKOVO
                  Pajero II GLS 3000 V6

                  Коментар


                  • #10
                    До: Pajero 3.0 V6 каква газова уредба да му сложа ?

                    Някой да знае къде монтират обикновени газови с редуктор-изпарител VIALLE ?
                    LZ5ZI qth HASKOVO
                    Pajero II GLS 3000 V6

                    Коментар


                    • #11
                      До: Pajero 3.0 V6 каква газова уредба да му сложа ?

                      Ми то за парите за газов инжекцион ще си сложиш метан и ще забравиш за сметка за гориво!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • #12
                        До: Pajero 3.0 V6 каква газова уредба да му сложа ?

                        Колега твърдо газов инжекцион ,досега сме сложили над десет и няма разлика във вървенето защото твоя компютър командва газовия и нямаш проблемите при обикновенната газ,като гърмежи ,лоша работа на бензин и тн.А и като гръмнеш един дебитомер ще разбереш че е било по добре инжекциона.А разликата от 600-800лв.ще ги избиеш до 10000 максимум.
                        Разпробиват се дюзите който се навиват във колекторите във зависимост от кубатурата.
                        FORD MAVERIK 2.7TD
                        Тел.0898662817
                        LZ1IID

                        Коментар


                        • #13
                          До: Pajero 3.0 V6 каква газова уредба да му сложа ?

                          Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                          Ми то за парите за газов инжекцион ще си сложиш метан и ще забравиш за сметка за гориво!
                          Зависи,ако я кара само на асфалт,да,ама в гората с метан....

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X