Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Газова уредба на УАЗ

    здравейте, колеги!!!
    нов съм в сайта и отскоро имам УАЗ 3741 с двигател 4178,00, с карбуратор К 151 В,предстои да монтирам газова уредба,изчетох написано до сега и имам два въпроса,дано някой да се сбълсквал с такива проблеми.първият ми въпрос е може ли подгряването на изпарителя да е от тапата на блока и едни щуцер дето е със тапа зад водната помпа/ мисля че този щецур е за отоплението на задната част на фургона, когато е пътнически/Вторият ми въпрос е удачно ли е щецурите за подаването на газта да се монтират, под наклон естествено на алуминиевият преход между въздушният филтър и карбуратора, защото това дупчене на самият карбуратор никак не ми се нрави.Благодаря предварително за отговорите...
    основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

    Коментар


    • До: Газова уредба на УАЗ

      Отоплението на изпарителя при Ужаската става най-лесно, като си намериш още едно кранче за парно. Махаш врътката и салника от монтираното на главата кранче и на тяхно място навиваш второто кранче. (конусните резби съвпадат)
      Получаваш един свободен щутцер, на който монтираш маркуча към входа на изпарителя.(долния щутцер)
      На горното кранче си закачаш парното, както си е било.
      Изхода на изпарителя закачаш на изхода на парното, посредством тройник, като гледаш маркучите да не са излишно високо.
      ........
      За плочка или разпробиване на карбуратора е изписано наистина много и едва ли има какво да се добави.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • До: Газова уредба на УАЗ

        благодаря колега за идеята..само дето това е фургонче и не знам дали по височина ще пасне кранчето,ама си мисля че трябва стане...ще се провери на место...
        основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

        Коментар


        • До: Газова уредба на УАЗ

          здравейте на всички...газовата уредба е монтирана...руска подарък изпарителя и той руски..проверен и със смененини мембрани...с хидяли зорове празният ход изкаран...но нещо не върви,гърми в карбуратора...някой да даде акъл от какво може да е...или просто да сподели опит...
          основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

          Коментар


          • До: Газова уредба на УАЗ

            Първоначално публикуван от перко Преглед на мнение
            ...но нещо не върви,гърми в карбуратора......
            Бедна смес, неправилна центровка, кабели, свещи.
            За начало отвий кранчето за газта.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • До: Газова уредба на УАЗ

              Здравейте колеги,изчетох всичко което е написано в тази тема,обаче неможах да си реша проблема!А той е:имам две газови бутилки в Ужаската-40л на мястото на левия резервоар и 80л в "салона"/така я купих/ и не мога да реша коя да оставя,а и Вие не ми помогнахте много!Ами сега

              Коментар


              • До: Газова уредба на УАЗ

                Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
                Здравейте колеги,изчетох всичко което е написано в тази тема,обаче неможах да си реша проблема!А той е:имам две газови бутилки в Ужаската-40л на мястото на левия резервоар и 80л в "салона"/така я купих/ и не мога да реша коя да оставя,а и Вие не ми помогнахте много!Ами сега
                Е, кой може вместо тебе да реши? Оставяш тази, с която ти е удобно. Как са свързани двете?

                Коментар


                • До: Газова уредба на УАЗ

                  Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
                  Здравейте колеги,изчетох всичко което е написано в тази тема,обаче неможах да си реша проблема!А той е:имам две газови бутилки в Ужаската-40л на мястото на левия резервоар и 80л в "салона"/така я купих/ и не мога да реша коя да оставя,а и Вие не ми помогнахте много!Ами сега
                  Aз съм със 70 литра зад предните седалки, не ми харесва но нищо по-добро несъм измислил.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • До: Газова уредба на УАЗ

                    Дървена направа.Две тръбички до газовия клапан,развиваш едната тръба завиваш другата

                    Коментар


                    • До: Газова уредба на УАЗ

                      Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
                      Дървена направа.Две тръбички до газовия клапан,развиваш едната тръба завиваш другата
                      Сам си решавай, значи. На мен 40л ми е малка на Нива, за УАЗ сигурно ще е още по-зле.

                      Коментар


                      • До: Газова уредба на УАЗ

                        Нямам друг избор,сам ще решавам,но щом 40л ти е малка за нивата явно трябва аз да търся място за голямата

                        Коментар


                        • До: Газова уредба на УАЗ

                          40л бутилка събира 32л газ. С разхода на УАЗ ще минеш колко? 200км по асфалт или час и половина в гората.

                          Коментар


                          • До: Газова уредба на УАЗ

                            Убеди ме за голямата.Час и половина в гората ама,на разходка!Но за цял ден лов си требе Голема!!!

                            Коментар


                            • До: Газова уредба на УАЗ

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              40л бутилка събира 32л газ. С разхода на УАЗ ще минеш колко? 200км по асфалт или час и половина в гората.
                              100 km. в гората, при мен е 30/100
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • До: Газова уредба на УАЗ

                                Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
                                Убеди ме за голямата.Час и половина в гората ама,на разходка!Но за цял ден лов си требе Голема!!!
                                Остави си 80 литровата бутилка, защото зимата разхода в гората стига и до 50л. на 100км.
                                УАЗ 31512-Тото

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X